Günümüzde pek çok kişi çeşitli sebeplerle ek iş aramaktadır. Özellikle freelancer olarak nitelenen evden çalışarak para kazanma yolu ile homeoffice çalışma şeklini seçen kişiler bu ek iş imkanlarından yararlanarak düzenli gelir elde etmektedir. Bu gibi işler istenilen zamanda istenilen yerde yapılabileceği için de sınırlama yoktur. Bu içerikte, size en çok kazanç getiren ve tercih edilen ek iş fırsatlarını inceleyebilirsiniz. En çok tercih edilen ek iş makale yazmakve grafik tasarımı yapmaktır.

Ek İş Makale Yazmak

Düşük maaş alan kişiler, öğrenciler, ev hanımları, kısacası ek gelir elde etmek isteyen herkesin yapabileceği bir iş grubudur. SEO kurallarına uygun makaleler yazarak gelir elde etmek mümkündür. Bu işi yapmak için özelleşmiş ajanslar vardır. Çalışanlar yazdıkları makaleleri internet üzerinden teslim eder. Makale ücretlendirmesi ise kelime sayısı üzerinden yapılmaktadır. Bu şekilde çalışan birçok kurumda rütbe sistemi de vardır. Yazı sayınız ne kadar çok işe ve ne kadar kaliteli yazarsanız bir o kadar gelir arttırma şansınız vardır. Makale yazarken dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta vardır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Makaleler 0 özgün olmalıdır.
  • İstenilen kelime sayısına dikkat edilmeli.
  • SEO uyumlu bir yazım yapılmalıdır.
  • Makaleler bilgi verici içerikli olmalıdır.
  • Türkçe dil bilgisi ve noktalama kurallarına uyarak bir yazım yapılmalıdır.
  • Makaleler işveren tarafından talep edilen vakte kadar teslim edilmiş olmalıdır.

Freelance makale yazma işinde genel ücretlendirme 100 kelime için 1 Türk Lirası şeklindedir. Kaliteli yazı ve yüksek yazma oranı sağlarsanız bu ücretlendirmeyi değiştirme şansınız vardır.

Ek İş Grafik Tasarım

Bir diğer çok tercih edilen ek iş grafik tasarım. Firmalar yapılan da kişiler full time bir grafik tasarımcı çalıştırmak yerine ihtiyaç duyduğu zamanlarda freelance grafik tasarımcılara iş verirler. Verilen işin büyüklüğü ile doğru orantılı olarak da ücretlendirme yapılır. Bu tür bir ek iş yapmak için ise belli başlı programları bilmek gerekmektedir. Grafik tasarımda en çok kullanılan programlar Adobe Photoshop ve Adobe İllustrator olmaktadır. Bu programları iyi bilmek çok önemlidir. Bu tür işler için firmaların sosyal medya hesaplarını takip etmek gerekmektedir. Genelde bu sayfalardan ve iş arama sitelerinden ilan yayınlanır.

Bu Yazıyı Değerlendirmek ister misiniz?
Lütfen Bu Yazıya Puan vermeyi Unutmayın !!! 😉
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir