Teknolojininde gelişmesiyle birlikte internetten para kazanma yolları giderek arttı. Elbetteki hepinizin aklına evden “internetten para kazanma yolları” sorusunu internete aratmak gelmiştir. Evde oturduğumuz yerden ek iş almak hem kolay hem de gelirimize destek olacağı için çoğumuz tarafından bilinen bir yoldur. Tabi bir kısmımız bunu gündelik hayatına uygulayabilmiştir, bir kısmımız içinse hala bir soru olarak kalmıştır. Ancak bu hususta dikkat edilmesi gereken en önemli nokta güvenliğimizdir. Yani ek iş yapacağız diye dolandırıcılara fırsat vermememiz gerekmektedir.

İnternetten para kazanma alanları

Peki internetten para kazanma yolu nedir ya da internetten para kazanma yöntemleri nelerdir? Öncelikle çok fazla ve türlü yollarda internetten para kazanabiliriz. Giderek güçlenen elektronik platformdan dolayı gerçekten oturduğumuz yerden hiçbir şey yapmadan para kazanabiliceğimiz günler artık ayağımıza geldi.

Gelin yapabiliceğimiz işlere bir göz atalım;
1- Başkalarının evcil hayvanlarına bakabilirsiniz
2- Evde yaptığınız el işi ürünleri satabilirsiniz
3- E-Kitap yazabilirsiniz
4- Online anket doldurabilirsiniz
5- Online çeviri yapabilirsiniz
6- Youtube videosu çekebilirsiniz

Gözde olan para kazanma teknikleri

İnternetten para kazanma çeviri ve youtube platformuna video çekerek para kazanma bu aralar revaçta olan online ek iş dalları arasındadır. Bugün sizlerle bu revaçta olan ek iş alanlarını inceleyeceğiz. Tabiki ileride kendinizi yeterince geliştirirseniz belki de kim bilir ek işten çıkıp gerçek işinizin yerine bile geçebilir. İnternette aradığınız zaman online çeviri ile para kazanma yolları aslında birkaç temel maddeden geçmektedir. Öncelikle kendinize karşı dürüst olun ve Türkçe harici bildiğiniz bir dili ne kadar bildiğinizi gözden geçirin. Eğer ikinci yabancı diliniz gerçekten iyiyse ve bu dili kullanarak para kazanabiliceğinizi düşünüyorsanız, birazdan aşağıda sıralayacağımız web siteleri size bu konuda yardımcı olacaktır. Eğer ikinci yabancı diliniz yok ise interneti doğru bir şekilde kullanarak kendinize dil öğretebilir ve evinizde oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz.

Online çeviri yapabiliceğiniz ve bunlardan ücret kazanabiliceğiniz siteler şöyledir:
1-https://www.onehourtranslation.com/
2-https://www.upwork.com/o/jobs/browse/?q=translation
3-http://www.translatorscafe.com/cafe/default.asp
4-https://gengo.com/
5-http://www.verbalizeit.com/

Youtube üzerinden para kazanmak

Evet artık teknolojinin gelişmesi ve kullanımının giderek yaygınlaşmasıyla internetten para kazanma youtube ile artık mümkün. Ve çağımızın popülerleşen meslek sınıfı arasına giriyor. Henüz Türk Dil Kurumu tarafından onaylanmamış olsa da şimdiki nesil youtube videoları çekerek para kazandıran bu mesleğe youtuber diyor. Youtube videolarından para kazanmak için yapmanız gerekenler aslında oldukça basit. Esas sorun seçtiğiniz içeriğin ne kadar kaliteli ve özgün olduğunu bulmakta yatıyor.

Şimdi sizler için hazırladığımız alt başlıklara bakıp youtuber olmanın esaslarını hep birlikte inceleyelim;

1- Ne başarmak istediğinizi düşünün
Herhangi bir şey yapmadan önce, YouTube’da bir video geliştirmeye nelerin başlamasını umduğunuzu bulmanız gerekir, yani kendinize ne hakkında video çekmek istediğinizi anlatın. Bu, ne tür videolar oluşturmak istediğinize karar vermenize ve içeriğiniz için doğru kitleyi tanımlamanıza yardımcı olur. Başlangıçtan itibaren bir hedefe sahip olmak, kitlenizin bir arkadaşınıza veya iş arkadaşınıza abone olmak, yer işareti koymak ve paylaşmak istediği içeriği yaratacağınız anlamına gelir. Kitleniz için yararlı olan içeriğe odaklanırsanız izleyicileriniz sizi güvenilir bir bilgi kaynağı olarak görür.

2- Kanalınızı oluşturun
YouTube kanalınızı başlatmak için bir Google hesabına ihtiyacınız olacaktır. Hesabınızı oluşturduktan ve YouTube’a yönlendirildikten sonra, kanalınızı adlandırmanız istenir. İşletmenizin adını kullanmak muhtemelen en iyi seçenektir. Kitlenin sizi bulmasını kolaylaştırmak istiyorsunuz! Birkaç soruya cevap verdikten ve şartları kabul ettikten sonra, yeni kanalınıza getirileceksiniz. Yeni sayfanızı tanıtmaya başlamadan önce küçük bir oda temizliği yapmak önemlidir – ziyaretçileriniz hakkında iyi bir ilk izlenim bıraktığınızdan emin olmak istiyorsanız!

3- Video çekmeye başlayın
Bu işin aslında en eğlenceli kısmı. Sahip olduğunuz tüm malzemeleri toplayın ve biraz video çekimi yapın. Akıllı telefonunuzla çalışıyorsanız bile yaratıcı olduğu sürece yine de harika bir video yapabilirsiniz. Kendinizden emin olmayı ve eğlendirmeyi unutmayın. Büyük videoların her zaman iyi enerjileri vardır; Videoyu yaparken eğlenmiyorsanız, kitleniz muhtemelen onu izlemekten zevk almaz.

4- İçeriğinizi paylaşın
Videolarınız yalnızca arama yoluyla bulunması biraz zorlayıcı olabilir, ancak diğer çevrimiçi kanallarınız üzerinden videolarınızı tanıtmaktan çekinmeyin. Zaten Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn, Instagram ve Pinterest gibi sosyal medya uygulamalarında size bağlı olan insanlar yeni videolarınızı takdir edeceklerdir. Eğer sosyal medya uygulamalarında fazla takipçiniz yoksa ya da bu işe sıfırdan başlıyorsanız sosyal medya reklamları veren kurumlar ile iletişime geçebilir ve kendi adınızı daha kolay ya da hızlı bir şekilde duyurabilirsiniz.