0545 736 6371
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Öğrencilere ödev yada Tez Yazarak Para Kazanma Fırsatı

17 Ekim 2017
13 kez görüntülendi
Öğrencilere ödev yada Tez Yazarak Para Kazanma Fırsatı

Ülkemizde çok çeşitli iş imkanları vardır.  Öğrencilere ödev ya da tez yazarak para kazanma işi de bu iş imkanlarından biridir. İnsanlar zorunluluktan isteksiz bir şekilde okuyor ise ya da hem çalışıp hem okumak zorunda kalmış iseler yeterli zamanları olmadıklarından dolayı sizden ödevlerini ya da tezini yazmanızı isteyebilirler.  Bu işi öğrenciyken cebinizdeki harçlığınızı arttırmak için yapabileceğiniz gibi ev hanımı ya da işsiz olarak evde oturarak gelirinizi artırmak için de yapabilirsiniz. Bu iş ayrıntılı bir araştırma ve bilgi istediği için herkes tarafından yapılabilen bir iş değildir. Bu işi yapan kişi sayısı az olmakla birlikte bu işi yaptırmak isteyen kişi sayısı oldukça fazladır. Bu işi internetten bu iş için var olan sitelere üye olarak ya da sosyal medya aracılığıyla bir grup kurarak yapabileceğiniz gibi tek başınıza da yapabilirsiniz. Siz de bu iş için kendinize güveniyorsanız hemen ödev ya da tez yazarak para kazanma işi için kollarınızı sıvayabilirsiniz.

Kendinizi bir konu üzerinde yeterince bilgili sahibi olduğunuzu düşünüyorsanız ya da bilmeseniz dahi içinizdeki öğrenme isteğiyle birlikte o konuyu araştırarak öğreneceğinize inanıyorsanız öğrencilere ödev ya da tez yazarak para kazanma işi ile kolay bir şekilde para kazanabilirsiniz.

Öğrencilere Ödev ya da Tez Yazma İş Nasıl Yapılır?

1. Yazılacak Ödev Ya Da Tezin Konusu Belirlenmeli

Öncelikle ödev ya da tez yazmak için ilk iş size ödevini yazdıracak kişi ile anlaşarak konunun tam olarak ne olduğunu anlamalısınız. Küçük bir yanlış anlama dahi harcayacağınız büyük bir emeğin boşa çıkmasına neden olabilir.

2. Yazılacak Ödev ya da Tez Konusu Hakkında Geniş Çaplı Bir Araştırma Yapılmalı

Ödev ya da tez yazmak sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Çok büyük çapta araştırma isteyebilir. Kesinlikle bıkmadan usanmadan eksiksiz bir şekilde araştıma yapmanız gerekebilir. Ödev ya da tez yazma işi için yeterli araştımayı yapmaz iseniz yazarken kısa bir süre sonra tıkanabilirsiniz. Bunun dışında gerekli araştırmalar yapmadığınız için yalış bilgiler de yazabilirsiniz. Ödev ya da tezinizin konusu hakkında yanlış bilgi verirseniz ve bundan dolayı bu ödev ya da tez reddedilirse hiç bir ücret alamayabilirsiniz.

3. Yazılacak Ödev ya da Tez Konusu Hakkında Yapılan Araştırma Bir Havuzda Toplanmalı

Yazacağınız ödev ya da tez konusu hakkında yeterli araştırmayı yaptıktan sonra bunları bir havuzda toplayarak hangi bilginin size ne kadar lazım olacağını ve ne kadar önemli olduğunu ayırmalısınız. İşinize yaramayacak kaynakları ve bilgileri ayıklayarak işinizi daha kolay hale getirebilirsiniz.

4. Elde Edilen Bilgiler İle Ödev ya da Tez Taslağı Oluşturulmalı Ve Sahibine Onaylattırılmalı

İşinize yarayacak tüm bilgileri bir havuzda topladıktan sonra bir taslak oluşturmalısınız. Bu taslak ödev ya da tez sahibinin onayının alınması içindir. Yani tüm ödev ya da tezi hazırlamadan önce son bir onay alınmalı ki zahmet çekerek hazırladığınız ödev ya da tez için sonradan bir sıkıntı çıkarsa sorumluluğunuz azalmış olsun. Eğer onay için ödev ya da tez sahibi uğraşmak istemezse bunu da daha sonra bir sorun çıkacak olursa hatırlatabilirsiniz.

5. Ödev ya da Tez Son Kontrolleri Yapılarak Teslim Edilmeli

En son yapılacak işlem ise  artık ödev ya da tezi son kontrollerini yaparak tamamlamak ve teslim etmektir. En güzel kısım bu olabilir. Çünkü çektiğiniz zahmetin ve harcadığınız emeğin karşılığını bu işlemle birlikte alabilirsiniz. Ödev ya da tez yazarak kazandığınız parayı cebinize koyabilirsiniz artık.

Ödev ya da Tez Yazma İşi Hangi Konularda Ve Hangi Amaçlarla Yapılır?

Ödev ya da tez yazma işi çok farklı konularda yapılabilir. Bu iş her zaman aynı amaç ile yapılmayabilir. Bazen sınıf geçmek için yapılabileceği gibi bazen de öğretmenden alınacak kanaat notu için ödev ya da tez yazmak zorunda kalabilirsiniz.

  1. Ortaokul Öğrencileri İçin Proje Ödevleri

Öğrencilerin ödev sorumlulukları daha küçük yaşta iken başlar. Siz de bu öğrencilerin ödevlerini yaparak ya da yapmalarına yardımcı olarak paranızı kazanabilirsiniz. Bu proje ödevleri seviye olarak daha düşük olduğu için hem diğerlerine göre daha kolay olup hem de daha az zamanınızı alacaktır.

  1. Lise Öğrencileri İçin Proje ya da Kanaat Notu Ödevleri

Lise öğrencileri için kanaat notları çok önemlidir. Ders geçmek kritk ise öğretmeninden ödev alarak kanaat notu ile o dersi geçmeye çalışan birinden bu işi alabilirsiniz

  1. Üniversite Bitirme Ödevleri

Üniversitede bazı hocalar o dersi geçebilmeleri için öğrencilerinden ödev yapmalarını isteyebilir. Siz de ödev yapmak zorunda kalan bu kişilere ödevlerini yaparak ya da yapmalarında yardımcı olarak dersi geçmelerini sağlayabilirsiniz.  Böylece bu kişinin üniversite hayatını da uzatmamasını sağlamış olursunuz.

  1. Staj Bitirme Ödevleri

Bazı bölümlerde üniversite bittiği zaman sadece dersleri geçmek diploma almak için yeterli değildir. Diploma için ek şart olarak staj zorunluluğu da koyulmuş olabilir. Staj süresince de staja giderek ödev teslimi istenebilir. Siz de stajını bitirmek isteyen bu öğrencilere staj ödevlerinde yardımcı olarak ya da staj ödevlerini hazırlayarak yardımcı olabilirsiniz. Böylelikle paranızı da kazanmış olursunuz.

  1. Yüksek Lisans Yapan Öğrencilerin Tez Bitirme Ödevleri

Tez yazma bu işler arasında en zorlusudur. Tez yazma işi için elini taşın altına koyabilecek insan sayısı azdır. Fakat bu iş için alacağınız ücret de ona göre fazladır. Bu iş için harcayacağınız performans diğerlerine göre daha fazladır. Yapacağınız iş günlerce sürebileceği gibi aylarca da sürebilir. Kendinize güveniyorsanız yüksek lisans yapan öğrencilere tez yazarak para kazanabilirsiniz.

Ödev ya da Tez Yazarak Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Ödev ya da tez yazarak her ay düzenli olarak internetten para kazanma olmayabilir ya da her ay para kazansanız bile aynı miktarları tutturamayabilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi her ödev aynı zorluk derecesine sahip değidir. Alacağınız ücret bu zorluk derecesine göre değişir. Örneğin; yüksek lisans yapan bir kişi tezini yazmanız için söyleyeceğiniz miktarı hemen kabul edebilir. Çünkü bu iş zor bir iş olduğu için parayı belli bir miktara kadar gözden çıkarabilir. Fakat bir lise öğrencisinin ödevi için çok cüzi bir miktar alabilirsiniz. Bu sizin bu iş için harcayacağınız emeğe göre de değişir. Alacağınız ücret o ödevden alacağınız nota göre de değişebilir. Mesela; bir üniveriste öğrencisi için bir ödev yazdığınız zaman bu ödev için A almanız ile D almanız arasında farklı bir ücret belirlenebilir. Ayrıca biri için güzel bir ödev hazırladıktan sonra bu iş için isminiz duyurulabilirsiniz. Böylelikle daha fazla ödev ya da tez yazarak para kazanma fırsatı elde etmiş olursunuz.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 3 Ortalama: 4.7]

Mail Abonem Olur musun?

En Güncel Yazılar Artık Mailinizde.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?