0545 736 6371
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

ögrenciler için 10 Para Kazanma Yolu

06 Ekim 2017
7 kez görüntülendi
ögrenciler için 10 Para Kazanma Yolu

Birçok öğrenci hem daha rahat bir okul hayatı geçirebilmek için hem de biraz daha harçlık biriktirebilmek için hem okuyor hem de çalışmak istiyor. Öğrencilerin derslerini aksatmayacak, ders saatleriyle çakışmadan rahatça okuluna gidip gelebileceği işler, daha çok tercih edilebilmekte böylece iş hayatı ile öğrencilik yaşamı karıştırılmadan ve birbirini etkilemesine izin verilmeden yürütülmek istenmektedir. Teknolojinin gelişimi ile evde online para kazanma yöntemleri de gelir kapısı olarak düşünülen basit ve öğrenciler için de uygun olan birçok iş fırsatı içerdiği için ilk sırada, en önemliler olarak bunlara yer verilebilir.

Evde online para kazanma yöntemleri Nelerdir?

1) Online Makale Yazarak Para Kazanmak

Evden makale yazarak para kazanma konusu en güzel para kazanma yollarından biridir. Birçok öğrenci, okullarında farklı dallarda, farklı eğitimler almaktadır. Birçok proje, ödev ve araştırma konusu ile derslerini geçmek için çalışırken, projelerin asıl amacı olan kendini eğitip öğretme eylemini de hakkıyla yerine getirebilmektedir. Bu eğitimleri ve bilgi birikimini kullanabileceği, edebiyata, kültürel, sanatsal konulara ilgi gösterebileceği, çok çeşitli konularda yazılar yazabileceği bir iştir makale yazmak. Makale yaz kazan sistemi adından da anlaşılabileceği gibi bu sitede en kazançlı haliyle karşımıza çıkmaktadır. her daim yenilenen, herkesin ilgi alanı ve zevkine hitap edebilen, birbirinden çeşitli konular için farklı makale yazarak para kazanma işini yapabilir, ürettikçe kazanabilirsiniz. Makalelerden yazdığınız kelime başına alacağınız ücretler daha sonra hesabınıza yatırılacaktır. Yani yazdıkça kazan mantığı uygulanır ve siz de hem öğrenmenin, hem de kendinizi geliştirmenin zevkine varırken, harçlığınızı da çıkarmış olursunuz. Yapılacak iş çok basittir: Yazı Yaz Para Kazan!

  • 2) Anket Yapmak

Öğrenciler için en popüler işlerden biri de anket yapmaktır. Anket firmaları çok fazla olduğu için genelde daha az maliyetli oluşundan dolayı işlerinde öğrencilerden yararlanmak isterler. Bu firmalar piyasada çok fazla olduğu için herhangi birine başvurabilir ve kaydınızı yapabilirsiniz. İş olduğunda onlar sizi arayarak çağıracaklardır.

  • 3) Part Time Bir İşe Girmek

Part time işler genelde öğrencilerin en çok tercih ettiği iş fikridir. Çünkü hem para kazanma imkânı çok daha geniştir hem de günün 4-5 saati çalışarak tüm gününüzün ve ders saatlerinizin etkilenmemesini sağlarsınız. Genelde giyim firmalarında, cafelerde, kozmetik firmalarında standlarda durabilecek, garsonluk yapabilecek elemanları öğrencilerden seçerler. Hem daha az maliyetli olduğu için hem de vardiyalı sistemleri olduğu için iki taraf için de yararlı olur.

  • 4) Bir Markanın Satış Temsilcisi Olmak

Genellikle, kozmetik, iç giyim ya da mutfak gibi sektörlerde olan markalar, sizlere katalog gönderir bu katalogları çevrenizdekilere dağıtır satışlar yaparsınız. Daha sonra bunları merkeze gönderir satıştan payınızı ve yüzdelik karınızı alırsınız.

  • 5) Freelance Çalışmak

Özellikle bilgisayar mühendisliği, grafikerlik öğrencileri tarafından evde freelance çalışarak yapılabilen evden online para kazanma yöntemidir. Size verilen işi zamanında ve eksiksiz teslim etmeniz gerekir. İşe gitmeniz gerekmez.

  • 6)Üniversite İçinde Çalışmak

Birçok üniversite kendi içindeki kütüphane, yemekhane, cafe, oyun salonu, resepsiyon gibi yerlerde çalışacak elemanlar için kendi öğrencilerini kullanmaktadır. Buralarda çalışma saatleri hem ders saatlerini etkilemez hem de para kazanmanız için uygundur. Genellikle aylık belirli bir kotaları vardır. Bu kotayı doldurduğunuzda daha fazla çalışmanız gerekmez bile.

  • 7) Hafta Sonları Özel Ders Vermek

Hafta içi okula gidip, hafta sonu iki gün boyunca çevrenizdeki öğrencilere özel dersler vererek hem bilgilerinizi pekiştirir, hem insanlara yardımcı olabilir hem de para kazanabilirsiniz.

  • 8) E- Kitap Satarak Para Kazanma

Uygulama mağazalarının kullanım kolaylığı ve ürününüzü ucuza satmanıza imkân vermesi sebebiyle yazdığınız en basit masal kitabını bile satışa çıkarabileceğiniz bir platform olmuştur. Kitaplarla az biraz arası iyi olanların severek yapabileceği, hele öğrenciler için çok daha kolay bir iş olarak görülmektedir.

  • 9) Youtuber Olmak

Yetenekli olduğun, sevdiğin ve ilgi alanlarını paylaşabileceğin videolar çekip, dünyanın en büyük sosyal platformlarından biri olan Youtube’da yayınlayarak tıklanma başı rakamlarla para kazanabilirsin.

  • 10) Düzeltmenlik / Editörlük Yapmak

Öğrenciler için, son derece basit metinlerin okunması ve düzeltilmesi kadar uygun bir iş daha olamaz. Sayfa başı para verilen bu işlerde, çayınızı kahvenizi yudumlarken bile metinleri düzeltebilir, online hızlı para kazanma yöntemiyle gelir elde edebilirsiniz.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 5 Ortalama: 3.8]

Mail Abonem Olur musun?

En Güncel Yazılar Artık Mailinizde.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?