Network Marketing

Network Marketinge Yeni Başlayan Birisinin Yol Haritası Network Marketing

Network Marketinge Yeni Başlayan Birisinin Yol Haritası

  • 75

Liste sizin amaçlı en mühim araçlardan biridir.

Liste olmadan oldukça başarılı olma şansınız tek sürü az olabilmektedir ..

Network marketing  işine ilk başlayanlar anında tek iletişim listesi hazırlamalıdır. Listeyi hazırlarken hiç kimse ile ilgili hüküm vermeyin ve önyargılı olmayın;”şu yapar, bu yapmaz” demeden tanıdığınız herkesi içeren tek liste yapın.

Liste hazırlarken,  önce arkadaşlarınızın tamamını düşününüz ve onlara guruplar şeklinde listede sıra veriniz. Benzer işlemi akrabalarüniversite dostları ve de semt arkadaşlarınız içerisinde yapınız. Her tek gurup farklı tek sayfada olmalıdır.

Listeyi guruplar şeklinde hazırladıktan hemen ardından onların karşısında ayarladığınız sütunları da doldurunuz.

Sütunlar, yol tarifi , Telefon numaraları, meslek ve ihtiyaç duyduğunuz bilgilerden oluşmalıdır.

Bundan hemen ardından kendiniz gruplardaki insanlara karşı hangi pozisyonda olduğunuzu düşününüz. Acaba arkadaşınız karşısında itibar sahibi misiniz yoksa sizlere o önem vermez mi?.

Bu sualleri her tek birey amaçlı bizzat kendinize sorunuz ve yanıtları o bireyin ismi karşısında ve bilgilendirmeler sütununda kaydediniz. Kesinlikle bu guruplardan bazıları öncelik bulacak ve onları ilk etapta tercih ettiğiniz ve onlarla görüştüğünüzü anlayacaksınızdır.

Kişileri sıralarken onlara sıralama veriniz ve bir’den 5’e civarı nokta düşününüz.

Bir arkadaşınızın sizlere tam güveni (%100) varsa elbet ki ona 5 nokta vereceksiniz. O birey sizlere güveni dogrultusunda sizin benzeri olant ticaret sisteminize girecektir.

Her bireyin tahsil ve eğitimine de tekrardan nokta koyunuz. Örneğin , lisans üstü 5 nokta , lisans 4 nokta vs. benzeri .

Arkadaşlarınızın riske karşı tutumunu da tekrardan puanlayınız ve puanlarını adlarının karşısında yazınız. Bundan hemen ardından onların zaman ve boş zamanlarının olup olmadığını düşünerek, ne civarı özgür zamanları varsa onu da puanlayınız.

Kişilerin meslekleri onların ne herhangi bir riske karşı tutumlu olup olmadığını sizlere belirleye bilecektir. Örneğin, 1 hükümet memuru riske karşı bir bölüm tutumlu ve ihtiyatlı olabilmektedir . Özgür personel ve iş adamı elbete her alanda riski kabul eder.

Hazırladığınız listeyi bizzat liderinize de gösteriniz. O bu işte sizlere destekçi olacaktır ve tercihlerin seçiminde sizi yönlendirecektir.

Bunu bilmeniz gerekir ki, bireylerin seçiminde %90 sizlere güvenebilen kişileri seçiniz ve tercih ediniz. Nedeni Ise ticaret piyasası kesinlikle mantıksal bağlantılara ve karşılıklı itimat ve dostluklara dayanmaktadır.

İlaveten, iş ve ticaret ile ilgili hiçbir özel yöntem yoktur ve ticaret ortağı ve yahut karşı tarafı bulmakta yalnızca şahsi faktörlerden yararlanmak gerekir.

Diğer konu ise, risklerle alakalıdır . Çünkü rizikosu kabullenmeyen birey , mevduat inşa etmek amaçlı ihtiyatlı davranabilir ve buda sizin işinizi zorlaştırabilir. Buna Bağlı Olarak , riskten korkmayan kişileri tercih ediniz. Bir Yandan vakti boş olanları tercihlerinizin içerisine alınız.

Liste hazırlanıp bitirdikten hemen ardından , onlarla temas kurup, konuşacağınızı belirleyiniz.

Biraz zaman; birey amaçlı zaman tanıyınız ve arayacağınız tarihi ve saati kaydediniz.

Onları tek birlikte toplantıya çağrı ediniz ve toplantı tarihi ve saatini de belirleyiniz.

Her hangi biriyle diyalog kurduğunuzda, sizlere verdiği reaksiyon ve yanıtı da dikkatlice listede ismi karşısında yazınız; böylelikle listeyi tamamlayınız.

*Elde edilen istatistik rakamlara yönelik , kadınların Network Marketing ‘de oldukça başarılı olma oranları erkeklere yönelik %50 fazladır. Buna Bağlı Olarak , bayan tercihlerinizi kaçırmayınız.
*Arkadaşlar ve akrabalarınızı aşağıdaki benzeri guruplaştırmanızı öneri ederiz.

1- Akrabalar ve çok yakın kişiler
2- Çok yakın arkadaşlar
3- Komşular ve mahalledekiler
4- Okul dönemi arkadaşlar
5- Üniversite dönemi arkadaşlar
6- Kurslardaki tanıdığınız arkadaşlar
7- Yeni arkadaşlık bağı kurduğunuz kişiler
8- İş yerinde önceden tanıdığınız meslektaşlarınız ve yeni tanışmış olduğunuz kişiler
9- Serbest çalışırsanız, önceki ve şu andaki müşterileriniz
10- Derneklerde, klüplerde ve diğer yerlerde tanıştığınız arkadaşlar

*Bunu hatırlatmamız gerekir ki, sizin en yakın ve güvenebilecek arkadaşlarınız kesinlikle ortaokul ve lise dershane arkadaşlarınız olabilecektir. Çünkü onlarla bağlantınız bir sürü eskiye dayanır ve birbirinizi ek olarak sıkı ve fazlasıyla tanıyorsunuzdur. Bir Takım katılımcılar arkadaşlarının veya tanıdıklarının az miktarda meydana geldiğini iddia ederek , liste yapmaktan vazgeçerler. Ama bu akılcı yaklaşım değildir ve üstelik en azından 5 arkadaşınız veya tanıdığınız da dahi olsa onları bir liste haline getiriniz.

*Kendi gsm telefonunuzu veya ajandanızı liste mahaline seçmeyiniz.

*Sisteme girmek istemeyebilecek kişileri düşünerek, ve yahut rizikosu kabullenmeyebilecek şahısları hiçbir bahaneyle listeden silmeyiniz. Bu işle hem bir bizzat başarı olanağınızı içgüdüsel bir yaklaşımla ortadan kaldırır, hem bir de arkadaşınızın milyoner olmak ihtimalini da yok ediyorsunuzdur. Şayet yarın siz oldukça başarılı olursanız, kesinlikle o birey veya bireyler heyecan edip sizin nasıl milyoner olduğunuzu soracaktır ve o zaman sizin ona verebilecek yanıtınız olmayacaktır.

*Bazı kişileri zengin oldukları amaçlı veya sıkıntıları var, yahut fakirdir, yaşlıdır, bir sürü gençtirbaşarısızdır, hiçbir işi beceremez diye bir kenara bırakmayınız ve konuyu onlara da açıklayınız. Bırakın kendileri sistemle tanışsınlar ve hüküm versinler.

*Bunu unutmayınız ki sizin listeniz her zaman gelişmektedir. Nedeni Ise siz altını çizen yepyeni insanlarla karşılaşmaktasınızdır ve arkadaşlarınızda öbür arkadaşlarını sizin projenizle tanıtıyorlardır.

Sıkı toparlanmış bir iletişim listeniz olursa, muhteşem kuvvetli sermayeniz var demektir.

Kontak listesi ile çalışmak için ilk günlerde sponsorunuzdan veya Network bilgilerine güvendiğiniz kişilerden yardım almalısınız.

Kontak listenizi şuursuz kullandığınızda sermayenizi boş yere harcama rizikosuyla karşılaşabilirsiniz.

+1500 Blog Abonesi Arasına Katılın.Yazılar Haftalık Mail Adresinize Gelsin?


Benzer Yazılar

Network Marketing Motivasyon Network Marketing
Network Marketing işi nedir Network Marketing
Network Marketing Hakkında Network Marketing
Kararsızlık Network Marketing
Network Marketingde Liderlik Network Marketing
Network Marketing Nedir? Network Marketing
Limit Siz’siniz Network Marketing
Geleceğini Kontrol Et Network Marketing
Satışlarda Rekor Kırılacak Network Marketing

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?