0545 736 6371
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Network Marketingden Para Kazanma

11 Kasım 2017
10 kez görüntülendi
Network Marketingden Para Kazanma

Network marketing sistemi dolaylı yollardan değil direk olarak ürünün tüketiciye yüz yüze satıldığı satış sistemidir. Network Marketingden Para Kazanma konusu sistemin yüz yüze satış olduğu için, ürün pazarı oldukça geniştir. Çünkü satıcı tüketici ile direk temas kurduğu her alanda ürünü satabilmektedir. Bu yüzden network marketing sisteminde pazar yelpazesi iş yeri, dükkan, ev, oturulup yemek yenilen restoran ya da çay içilen kafe, okul aklınıza gelebilecek her yerdir.

Network marketing sistemi dünyada hızla yayılmaya başlamış ve bir sektör haline gelmiştir. Türkiye’de de özellikle son yıllarda network marketing sistemi üzerinden para kazanan kişi sayısı oldukça artmıştır. Türkiye’de hızla gelişen sistem dünyada ki büyük firmalarında ülkeye girmesiyle iyice gelişmiş ve Türkiye’de de bir sektör haline gelmiştir. Network marketing sistemi sektör haline gelmesiyle bir çok kişiye iş imkanı sağlamış ve işsizliği belli oranlarda düşürmüştür. Sistem ülke ekonomilerini belli oranlarda kalkındırmış ve direk satış potansiyeli ile ekonomideki para akışını hızlandırmıştır. Sistemi diğer satış zinciri sistemlerinden ayıran en büyük özellik, sistemde elle tutulur bir ürünün tüketiciye satılması ve bu şekilde hem satanın hemde alanın kazandığı bir sistem olmasıdır. Diğer satış zinciri sistemlerinde elle tutulur bir ürün satılmamakta sisteme para yatırıp paranız üzerinden kazanç sağlama metotları yer almaktadır. Bu metotlarla da pazar kazanmak uzun vade de riskli bir yatırımdır. Ama network marketing sisteminde bir ürün direk olarak tüketiciye ulaştırılır ve satılmaya çalışılır. Satan sattığı ürün üzerinden kazanç sağlarken, alan ise ürünün özelliklerini direk öğrenip en uygun fiyata alma şansı yakalamaktadır. Bu yüzden satan ve alan arasındaki ilişki daha sıkıdır.

Network marketing hızlı ilerleme ve çok kazanma yöntemleri

Network marketing sistemi ürün satışından kar verdiği için ne kadar çok ürün satarsanız o kadar çok para kazanırsınız. Sistem hızlı ilerlemek için ekip kurmak şarttır. Network marketing en çok kazananlar arasına girmek için ekibinizin çok büyük ve iyi satışçılardan oluşması gerekmektedir. Çünkü bu sistemde ekipteki her bir kişinin sattığı üründen pay alırsınız. Ekibin sattığı toplam ürün ne kadar çok olursa ekipten aldığınız para da o kadar çok olur ve giderek artar. Ekibinizi hızlı bir şekilde geliştirmek için ekibe katmayı düşündüğünüz kişilere davet metinleri göndermeli ya da davet metinlerini direk olarak ekibe katmayı düşündüğünüz kişilere anlatmalısınız. Davet metinlerini oluştururken network marketing sistemi hakkında bilgiler oluşturmalı ve sistemde nasıl para kazanıldığını gerçek bir şekilde anlatmalısınız. Network marketing en çok kazananlar listesi araştırıldığı zaman bu listeye giren kişilerin çok üyeli ve aktif satış yapan bir ekiplerinin olduğu görülmektedir. Bu yüzden davet metinleri aktif satış yapan bir ekip oluşturmak için çok önemlidir.

Network marketing dünya sıralaması listesindeki firmalar

Network marketingde çok para kazanma için çalışılacak firma seçimi çok önemlidir. Firmanın sunduğu ürünleri iyi bilmek ve tanımak gerekir. Çünkü satış yaptığınız kişilere hitap etmeyen ve fayda sağlamayan ürünleri satmanız oldukça zordur. Firmanın sunduğu ürünlere baktıktan sonra firmanın geçmişi ve yapısı da önemlidir. Piyasada iyi tanınmayan bir firmanın ürünlerini satmak ve tüketiciye anlatırken ikna etmek zordur. Firmayla çalışmanız durumunda size sağlayacağı yararları ve kazançları da araştırmanız yararınıza olacaktır. Bazı network marketing firmaları çalışanlarına bu alanda eğitimler vererek onların sistemde daha başarılı olmalarını sağlamaktadır. Bu tip destekler veren firmaların seçimi daha iyidir. Network marketing dünya sıralaması listesine bakıldığında ilk 2 sıradaki firmaların en bilinen network marketing firmaları olduğu görülmektedir. Listede ilk sırada Amway şirketi yer alırken ikinci sırada Avon firması yer almaktadır.

Network marketing gerçekleri

Network marketing sisteminde doğru firma ve doğru yöntem seçildiği takdirde büyük kazançlar sağlamak mümkündür. Sistem ile 3-4 yıl gibi bir sürede çok iyi paralar kazanıp zengin olan kişiler vardır. Bu kişiler doğru firma ve doğru çalışma arkadaşları seçerek zengin olmuşlardır. Çünkü network marketing sisteminde satış ekibi iyi olmayan kişiler çok para kazanamamaktadır. Sistemde para kazanmanın yolu sağlam bir ekip kurarak aktif bir şekilde satış yapmaktan geçmektedir. Bu yüzden satış yaparken bir yandan da ekibinizi genişletecek stratejiler bulup uygulamalısınız.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 3 Ortalama: 5]

Mail Abonem Olur musun?

En Güncel Yazılar Artık Mailinizde.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?