Network Marketing

Network Marketing’de Şirketin Önemi!!! Network Marketing

Network Marketing’de Şirketin Önemi!!!

  • 74

Network Marketingde pekçok insan başarısızlığının sebebini şirkette, şirket idareninde, liderlerde ya da içerisinde bulunduğu takımda görüyor. Bugün bunun gerçek olup olmadığını ve şirket seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiği sorusunu irdeleyeceğiz.

İnsanlar Network Marketing işine başladıklarında yaşamlarının bir anda değişeceğini umuyor ve anında binlerce dolar kazanmayı bekliyor.Nedeni ise işe girerken tüm işin şirkette, para planında, ürünlerinde meydana geldiğini düşünüyor. Kendisinin yapacağı ticaretteki etkisini, kendisinin bu işte oynayacağı rolü göz ardı ediyor. Öyle ki başladıktan bir iki hafta sonrasında para kazanamamışsa anında bulunduğu şirketi suçlamaya başlıyor ve Network Marketing yapmaktan vazgeçiyor.Hemen ardından sağda solda Network Marketing‘in kötülüğünden, network marketingden para kazanamamasından bahsediyor.

Kendisi başkaları için günde sekiz dokuz saat çalışmasına nazaran kendisi için yarım saat bile çalışmıyor ve haliyle de para kazanamıyor. Nedeni ise işe başlarken hızlı zengin olma hayaliyle başlıyor ve bunu bir piyango bileti benzeri düşünüyor. İşe yararsa harika, işe yaramazsa kötüle gitsin. İşte bir çok insanın başarısızlığının en büyük nedeni budur.Kendilerini faktör olmaktan çıkarıp,yabancı etkenlere bel bağlantı kurmak.Oysa network marketingde başarılı olmak için %90 şahsi gelişiminiz başka bir deyişle kendiniz %10 şirketiniz, sponsorunuz, bulunduğunuz takım, ürünler vs. bir etkendir.

Bilin bakalım bir çok insan nereye odaklanıyor?

Şimdi gelelim madalyonun başka yüzüne. Network Marketing’de şirketler mühim mi? Yanıt, şüphesiz mühimdir. Fakat ne sebeple mühimdir ve ne biçimde mühimdir bunu incelemek gerekli. Bu işi yıllardan beri yapan, deneyimli insanlar bile para planının muhteşemliğine çok takılıyor. “Bizimki en iyisi”, “dünya birincisi”, “başka bir benzeri yok”cümlelerini duymuşsunuzdur.

Para planı elbet ki mühim, berbat, hiç para kazanamayacağınız para planları onlarca var. Fakat şirketinizde ayda 100,000$ ve üzeri galip gelen varsa o zaman para planı sizin başarısızlığınızda ki mühim bir faktör değil.

Bir yabancı faktör de ürünlerdir. Para planınız harika ötesi, süpersonik olsun ürünleriniz uzun vadeli, tüketilebilen, istek edilen bir ürün değilse tarih olursunuz. Şirket olarak milyon dolar gelir elde edebilirsiniz fakat milyarlara fakat ve fakat kalifiye bir ürünle ulaşabilirsiniz. Bu sebeple para planının esnekliğinin aksine ürünleriniz kalifiye olmak ve gereksinimleri karşılamak zorunda yahut teknolojiyi takip etmek zorundasınız…

Gelelim enen en mühim maddeye.Şirket sahipleri, liderlik ve yönetim. Sizlere şunu söyleyeyim ürününüz mükemmel ötesi olmasa, para planınız berbat olsa bile mükemmel bir yönetimle şirket olarak büyük başarılar elde edebilirsiniz. Nedeni ise yönetim, beyin demektir ve şirketi yönetecek, devamlılığını temin edecek var olan kişilerdir.

Fakat burada dikkat edilmesi gereken ve pek çok insanın hata algıladığı bir vaziyet var. Başarısızlığınızdaki asıl ne sebeple asla berbat yönetim olamaz. Berbat idaresi var olan bir firmada ayda binlerce dolar kazanabilirsiniz bu sizi oldukça başarılı olmaktan alıkoymaz fakat kazandığınız para ilelebet devam etsin, çocuklarıma, torunlarıma aktarayım diyorsanız o zaman berbat yönetimle bu hedefinize ulaşamazsınız.

Zaten Network Marketing’e giren anında hemen herkesin hayali, hedefi budur. Ben hiç üç beş yıl hemen ardından bu şirketi bırakırım diyen bir tanesini görmedim ya da bu gayeyle işe başlayanı da görmedim.Herkes uzun vadeli düşünüyor.O halde şirketinizin yönetiminin uzun vadeli, stratejik düşünen kişilerin yaptığından güvenilir olmak durumundasınız.

Nedeni ise herkes bu işi bir kereliğine inşa etmek ister. Bir kereliğine iyi çalışıp, ondan hemen ardından yaşamının geriye kalanını huzurlu hayatını sürdürmek ister. İşte burada uzun vadeli düşünen kuruculara ve yöneticilere sahip ve devamlılığı var olan, kalifiye, istek gören ürünlere sahip var olan bir firmayla iş yapmanız kural.

Fakat yine tekrarlamakta fayda var. Başarınızın da başarısızlığınızın da nedeni sizden başkası değildir.

Benzer Yazılar

Network Marketing Motivasyon Network Marketing
Network Marketing işi nedir Network Marketing
Network Marketing Hakkında Network Marketing
Kararsızlık Network Marketing
Network Marketingde Liderlik Network Marketing
Network Marketing Nedir? Network Marketing
Limit Siz’siniz Network Marketing
Geleceğini Kontrol Et Network Marketing
Satışlarda Rekor Kırılacak Network Marketing

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?