Network Marketing’de Önemli Noktalar Neler?

İnternet üzerinde yüksek gelir getirmesi nedeniyle son zamanlarda çok sık tercih edilen ve özellikle Amerika ve Avrupa’da büyük yankı uyandıran network marketing nedir nasıl yapılır şeklindeki sorular, internette Türkiye’de en çok aratılan konu başlılarından biri oldu. Google’dan alınan verilere göre ülkemizde bu konuya olan ilginin son bir sene içerisinde yüzde 40 oranında arttığını görüyoruz. Pek çok meslek koluna ek gelir yaratması, istihdamda önemli bir konuma gelebilecek olması ve gelecekte potansiyelinin olması nedeniyle bu alana yapılan yatırımların bütün hızıyla devam ettiğini ifade edebiliriz. Günümüzde, artık pek çok şey internet üzerinde yapılıyor. Son zamanlarda internetin bir kazanç kapısı olarak görüldüğü de bir gerçek. Online alışveriş sitelerinin artması, video veya sosyal medya kanalları ile reklam ve tanıtım araçlarının kullanılması, real time marketing ile birlikte güncel olayların kullanılması ile birlikte artık ticaretin dili tamamen değişti. Network sistemi caiz mi soruları da beraberinde gelmeye başladı. Kısa zamanda, hem hızlı hem de güvenilir bir şekilde para kazanmanızı sağlayan bu sistem içerisinde başarılı olabilmek için her zaman sağlam kişiler ve kaynaklarla işlem yapmak gerekiyor. Dolandırıcılık vakalarıyla ilgilenmemek için sertifikalı ve işini bilen dağıtıcılar ile bir araya gelindiğinde buradan çok önemli paraların kazanıldığını görebiliyoruz.

Network Marketing ve Ekip Ruhu

Network marketing her zaman bir ekip çalışması olarak başarıya ulaşılan bir ticaret sistemidir. Burada, yüksek gelir elde edebilmek için doğru kaynaklardan ürün almak ve o ürünü deneyerek samimi bir şekilde satış yapmak, her zaman sizlere uzun vadede kazanç sağlar. Klasik ticaretin temel kurallarından biri olan dürüstlük aynı şekilde bu sistemde de geçerlidir. Kullanıcıların, bağlı bulundukları kollardan yüksek komisyon elde edebilmek için korsan satışlar yapması, haksız ve sahte işlemlerde bulunmak sadece kendinizi kandırmanıza neden olur. Bu sistemde başarılı olan şirketlerin ve satıcıların genel özelliklerine baktığımızda ekip ruhuna çok dikkat eden kişiler olduğunu görebiliyoruz. Network marketing mağdurları oluşmasının en önemli nedenlerinden biri de bu ekip ruhuna uyum sağlamamaktır. Başarılı olabilmek için yanındaki kişinin de ne yaptığına bakmak gerekiyor. Network sistemi nasıl çalışır sorusunun yanıtını da buradan görebiliyoruz.

Network Marketing’de Önemli Noktalar Neler?

Network marketing esasında tavsiye sistemi ile başlayan bir ticari girişimdir. Burada ilk olarak biri kişi ürünü dener. Daha sonra ağa dahil olur ve aynı ürünü, bir başka kişiye memnuniyetini belirleterek satmaya çalışır. Güven konusu burada çok önemlidir. Özellikle ülkemizde, amatör olarak bu işe başlayan kişilerin yüksek gelir etmesindeki en önemli noktalardan birini de ürünü samimi bir şekilde pazarlamasıdır. Bu ağ içerisinde hakkıyla para kazanan kişiler, kaliteli ürün satanlar ve ürünü bizzat kullanan satıcılardır. Dolandırıcılar ile gerçek satıcılar arasındaki en büyük fark da budur. Kullanıcı memnuniyetini her zaman ilk sıraya koyan kişiler kısa zamanda daha çok para kazanabilir.

Genel olarak satışı yapılan ürün hakkında bilgi sahibi olmak  da burada önemlidir. İnternet üzerinden yapılan satışlar, kişi, o ürünü somut olarak algılayamadığı için ikna edici olması ve ürünü net bir şekilde açıklaması açısından mutlaka bir internet sitesi kurulmalı ve burada ürünlerle ilgili yazılı ve görsel bakımdan tanıtıcı işlemlerin yapılması gerekir. Network marketing ürünleri nelerdir sorusu bakımından profesyonel ve kurumsal bir şekilde işlem yapan kişilerin siteleri, daha çok alıcı alır. Aynı zamanda sosyal medya üzerinden de tanıtım yapmak gerekir.

Network Marketing’in Önemi

Hızın ve ekonominin her şey olduğu günümüzde network sistemi ile çalışan firmalar, sayı bakımından özellikle son iki senede büyük artış gösterdi. Evden ürün satışı olması gibi kolaylıklar da bulunduran bu sistem içerisinde özellikle ev hanımları, işsizler, öğrenciler ve emekliler gibi ana meslek kollarında olmayan kişiler, buradan para kazanabiliyor. Bu sistemle çalışan firmalar ise genelde bu kitleye yöneliyor. Network marketing yorumlar ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyen kişilerin internet üzerinden araştırma yapmasında yarar var. Ekşi sözlük veya diğer değerlendirme sitelerinde merak ettiğiniz konularla ilgili buradaki görüşleri değerlendirebilirsiniz. Gerçek üye veya satıcı yorumları olduğuna dikkat ediniz. Böylece dolandırıcılar ile iletişim kurmaktan da kaçınmış olursunuz.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 4 Ortalama: 3.8]

Son Yazılarımdan Haberdar Ol!

E-Mail listeme kayıt olursanız son yazılarımdan haberdar olabilirsiniz..

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

0 cevaplar

Cevapla

Yorum Yapmak istermisiniz?
Eleştirmekten Çekinmeyin!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir