Network Marketingde Nasıl Başarılı Olunur?

Network marketingde nasıl başarılı olunur? sorusunun cevabı ;Network marketing sistemi her geçen hayatımıza daha çok girerek, farklı bir ticaret yolu sunuyor. Kişinin istediği zaman istediği yerde çalıştığı bu sistem aslında ekip işi olarak karşımıza çıkıyor. Network marketing başarı sırları sadece şansa, yaşa, evli olup olmadığınıza bakmıyor aynı zamanda çok çalışmak ile de ilgilidir. Hedef belirleyip onu çok istemek network sisteminde ilk adım olarak atılır. Eğitim durumunuz veya ev hanımı olmanız bu sistem üzerinde başarılı olmayacağınız anlamına gelmez.

Peki network marketing’de nasıl başarılı olunur?

  • Ne istediğinizi bilin

Hayatta insan ne istediğini bildiği sürece mutlu yaşar ve net olur. Net olmak insanı aynı zamanda başarılı yapar. Network marketing sisteminde de eğer hedef koymazsanız başarılı olmanız daha çok zorlaşır. Çünkü hedefler insanı gelecekteki yerini göstererek motive eder. Hedefsiz olarak sisteme dahil olursanız her şey daha karışık ve zor gelecektir. O yüzden ne istediğinizi bilerek hedeflerinizi nokta atışı olarak karşınıza dizin. Böylece netleşen gelecek ne yapacağınıza da karar vermenizi sağlayacak.

  • Kendinize bir program yapın

Başarılı insanların hayatta kullandıkları taktiklerden biride program yapmaktır. Program hem hayatı düzenler, hem hedefleri sıraya koyar.network marketing başarı hikayeleri içerisinde en etkili yollardan olan program yapmak hem vakit kaybını önler hem de neyi istediğinizi unutmamanızı sağlar. Böylece programla ertelemek istediğiniz işi de o gün yapmak zorunda olduğunuz için erteleyemezsiniz.

  • Negatif düşünceleri atın, pozitif düşünün

Pozitif düşünce insanın evrene gönderdiği en kutsal enerjilerdendir. Çoğu insan pozitif düşünceye inanmasa da durmadan olumsuz düşünen kişiyle, olumlu düşünen kişinin gündelik hayattaki şanssızlıkları gözle görülür şekildedir. Pozitif düşünce insanı motive ettiği gibi, yolunda gitmeyen işlerde de yardımcı olur. Elbette bu sabahtan akşama kadar sadece pozitif düşünmek ile gerçekleşecek olan bir durum değildir ama negatif düşünce olarak başaramayacağım korkusunu yaşayan kişi bunu üzerinden attığında sınırlarını da kaldırmış olur ve yapmak istediği işi sınırsız bir şekilde kafasında şüphe olmadan gittiği için başarır. Bu yüzden hedefinizle ilgili sürekli pozitif düşünün ve güne bu işi başaracağım diye düşünerek uyanın.

  • Bugünün işini yarına bırakmayın

Genellikle öğrencilik yıllarında final haftasında ders çalışmaya başlayan öğrenci gibi değil de o dersi bütün bir sene az az çalışıp ne olduğunu anlayan öğrenci gibi olmaya çalışın. Bu özellikle iş hayatında kişiyi en etkileyenlerden biridir; bugünün işini yarına bırakmak. Önünüzde zaten bir hedef var ve bunu programla daha da kolaylaştırıp her gün o programa uyarsanız başarısız olmanız için hiçbir sebep kalmaz.Network marketing işleri ertelenip, yola bahanelerle çıkılırsa başarılı olmanız da bir o kadar zorlaşır. Çünkü o işi size sizden başkası yap demeyeceği için yarında aynı işi siz yapacaksınız. Bunun için bahanesiz bir şekilde günün işini gününde hallederseniz, hem işler yığılmaz hem de programdan şaşılmamış olur.

  • Kendinizi tanıyın ve geliştirin

Kişi kaç yaşında olursa olsun, hangi mesleği yaparsa yapsın kendisine bu hayattan ne istediğini sormazsa farkında olmadan mutsuzluğa gömülür. Onun için her zaman ‘Ben kimim? Bu hayattan ne istiyorum?’ sorularını sormalı ve işinden de buna göre beklenti içerisine girmelidir.Network marketing başarı sözleri kişinin network marketing sisteminde başarılı olması içindir. Başarı sözleri olan kişi kendini ne kadar tanıyıp işine veriyorsa o kadar başarılı olur. Her geçen gün gelişen teknoloji, farklılaşan sistemler kişinin kendisini geliştirmesine daha çok itiyor. Kişi kendini ne kadar geliştiriyorsa o işte de o kadar başarılı oluyor. O yüzden ‘Ben her şeyde bilgiliyim’ diye düşünmek yerine ‘Acaba bugün ne öğrenebilirim? Bugün kendimi geliştirmek için ne okumalıyım?’ demesi kişinin başarılı olması için bir merdivendir. Unutmayın, o bilgi gereksiz diye düşünmek en gereksiz düşüncedir.

  • Ekibinizi sevin

Ekip işi network marketing sistemi başta siz ne kadar başarılı olursanız, ekibinizde size nazaran o kadar başarılı olur. Domino taşı etkili bu sistemde kişi kendini ne kadar geliştirip ekibiyle bilgilerini paylaşımda bulunursa sistem o derece başarılı bir şekilde varlığını sürdürür.Network marketing sorular ve yanıtlar olarak başarının anahtarı sorulsa; en büyük katkı olarak ekip sevgisidir cevabı alınır. Ekip hem sizle hem de birbiriyle ne kadar başarılı olursa, sizin de başarılı olmanız o kadar kolaylaşır.

  • Zorluklara karşı pes etmeyin

İnsanoğlu çok farklı karakterler taşısa da benzerlik gösteren gruplarda vardır. Kimi insan zoru sever, kimi insan rahatına düşkündür. Network marketing sisteminde dahil olduysanız zoru sevmeniz ve mücadele etmeniz gerekir. Aslında herkes network marketing sisteminde yapabilir gibi gözükse de her işin kendine ait zorlukları vardır ve siz ne kadar çok zorluğa dayanabilirsiniz? Hayatta insanın karşısına her zaman zor durumlar çıkar ama siz hangisiyle pes ediyorsunuz hangisiyle sonuna kadar devam edip başarısız oluyorsunuz. Bir işin zorluğuna rağmen dayanıp başarısız olduysanız bu sizin suçunuz değil ama çok zor gördüğünüzde direk pes edip kaçıyorsanız sizin sorununuz. Karşınıza ne çıkarsa çıksın mücadeleci davranın ve sorunları sanki çözümleri yanındaymış gibi kucaklayın. O zaman mücadele etmesi daha kolaylaşacaktır.

  • Güven duygusu aşılayın

Güven duygusu hem kazanılması zor hem de kaybedildiği eskisi gibi yerine gelmeyen boşluktur. Bu durum hem ilişkimizde, hem iş hayatında, hem eğitimde kısacası insanın var olduğu her yerde varlığı aranır. Eğer iş ortamında güven duygusunu karşınızdakine empoze etmediyseniz burada kendinizi sorgulamalısınız. Neden güven duyulmuyor? Nerede yanlış yaptım? Bütün bu soruların cevabı olarak güvenin karşısında dayanak olarak duran dürüstlük vardır. Eğer siz ilk önce kendinize karşı, daha sonra da ekibinize karşı dürüst iseniz o güven duygusu da kendiliğinden gelecektir. Ne olursanız, hangi durumu yaşarsanız yaşayın her zaman doğrudan yana olun. O zaman size durum farklı gibi gelse de zamanla dürüstlüğün oluşturduğu yol size güvene götürür ve elinizden alınamayacak kadar büyük başarılı elde edersiniz.Network marketing binary sistemi nedir? sorusunun cevabı olarak ikili sistemde sınırsız yardımlaşmayı aklınıza getirin.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 4 Ortalama: 4.5]

Son Yazılarımdan Haberdar Ol!

E-Mail listeme kayıt olursanız son yazılarımdan haberdar olabilirsiniz..

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

0 cevaplar

Cevapla

Yorum Yapmak istermisiniz?
Eleştirmekten Çekinmeyin!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir