Network Marketingde Nasıl Başarılı Olunur?

Ana sayfa » Network Marketing » Network Marketingde Nasıl Başarılı Olunur?

Network Marketingde Nasıl Başarılı Olunur?

Öncelikli olarak bu sektörde boy göstermek isteyen genç girişimcilerin bilmesi gereken şey network marketing nedir ne işe yarar sorusunun doğru cevaplarını bulmak için sektörde doğru kişilerle doğru temaslara geçmesi gerekliliğinin bilincinde olmaktır.

İnternette dolaşan bilgi kirliliği ve bazı kötü niyetli pazarlamacıların ortaya attığı yanlışlar dolu bilgi haznesine bakıp da bu işin bir ”yattığın yerden para kazan, para koy para kazan” işletim sistemine sahip olunmadığının bilinmesi elzem bir önem taşımaktadır. Bu nedenle network marketing nasıl başarılı olunur sorusunun tam karşısına mutlak derecede çok çalışmak gelmelidir. Çok çalışmanın yanı sıra bunu bir iş olarak kabul etmeli ve kolay yoldan para kazanma disiplini ile değil çok çalışıp çok para kazanma ilkesine dayalı olduğu da unutulmaması gereken bir sektör gerçekliğidir. Çok çalışmanın yanı sıra üstünde durulması gereken bir diğer önemli nokta yardımlaşma ilkesidir.

Çünkü bu bir ekip çalışmasıdır ve ne kadar çok kişiyle ne kadar çok dayanışma içerisinde olunursa o kadar çok kazanılır.Çünkü bu alanda kişisel olan çabaların neticesinde kazanıldığı gibi aynı zamanda ortak cirodan pay almak gibi bir konfor da mevcuttur. Bunu herkesin azar azar doldurduğu bir kasa olarak görmeli ve paylaşmanın güzel ve başarılı yanlarını ortak bir bilinçle fark etmeli. Aksi takdirde kişisel hırslarla ekip ruhu yansınırsa ortada kişiyi ve ekibi ilgilendiren bir başarısızlık gelecektir. Tarihte bunun birçok örneği olduğu gibi bu derslerden örnek almak da son derece önemlidir.

Network Marketing Nasıl Başarılı Olunur

Network Marketing Nasıl Başarılı Olunur

Network Marketing Nasıl Başlanır?

Bu alanda yazılan onlarca cilt kitap ve yazılan yüzlerce makale olmasına rağmen özellikle sektöre yeni giriş yapan girişimci arkadaşların kafasında network marketing nasıl başlanır sorusu dolaşıp durmaktadır. Öncelikli olarak bilinmesi gereken en önemli ve en rahatlatıcı nokta bu işe başlamak için deneyimin şart olmamasıdır. Çünkü tavsiye pazarlaması yönteminde deneyim değil girişkenlik ve çalışkanlık ilkesine dayanmaktadır. Bu nedenle nasıl başlanır sorusuna takılıp durmak yerine atılım yapmak ve biraz da macera ruhlu olmakla birlikte para ve ürün psikolojisi bilmek gerekir. Çünkü piyasanın içinde yetkin bir şekilde ilerlemek için para yönetimi, ürün tanıtımı gibi temel konularda mümkün mertebe zekice hamleler yapmayı bilmeli ve ortam yoklaması çeşitli sektör içi araştırmalar perçinlemelidir.

Bir başka soru olan network marketing nasıl yapılır sorusunun karşılığını tek bir eylemle verecek olursak bunun adı ”ikna etmek” olacaktır. 1900’lerin başında iknanın pazarlama için en iyi model olduğunu keşfeden Amerikalı şirketler kişiden kişiye kullanarak doğrudan tanıtımın en etkili pazarlama yöntemi olduğunu anlamışlardır. Çalışmaları hep bu yönde ilerleyen öncü firmalar tavsiye pazarını bugünkü modern ve kazandırmaya açık haline getirmişlerdir. Nasıl yapılacağını sürekli deneyimleyerek ve saha içinde boy göstererek kendiniz anlamlı ve paylaşımcı olmalısınız.

Network Marketing Nasıl Başarılı Olunur?

Çok fazla mesai harcayarak, hakkında onlarca kitap yazılan alanda birçok çeşitte okumalar yaparak ve sektör içinde birebir diyaloglarla ilerleyerek network marketing nasıl başarı olunur sorusunun cevaplarını kendi imkanlarınız ve imzanızla keşfedebilirsiniz. Önemli olan kendine güvenmek ve ilk başta müşterici sonra satıcısı olduğu ürüne hakim olmak elzem kuralların başında gelmektedir. Yardımlaşma ve ikna gibi temel disiplinlere dayanan bu sektörde ürün bilgilerini tecrübe ederek ve ürün hakkında detaylı iletişim yeteneklerine sahip olarak network marketing püf noktaları hakkında detaylı ve kendinize has bilgilere erişebilirsiniz. Bu püf noktaları başarılı satışlarla perçinleyerek başarı merdivenlerini çıkabilir ve sektörde doğru bir şekilde ilerleme, yükselme şansını elde edebilirsiniz.

Network Marketing Para Kazanan Var Mı?

Sektöre yabancı olan ya da sektörde yeni olan girişimciler için en çok sorulan sorulardan biri de network marketing para kazanan var mı sorusudur. Bu soru haklı olmakla birlikte cevabı kesinlikle evettir. Ancak bu sektörün para koy para kazan gibi kolaycı bir yaklaşımla ele alınmaması gerekmektedir. Çünkü bu en başta bir iş koludur ve her iş kolunda olduğu gibi temel kuralları vardır. Ancak bu kurallara disiplinli bir şekilde uyulduğu takdirde istenilen ücretlere ulaşılabilir. Müşteri olarak da satıcı olarak da ürüne hakim olunduğu takdirde network marketingden para kazanma basamaklarında hızla yükselebilir ve istediğiniz pozisyona belli bir süreden sonra ulaşabilirsiniz.

Yeni Başlayanlara Öneriler

Bu yazıyı yayınlamakta amacımız, henüz yeni sunum almış olan ve karar verme aşamasında bulunan arkadaşlarımızın kafalarındaki soru işaretlerini gidermektir.Belki bir işte çalışmaktasınız ve işinizden memnun değilsiniz, fakat işten ayrılmaya korkuyorsunuz, çünkü yeni bir işi ne kadar sürede bulacağınızdan emin değilsiniz. Amacımız pembe hayallerle sizi ikna etmek değil, fakat normal yaşantınıza devam ederken, akşam evde oturup Muhteşem Yüzyıl ya da Yeteneksizsiniz Türkiye programlarını izlemek yerine, bu zamanı geleceğinize yatırım yapmakla ve kişisel gelişiminiz için harcayarak, bir çoklarının ellerinde tuttukları fırsatlara bir adım atmanızı sağlamaktır.

Aşağıda yer alan maddeler, Network Marketing işine başlamaya karar verdiğinizde uygulamanız gereken bazı tavsiyeleri içermektedir. Hepsi tecrübeyle sabit olup, olumsuz sonuçlarına defalarca katlanılmıştır ve olumlu sonuçlarda ödülleri de alınmıştır.

 • Network Marketing ekibinize aldığınız insanları yanlış bilgilerle yüklemeyin. Duplicate sistemi ile çalışan ekip düzeninde, sizin yanlış tek bir kelimeniz, 10-15 sıra altınıza yanlış yazılmış bir kompozisyon olarak iletilecektir. Bilgi eksikliği yaşadığınız konularda mutlaka ama mutlaka liderinize danışın, o sizden çok önce bu yoldan geçmiştir.
 • Her gün ama her gün işinize dair bir şeyler yapın. Her gün olumlu sonuçlar almanız söz konusu bile değildir, bunu başaran bir networker dünya üzerine gelmemiştir. Fakat hiçbir şey yapmadan geçirdiğiniz ‘ 1 gün ‘ , daha sonra ikinci ve üçüncü gün ile devam edecektir. En azından internetten bir makale okuyun. Bu sizi sıcak tutacaktır.
 • Ailenizi ve arkadaşlarınızı Network Marketing konusunda ikna edebilmek için çok baskıcı olmayın. İlk başlangıcın sonrasında ürünleri onlara tanıtmanız çok iyi olacaktır, fakat sonrasında baskı politikası izlemeniz, onları sizin yaptığınız işe saygı duymamalarını sağlayacaktır. Sizi bilmem ama ailemin benim yaşantım hakkında düşünceleri, aldığım kararları etkiler.. O yüzden yanlış fikirlere kapılmalarına sebep olmayın.
 • Network Marketing ekibi içerisinde, tanıdığınız veya tanımadığınız kişilerin fikirlerini önemseyin. Hepiniz aynı gemidesiniz ve amacınız bu gemiye hep birlikte yön vermek. Onlar size yardım etmek isteyeceklerdir çünkü sizin başarılı olmanız onlar için de önemlidir, çünkü aynı ekiptesiniz ve bazen bireylerin performansına ihtiyacınız olacaktır.. Siz de bunu diğerlerine uygulayın. Onlara yardım etmek, aslında kendinize yardım etmektir.
 • Bir firmanın üyesi olmaya karar vermeden önce ürünleri ve sunduğu servis olanakları konusunda mutlaka fikir sahibi olun. Bazı firmalar kurumsallık hikayeleri anlatırlar fakat müşteri hizmetlerine ulaşmanız neredeyse imkansızdır.Diğerleri kötüdür demiyorum kesinlikle, sadece iyinin iyisi hakkında fikrimi belirtmek istedim.
 • Müşterilerinizin ve ekip arkadaşlarınızın karakteristik yapılarını etüt edin. Onları bireyler olarak ele alın be her birisini detaylarıyla tanıyın ve iyi-kötü bütün yönleriyle sevin. Bir süre sonra anlayacaksınız ki ekip arkadaşlarınız bu dünyada size karşı en dürüst olan insanlardan oluşuyor. Daha önce de söylemiştim : Siz aynı gemidesiniz..

Network marketingde nasıl başarılı olunur?

Sorusunun cevabı ;Network marketing sistemi her geçen hayatımıza daha çok girerek, farklı bir ticaret yolu sunuyor. Kişinin istediği zaman istediği yerde çalıştığı bu sistem aslında ekip işi olarak karşımıza çıkıyor. Network marketing başarı sırları sadece şansa, yaşa, evli olup olmadığınıza bakmıyor aynı zamanda çok çalışmak ile de ilgilidir. Hedef belirleyip onu çok istemek network sisteminde ilk adım olarak atılır. Eğitim durumunuz veya ev hanımı olmanız bu sistem üzerinde başarılı olmayacağınız anlamına gelmez.

Peki network marketing’de nasıl başarılı olunur?

 • Ne istediğinizi bilin

Network marketingde nasıl başarılı olunurHayatta insan ne istediğini bildiği sürece mutlu yaşar ve net olur. Net olmak insanı aynı zamanda başarılı yapar. Network marketing sisteminde de eğer hedef koymazsanız başarılı olmanız daha çok zorlaşır. Çünkü hedefler insanı gelecekteki yerini göstererek motive eder. Hedefsiz olarak sisteme dahil olursanız her şey daha karışık ve zor gelecektir. O yüzden ne istediğinizi bilerek hedeflerinizi nokta atışı olarak karşınıza dizin. Böylece netleşen gelecek ne yapacağınıza da karar vermenizi sağlayacak.

 • Kendinize bir program yapın

Başarılı insanların hayatta kullandıkları taktiklerden biride program yapmaktır. Program hem hayatı düzenler, hem hedefleri sıraya koyar. Network marketing başarı hikayeleri içerisinde en etkili yollardan olan program yapmak hem vakit kaybını önler hem de neyi istediğinizi unutmamanızı sağlar. Böylece programla ertelemek istediğiniz işi de o gün yapmak zorunda olduğunuz için erteleyemezsiniz.

 • Negatif düşünceleri atın, pozitif düşünün

Pozitif düşünce insanın evrene gönderdiği en kutsal enerjilerdendir. Çoğu insan pozitif düşünceye inanmasa da durmadan olumsuz düşünen kişiyle, olumlu düşünen kişinin gündelik hayattaki şanssızlıkları gözle görülür şekildedir. Pozitif düşünce insanı motive ettiği gibi, yolunda gitmeyen işlerde de yardımcı olur. Elbette bu sabahtan akşama kadar sadece pozitif düşünmek ile gerçekleşecek olan bir durum değildir ama negatif düşünce olarak başaramayacağım korkusunu yaşayan kişi bunu üzerinden attığında sınırlarını da kaldırmış olur ve yapmak istediği işi sınırsız bir şekilde kafasında şüphe olmadan gittiği için başarır. Bu yüzden hedefinizle ilgili sürekli pozitif düşünün ve güne bu işi başaracağım diye düşünerek uyanın.

 • Bugünün işini yarına bırakmayın

Genellikle öğrencilik yıllarında final haftasında ders çalışmaya başlayan öğrenci gibi değil de o dersi bütün bir sene az az çalışıp ne olduğunu anlayan öğrenci gibi olmaya çalışın. Bu özellikle iş hayatında kişiyi en etkileyenlerden biridir; bugünün işini yarına bırakmak. Önünüzde zaten bir hedef var ve bunu programla daha da kolaylaştırıp her gün o programa uyarsanız başarısız olmanız için hiçbir sebep kalmaz.Network marketing işleri ertelenip, yola bahanelerle çıkılırsa başarılı olmanız da bir o kadar zorlaşır. Çünkü o işi size sizden başkası yap demeyeceği için yarında aynı işi siz yapacaksınız. Bunun için bahanesiz bir şekilde günün işini gününde hallederseniz, hem işler yığılmaz hem de programdan şaşılmamış olur.

 • Kendinizi tanıyın ve geliştirin

Kişi kaç yaşında olursa olsun, hangi mesleği yaparsa yapsın kendisine bu hayattan ne istediğini sormazsa farkında olmadan mutsuzluğa gömülür. Onun için her zaman ‘Ben kimim? Bu hayattan ne istiyorum?’ sorularını sormalı ve işinden de buna göre beklenti içerisine girmelidir.Network marketing başarı sözleri kişinin network marketing sisteminde başarılı olması içindir. Başarı sözleri olan kişi kendini ne kadar tanıyıp işine veriyorsa o kadar başarılı olur. Her geçen gün gelişen teknoloji, farklılaşan sistemler kişinin kendisini geliştirmesine daha çok itiyor. Kişi kendini ne kadar geliştiriyorsa o işte de o kadar başarılı oluyor.

O yüzden ‘Ben her şeyde bilgiliyim’ diye düşünmek yerine ‘Acaba bugün ne öğrenebilirim? Bugün kendimi geliştirmek için ne okumalıyım?’ demesi kişinin başarılı olması için bir merdivendir. Unutmayın, o bilgi gereksiz diye düşünmek en gereksiz düşüncedir.

 • Ekibinizi sevin

Ekip işi network marketing sistemi başta siz ne kadar başarılı olursanız, ekibinizde size nazaran o kadar başarılı olur. Domino taşı etkili bu sistemde kişi kendini ne kadar geliştirip ekibiyle bilgilerini paylaşımda bulunursa sistem o derece başarılı bir şekilde varlığını sürdürür.Network marketing sorular ve yanıtlar olarak başarının anahtarı sorulsa; en büyük katkı olarak ekip sevgisidir cevabı alınır. Ekip hem sizle hem de birbiriyle ne kadar başarılı olursa, sizin de başarılı olmanız o kadar kolaylaşır.

 • Zorluklara karşı pes etmeyin

İnsanoğlu çok farklı karakterler taşısa da benzerlik gösteren gruplarda vardır. Kimi insan zoru sever, kimi insan rahatına düşkündür. Network marketing sisteminde dahil olduysanız zoru sevmeniz ve mücadele etmeniz gerekir. Aslında herkes network marketing sisteminde yapabilir gibi gözükse de her işin kendine ait zorlukları vardır ve siz ne kadar çok zorluğa dayanabilirsiniz? Hayatta insanın karşısına her zaman zor durumlar çıkar ama siz hangisiyle pes ediyorsunuz hangisiyle sonuna kadar devam edip başarısız oluyorsunuz. Bir işin zorluğuna rağmen dayanıp başarısız olduysanız bu sizin suçunuz değil ama çok zor gördüğünüzde direk pes edip kaçıyorsanız sizin sorununuz. Karşınıza ne çıkarsa çıksın mücadeleci davranın ve sorunları sanki çözümleri yanındaymış gibi kucaklayın. O zaman mücadele etmesi daha kolaylaşacaktır.

 • Güven duygusu aşılayın

Güven duygusu hem kazanılması zor hem de kaybedildiği eskisi gibi yerine gelmeyen boşluktur. Bu durum hem ilişkimizde, hem iş hayatında, hem eğitimde kısacası insanın var olduğu her yerde varlığı aranır. Eğer iş ortamında güven duygusunu karşınızdakine empoze etmediyseniz burada kendinizi sorgulamalısınız. Neden güven duyulmuyor? Nerede yanlış yaptım? Bütün bu soruların cevabı olarak güvenin karşısında dayanak olarak duran dürüstlük vardır. Eğer siz ilk önce kendinize karşı, daha sonra da ekibinize karşı dürüst iseniz o güven duygusu da kendiliğinden gelecektir. Ne olursanız, hangi durumu yaşarsanız yaşayın her zaman doğrudan yana olun.

O zaman size durum farklı gibi gelse de zamanla dürüstlüğün oluşturduğu yol size güvene götürür ve elinizden alınamayacak kadar büyük başarılı elde edersiniz.Network marketing binary sistemi nedir? sorusunun cevabı olarak ikili sistemde sınırsız yardımlaşmayı aklınıza getirin.

By | 2017-12-28T17:35:35+00:00 Aralık 12th, 2017|Categories: Network Marketing|1 Comment

About the Author:

Blogumda Network Marketing, Para Kazanma,Blockchain ve Bitcoin ile ilgili kategori yazılarının size detaylı bilgi vereceğini düşünüyorum.

Leave A Comment