Network Marketing

Network Marketingde Hedef Belirlemek Network Marketing

Network Marketingde Hedef Belirlemek

  • 73

Siz bir önder olarak, bu işe girme nedenlerinizi ve takip ettiğiniz konuları bir etki olarak belirlemeniz gerekiyor. İnsan her hangi bir işe başladığında kesinlikle network marketingde hedefler olması gerektiğini bilir. Zira bu hedef onu başlayacağı işe hemen yönlenmesini sağlar. Bazı dostlar hedef belirlemeden amaçsız olarak bu işe girerler ve yalnızca sizin itibarınızla ilgilenirler.

Ama bunların bilmesi gereken olan konu şu ki, kesinlikle network marketing işinde amacın olması şarttır. Oldukça Başarılı olma imkanı sunan temel unsurlardandır. Şayet bu şekilde şahıslarla karşılaşırsanız, onlara ticaretin amacını anlatınız ve onlardan emellerini yazmalarını isteyiniz. İnsanların bu işi yapma ya da bu işe girme nedenleri değişik konulardan oluşabilir, fakat, bunları sizde hedef olarak göz önünüze almanız gerekir.

Örneğin, ev almak, otomobil almak, evlenmek ve üstelik çocuklarınızın geleceğini güvenceye almak sizin amaçlarınızdan olabilmektedir. Bu nedenle, benzer amaçlar pratik ve kolay meydana gelmesine nazaran sizin sistemde ne türlü davranış sergileyeceğiniz belirler.

Unutmayınız ki, bu amaçlar sizin ticaret sisteminde ki gösteriş başarınızın temelini sağlayacaktır.Eğer temelinizi geliştirmek isterseniz kişisel gelişim kitapları ve kişisel gelişim videolarını izleyebilir, hatta kişisel gelişim uzmanlarından destek alabilirsiniz. Bunu her birimiz biliriz ki, bugünkü mal varlığımız esasında dünkü arzu ve isteklerimiz idiler! Örneğin, ev, otomobil sahibi olmak ve yahut uzunca boylu ve düzgün bir vücuda elde etmek benzeri.

Etki belirlemede 6 nokta vardır.

1. Hedef ne amaçla lazımdır? Bulunduğumuz A noktasından yola çıkarken bir B noktası belirlememiz şarttır. B noktasını atama etmeden yola çıkarsak kocaman ihtimalle çok yolları boşu boşuna dolaşmış olabilir ve mümkün ki benzer noktaya bir ek olarak geriye döneriz. A noktasından B noktasına farklı yollar olabilmektedir. Yollar birbirine benzemeye de bilir. Her Biri kendi kurallarına göre farklı yollardan gider. Çok vatandaşlar vardır ki B noktasına erişmek için çok uzunca yollar seçerler. Şayet B noktası olmasa benim için hangi yoldan gideceğimin önemi yoktur. Örneğin : Bir insan bize gideceğimiz yolun kestirme yöntemini göstereceğim derse, ve benim için B noktasının önemi yoksa hangi yoldan, uzunca veya kısa yoldan gideceğimin önemi de yoktur. Ama şayet B noktasına yetişmek benim için önemliyse anında hangi yolun ek olarak kısa olduğunu sorarım ve öğrenmek için acele ederim. Yukarıda bahsettiğimiz konulardan anlaşılan o ki bir noktaya gelmek için hedef belirlememiz şarttır.

2. Hedef bize kuvvetli bir istek, arzu vermelidir. Farz edelim bizim hedefimizde B noktası olsun. Şayet bizde bu hedefi B noktasını sevmek olmasa biz en minik bir problemle karşılaşınca bu meseleye aynı ritimde devam etmeyiz. Hedef bize istek verir. Başka Bir Deyişle o hedefin bir özelliği olmalı ki bize çok kuvvetli bir istek versin.

B noktasına yetişmekteki istek duygusu o hedefe erişmeyi lezzetli hale getirir.

3. Hedefin önceliği olmalıdır. İnsanın hayatında birden fazla hedef olabilmektedir ama bunların öncelik sırası olmalıdır. Başka Bir Deyişle insanın hayatında yalnızca bir hedef değil hedefler olmalı. Hepsine alaka göstermeli ama öncelik sırasına dikkat etmelidir.

4. Hedefler yazılmalıdır: Örneğin bir mimar bir bina uygulamak istediğinde öncelikle projesini çizmelidir. Hemen Ardından proje üstünde elektrik sıhhi tesisat işlerini ilgililere dağıtır. O projeye göre onlar çalışırlar. Mimar ve kontrol mühendisleri de o proje ile kontrol ederek işin gerçek yapılıp yapılmadığını kontrol ederler. Başka Bir Deyişle mümkün yanlışlıkları bu proje sayesinde saptama edip hatalı olan bölüm ve bireyler saptama edilir. Bununla beraber mimar yapacağı binanın bir maketini de yapar ve bu maket her süre gözünün önünde olabilir. Bu amaçları yazmak istememizin sebebi her süre gözümüzün önünde yer almasından ötürü herkesçe bilineceği ve herkese bir nevi vermiş olduğumuz sözden dönmeyerek işi aynı ritimde devam ettirmemize yardımcı olabilir.

5. Hedefin özelliği olmalıdır.

6. Hedefi programlamak: Her süre bilmemiz gereken olan odur ki biz hedefimizden geri miyiz önde miyiz. Farz edelim ki siz bu sisteme dahil olmak üzere olmuşsunuz ve hedeflerinizde 5 yıl hemen ardından 100.000 TL kazanacağınızı belirlemişsiniz. İlk ayda ne gibi kazanacağınızı daha önce bilmelisiniz. Bunun Için göre kaç birey olmalıdır. Farz edelim sizin ilk ayda 5 birey olsun ve 500 TL de kazancınız olsun. Bu sizin kısa müddetli hedefiniz olabilir ki bu hedef sizi 5 yıl sonraki hedefinize yetiştirir. Bu rakama erişmek için bir ayda 30 sunum yapmamız ya da seminere birey getirmemiz gereklidir. Bizim ay sonuna geldiğimizde dikkat edeceğimiz husus şayet ay bitiminde 30 sunum ya da seminere gelen birey yoksa sebeplerini rahatlıkla program üzerinden bulabiliriz.

Acele ve dikkatsizce değerlendirilmiş rastgele bir hedef, ister istemez güçlük ve yahut beklenmedik bir olumsuzlukla anında unutulur.

Benzer Yazılar

Network Marketing Motivasyon Network Marketing
Network Marketing işi nedir Network Marketing
Network Marketing Hakkında Network Marketing
Kararsızlık Network Marketing
Network Marketingde Liderlik Network Marketing
Network Marketing Nedir? Network Marketing
Limit Siz’siniz Network Marketing
Geleceğini Kontrol Et Network Marketing
Satışlarda Rekor Kırılacak Network Marketing

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?