Network Marketing

Network Marketing’de Başarının Sırları Network Marketing

Network Marketing’de Başarının Sırları

  • 94

Network Marketing sisteminde başarısız olan birçok insan bulunuyor. Bu insanları bahane ederek bu sisteme dahil olmak istemeyen insanlar da bulunuyor. Her iş alanında olduğu gibi bu sektörde de gereken şeyle yapılmadığı takdirde başarısız olmak elbette mümkün. Sadece bu sektörde başarısız olan insan yok. Hayatın tüm alanında ve iş dünyasında başarıyı yakalayamayan birçok insan bulunuyor. Gereği yapıldığı durumda Network Marketing sisteminde başarı sağlamak, birçok iş alanına göre çok daha basit ve nettir. Network Marketing sistemi patronu olmayan bir iştir. Sadece sizi teşvik eden bir takımınız vardır. diğer çalışma alanlarından oldukça farklı bir yapıya sahip olan bu sistemde para kazanımı ise zamanla oluşuyor. Yani bir nevi yatırım örneği olarak isimlendiriliyor. Sabır göstermek ve pes etmemek başarının en büyük sırları arasında bulunuyor.

Network Marketing’de Başarısız Olmak

Her sektörde başarısız olan işletmeler olduğu gibi bu sistemde de başarısız olan şirketler elbette mevcut. Başarılı olmanın sırlarını anlatmaya gerek yok çünkü sistem tamamen başarı üzerine kurulmuş durumda. Katılımcılara ise sadece sistemi takip etmek kalıyor.Network Marketing zorlukları arasında en az diğer şirketlerde olan zorluklar kadar olağan durumlar yer alıyor. Risk almadan, risk alanlar için çalışmak zorunda kalmanın da unutulmaması gerekiyor. Başarısız olan bir kılavuz seçmek de başarısızlığın en önemli adımını seçmek anlamına geliyor.

Bütün kontrollerin katılımcıların elinde olduğu bu sistemde zorluklarla karşılaşıldığı durumlarda vazgeçmemek gerekiyor. Network Marketing zor tarafları arasında ise cesaretle karar alamamak ve karar verme süreci zorluğu bulunuyor. İstikrarlı ve programlı bir şekilde çalışmamak, sistemi takip etmemek gibi durumlar bu sistem karşısında katılımcıları zor durumda bırakıyor.

Network Marketing 8 temel tuğla eğitimi bu zorlukların ardında bulunan kolaylıklara ulaşmak amacıyla veriliyor. 1. temel tuğla olan eğitimde hayaller ve hedefler bulunuyor. Bu temel tuğla yerinde olmazsa istikrar daha başlamadan bitiyor. 2. temel tuğla taaddüt olarak isimlendiriliyor. Hangi işi yapıyorsanız yapın taaddüt’e %100 bağlı kalmak gerekiyor. 3. temel tuğla listedir. Yani etrafınızda ve çevrenizde bulunan insanlara iş modelini anlatmak geliyor. 4. temel tuğla davet sanatı. Listenizde bulunan kişileri ekibinize yönlendirmek açısından bu tuğla son derece önem taşıyor. 5. temel tuğla sunum yapmak. Listesini yaptığınız ve davet ettiğiniz kişilere işin sunumunu yapmak bu kişileri ekibe katmak açısından son derece önemli. Takip, danışmak ve kopyalamak diğer temel tuğlalar arasında yer alıyor. İşin ve ekibin takibi, işinizle alakalı sizden daha iyi konumda olan kişilere danışmak, ve kopyalamak anlamına gelen örnek almak Network Marketing sisteminin olmazsa olmaz temel tuğlaları arasında yer alıyor. 

Network Marketing Sisteminde İyi Takıma Katılmak Önemlidir

Network Marketing sistemi olarak bilinse de aslı Ağ pazarlamadır. Ancak en çok kullanılan ve bilinen sistem İngilizce adıdır. Network Marketing iş olarak emek gerektiren, istikrarlı çalışma gerektiren ve oldukça yaygın olarak faaliyette bulunulan iş kolu olarak kullanılmaya başlamıştır. Kendini ispatlamış olan iş kolunda zengin olmakta mümkündür. Ancak sistem bunu garanti etmez sadece gerekli imkanı çalışanlarına sunar. Network marketing zincirine dahil olarak ekiplerine yeni kişileri dahil edenler başarısı ölçüsünde kazanç sağlarlar.

Network Marketing işleyişi Nasıldır?

Network marketing mantığı nasıldır? Nasıl işler merak ediyorsanız. Sistemde yeni tanışanlar sistemi anlamakta zorlansa da sistemin en önemli noktalarından biri de işe girince ne yapacakları ve işlerin nasıl yürüyeceğidir. Yasal ve etik network marketing sistemine dahil olduysanız firmanın size sunduğu ürün portföyünün temsilcisi olursunuz. Bir bakıma hem müşteri hem de distribütör sayılırsınız. Sistem dolaylı yolla ya da direk sebep olduğun ürün satışlarından kurgulanan kazanç planına göre priminizi öder. Sistemde bireysel ve takımsal olarak iki yönü vardır. Bireysel olarak bakıldığında şirketin sunduğu ürünlerin satışı yapılarak satıştan kazanılır. Takımsal olarak bakıldığında ise sizin referansınızla şirkete dahil olan her distribütörün ürünü kullanarak yada satış yaptığında kazanç planına göre size de prim kazandırılır.

Referansların Önemi

Network marketing motivasyon gerektiren ve her distribütörün azimle çalışması gerektirdiği sistemdir. Sistemin bireyleri sadece ürün kullanıcısı olarak takım kurabilir, doğasında kapı kapı dolaşarak satış gerçekleşmez. Doğal satış yöntemiyle tavsiyeden ve deneyimlenmiş faydadan doğan satış söz konusudur. Satış stratejileri şirketlere göre farklılık gösterse de genel kabul gören işleyiş bu şekildedir. Network marketingte sadece referansınızla dahil olan distribütörlerden değil onların referanslarından, referansların da referanslarından olmak üzere distribütör soy ağacından oluşur.  Dolayısıyla sistemin her üyesi işinde motivasyon kazanarak yeni üyeleri sisteme dahil etmeye çalışır.

Network marketing maaş yöntemiyle değil kazanılan prime göre kazanç paylaşımı yapar. Oluşan soy ağacının her bir bireyi hangi derinliğe kadar ve ne kadar kazanç sağlayacağı firmaların kazanç planına göre farklılık gösterir. Soy ağacının yani sistemin işleyişinde takım çok önemlidir. Zengin ve özgürce çalışmanın yolu da takımın parçası olmaktan geçer. Son yıllarda takım çalışmasının önemi teori olmaktan öte ispatlanmış gerçekliktir.

Benzer Yazılar

Network Marketing Motivasyon Network Marketing
Network Marketing işi nedir Network Marketing
Network Marketing Hakkında Network Marketing
Kararsızlık Network Marketing
Network Marketingde Liderlik Network Marketing
Network Marketing Nedir? Network Marketing
Limit Siz’siniz Network Marketing
Geleceğini Kontrol Et Network Marketing
Satışlarda Rekor Kırılacak Network Marketing

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?