Network marketing başarı sırları sayesinde sisteme dahil olduğunuzda başarıya götüren yolları öğrenebilir ve ekibin en iyilerinden biri olabilirsiniz. Sürekli başkalarından duyduğunuz sisteme yeni katıldıysanız ve sizleri neler beklediğini bilmiyorsanız ilk işiniz daha iyi bir iş planı geliştirmek olmalıdır. Network marketingde başarılı olmak için yapılması gerekenleri yaptığınız işte iyi plan ve program yaparak daha çok kişiye nasıl ulaşabileceğinizi düşünün. Sizi bulmaya veya size ulaşmaya çalışanları bulmak için daha çok gayret edin. Bunun için sosyal medya platformlarından istediğiniz kadar kişiye, arkadaşlarınıza ve onların arkadaşlarına ulaşabilirsiniz. Anahtar distribütörler için faaliyet planları uygulayın. Distribütörlerinizin yeterli tutkuları varsa bu sizi başarıya götürecek anahtardır. Bu nedenle sizin bulduğunuz kişilerin çalışmaya istekli olmasına özen gösterin.

Başarı Yöntemleri Nelerdir?

Network marketing başarı hikayeleri sayesinde başarı olanların uyguladığı yöntemler başarıyı yakalamanızı sağlayacaktır. Yaptığınız çalışmalarda tutkulu olarak çalışın ve maksimum iş heyecanıyla çalışmaya özen gösterin. Bulduğunuz üyelere gözlerinizdeki ateşi ve kararlılığı gösterin ve sizin varlığınız onlarında heyecanla ve tutkuyla çalışmasına sebep olacağını unutmayın. Müşterilerinizi inceleyin ve sadık müşterilerle çalıştığınıza emin olun.

Network marketingde başarılı olmak

Müşterilerinizin ve distribütörlerinizin kişisel sorumluluklarını kabul etmeye teşvik ederek herkesin görebileceği kişisel gelişim çizelgesi oluşturun. Müşterilerinizin kim olduklarını tanıyın ve onlarla sürekli temas halinde kalın. Kişisel çalışma disiplininizi yaratın ve işinizi aksatmayın. Network marketing sisteminde başarıyı yakalamak için öğrenmeye istekli olun ve kendinizi devamlı geliştirmeye çalışın. Ekibinizi de aynı şekilde öğrenme üzerine geliştirdiğinizde işinizde çok daha yukarılara çıkabilirsiniz. Çalıştığınız kişiler ve siz kendi potansiyellerini geliştirdiğinde öğrenmeye istekli oldukları için mali getirileri de fazlasıyla yakalamış olacaksınız.

Binary Sistemi Nedir?

Network Marketing sistemlerinde en çok kullanılan kazanç sistemleri arasında bulunan binary kazanç sistemidir. Network marketing binary sistemi nedir diyenler için sistemde kullanılan bütün ticari metotların çok üstünde geliştirilen metottur. Binary kazanç sisteminde ikilik düzen, çift yol, iki kol üzerinden ilerlemek anlamına gelir. Binary metodunda üretici firmayla müşteri arasında hiçbir vasıta bulunmaz. Üretici firma üretimde bulunduğu ürünü direkt olarak müşterisine ulaştır. Sisteme dahil olan her müşteri bir ürün alarak girer ve kendisiyle beraber iki kişiye daha tavsiye eder. Tavsiye sayesinde ürünü alan her kişi iki kişi tavsiye ederek ürün satışının ikiye katlanmasını sağlar. Binary sisteminde üreticiye ve sistemde bulunan aktif müşterilere aynı anda büyük gelir imkanı sağlanmış olur. Sistemde 2, 4, 8, 16, 32, 64, 128 kişiye daha kazandırarak yani var olan sayıyı ikiye çarparak çoklu satış sağlanır.   Sistemin içinde olan herkes alacağı ürünü direkt şirketten almakla beraber iki kişiye daha tavsiye ederek ilerler ve zor olarak görülen pazarlamacılık şekil değiştirerek pazarın kendisini oluşturmaya başlar. Binary sistemi en çok kazandıran sistem olmasının yanı sıra üstü giydirilmiş network marketing firmaları tarafından saadet zinciriyle müsait bir yapıya da sahiptir. Ayırımı iyi yapmanız ve hangi sisteme dahil olacağınıza karar vermeniz detaylı inceleme sonunda satmaya odaklı firmaları tespit etmenize kalıyor.

Network Marketing ile Nasıl Para Kazanılır?

Network marketing işleri yapanlar temelde bilinen sistemi de piramidin en üstündeki kişi en fazla kazanan lider konumunda olan etkiye sahiptir. Genel anlamda ürünlerin satışı yapılmadan sürekli olarak üye girişi ve üye katılımı üzerinden işleyişin olduğu bir bedel sistemi bulunuyor. Üye kazandıran kişiye, ilgili kişiyi sisteme dahil ettiği için komisyon ödeniyor. Bu duruma göre sürekli olarak üye getirmesi halinde para kazandırdığı iddia edilen ve bu süreç içinde takibi olan mekanizmaya sahip olmuş oluyor. Bu yönden ele alındığında genelde piramit  yapının en üstündekiler kazanıyor. Alt kısımda bulunanlar daha az kazandığı ortamda sürekli olarak her üyenin sisteme birilerini üye yapması ve seçtiği üyelerin de işini önemseyen ve işine bağlı, çalışmaya istekli kişilerden olması gerekiyor.

Network Marketing Güvenilir Mi?

Network marketing sorular ve yanıtlar arasında en çok karşılaştığımız sorulardan biri ise sistemin güvenilirliği sorusudur. Sistem güvenilir ve yasaldır ancak bağlanacağınız sistemin güvenirliliği araştırılmalı ve ürünlerinin tanınmış olması gerekiyor.  Network marketing nedir sorusu için verilebilecek bir başka yanıt ise sistemin kendine göre prim de ödeme mantığının olmasıdır. Bilinir markaların ürünleri satışının yapıldığında sistemde yer alan kişiler ürünlerin firmalarını doğrudan aracı fiyatı uygulanmadan normal bedel üzerinden müşteriye ulaştırır. Network marketing başarı sözleri arasında temel olan doğru firmalarla ve doğru kişilerle çalışmak ve gelirinizi daha da arttırmak için başarı yöntemlerini daha da ileriye götürmektir.