Network Marketing Yöntemleri Nelerdir?

Birçok yöntemle her eğitimden, yaştan, farklı işten herkese iş imkanı sağlayan network marketing sistemi farklı şirketleri de içinde barındırıyor. Davet sistemiyle distribütörleri oluşturan sistemde, ürünler araçsız şekilde tavsiye üzerinde satılır. Normal ticaret yollarında olduğu gibi reklam aracına gerek duymayan network marketing sistemindeki şirketlerinin ürünlerini kullanan tüketici çevresine de tavsiye eder. Böylece birbirini etkileyen bağlar oluşur. Network marketing gün geçtikçe farklı çalışma metotları da gelişti.

Peki network marketing yöntemleri nelerdir?

  • Breakaway

Network marketing sektörü olarak en güzel yöntemlerden birisi Breakaway sistemidir. Sınırsız bir şekilde kayıt kabul edebilen sistemde bu size büyük yarar sağlar. Ne kadar başarılı olursanız o kadar çalışmaya teşvik eden yöntem network marketing sisteminde en çok kullanılan yöntemlerdendir. Sınırsız kademeden oluşan bu yöntemde kademe arttıkça alınan komisyon azalır. Sizin kaçıncı kademeye göre para kazandığınız sisteme göre de değişebiliyor. Breakaway sisteminin diğer özelliği ise alt kollardakiler kariyer yapmadıkça sizin de kariyerinizde değişiklik olmaz. Bu yüzden ekip işi olarak ön plana çıkan yöntemlerdendir.Network marketing teknikleri olarak unilevel tekniğiyle çok benzer ama arada bazı farkları da mevcuttur.

  • Unilevel

Sisteme göre farklılık gösteren unilevel yöntemi de breakaway yöntemi gibi sınırsız kademeden oluşur. Network marketing yöntemleri arasında en çok kullanılanlar arasında olan Unilevel alınan pay değişen kademeye göre değişiyor. Örneğin, ilk kademede alınan parayla sekizinci ya da onuncu kademedeki distribütörlerin aldığı pay aynı değildir. İlk kademe tabiî ki diğerlerinden daha fazla alır.Network marketing sözlük anlamı olarak internet alışverişi olarak geçer. Bu da eğer yaptığın bir iş varsa bile ek iş olarak distribütör olabileceğiniz anlamına geliyor.

  • Binary

İki kollu sistem olarak varlığını sürdüren metot yeni keşfedilen yöntemlerdendir. Network marketing sisteminde ekip içi yardımlaşma olarak en etkili yöntemlerdendir. İkili sistem olarak en alt kademede iki kişi bulunabiliyor. Sınırsız kademe burada da vardır.Network marketing Türkiye olarak birçok kişi için iş imkanı sağlayabilecek olan sistem maalesef genelde yasadışı sistemlerde kullanılıyor. Network marketing sisteminde en önemli özelliklerinden birisi güven olmalıdır. Eğer bu durumda bu tarz sistemle kötü rekabete neden olacak yöntem kullanılmamalıdır. Bu hem rakip firmalar için ellerine koz vererek hakkınızda asılsız konuşmanıza vesile olur, hem de tavsiye üzerine satış yürütüldüğü için farklı konuşmalara neden olabilir.

  • Hybrid

Bu sistem network marketing sisteminde yenilerdendir. En yeni sistem olmasına rağmen Hybrid yöntemi tam anlamıyla takım işi olarak yürütülür. En üst koldaki şefiniz size işe aldıysa ve sizin konumunuz ne olursa olsun elde ettiğiniz kar payından en üstteki de etkilenir veya en alt koldaki distribütörlerde etkilenir. Üst koldaki şefiniz size ekip oluşturarak sınırsız bir şekilde kademe oluşturur ve bu kademedekilerin yaptığı karlar sizin de kar payınız olur. Bu yüzden ekip olarak daha motive edici çalışılır ve herkes bilgilerini paylaşarak daha hızlı hareket eder. Takımda aynı zamanda iş bölümleri vardır. En üst koldakiler şef olarak yönetirken en alttakiler ise yönetilirler. Ekip olarak gerekli olan bu durum gene de iletişim ve bilgi alıp vermede çok etkilidir. Network marketing sistemi nedir? sorusunun cevabını en üst koldakiler alttakilere gerek sözlü gerekse aktif iş ortamında ispatlar. İki alt grubu rakip yaparak çalışmaya teşvik eden sistem de eğer bir grup diğer gruba göre daha az ise bunu gene üst koldakiler çözer. Gruba giren her yeni üye için en eski üyeye kadar herkes kazanmış olur. Sizin yapmanız gereken tek şey grubunuza öğrenmeye açık bir çalışan almaktır.

  • Matrix sistemi

En fazla ne kadar para kazanabileceğinin belli olduğu sistemde her şey kuralına göredir. Sınırsız olmayan kademelerde kaç kişinin olacağı ve hangi kademenin ne kadar para kazanacağı da bellidir. Her şey nettir ve kar payları da bulunulan kademeye göre değişir. Örneğin birinci kademesine beş kişiyi dahil eden distribütör yerleştirdiği kişilerden sekizinci kademeye kadar kar payı alabilir. Network marketing sorular ve cevaplar olarak değinilen yöntemler en yaygın olarak kullanılanlardır. Bu maddeler dışında birçok yöntem keşfedilerek denenmeye devam ediyor.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 4 Ortalama: 3.3]

Son Yazılarımdan Haberdar Ol!

E-Mail listeme kayıt olursanız son yazılarımdan haberdar olabilirsiniz..

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

0 cevaplar

Cevapla

Yorum Yapmak istermisiniz?
Eleştirmekten Çekinmeyin!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir