0545 736 6371
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Network Marketing Ve Titan Sistemleri Birbirinden Ayırın

19 Eylül 2017
103 kez görüntülendi
Network Marketing Ve Titan Sistemleri Birbirinden Ayırın

Network marketing sistemi 21. Yy yeni iş ve oluşum sistemleri arasında adından en çok söz ettiren iş kolu olarak biliniyor. Sistem hakkındaki efsaneler, doğru bilinen yanlışlar ve doğrular… Bazen pazarlama ya da üye kaydetme konusu insanları sistemi yanlış anlatmaya götürebiliyor. Diğer bir konu da titan şirketler ile gerçek Network Şirketler aynı doğrultuda gibi algılanıyor. Çünkü baktığınızda onlar da kendini Network Marketing olarak tanıtıyor. Size düşen bu ikisini birbirinden ayırmaktır.

Network marketing zengin olmak için yazılımlar kullanılarak kurulan şirketler işleyişini online olarak buradan takip eder.Network marketing zinciri site üzerinden detaylı olarak gözlenebilir.

Bu iş için özel yazılımlar tasarlanmaktadır. Bildiğimiz iş kollarından farklı yürütülür. Ama hakkında doğru bilinen yanlışlar bazı durumlarda yeni üye olma aşamasında caydırıcı olabiliyor.

Network Marketing Tarihi

Network marketing yapmak isteyenler için sistemin diğer adı da ağ pazarlama sistemidir. Bu sistemin kökü 1920’li yıllara kadar dayandırılmaktadır. Sistemin ortaya çıkışı yine özünde olduğu gibi insanların ürünlerini çevreye tanıtması ve böylece çevresini genişletmesi şeklinde gelişiyor. Günümüzde aynı sistem önce network marketin yazılımları kullanarak ağ genişletme yoluyla büyütülüyor. Sonra ürünlere odaklanılıyor. Başlangıç tarihinde insanlara sattıkları ürünlerin karşılığında kendilerine komisyon da verileceği belirtiliyor. Yani satış + komisyondur. Sistemin temelleri bu şekilde atılmıştır.

Network Marketing Nedir?

Network marketing sistemi bir şirkete üye olup ürünlerini kullandıkça tavsiye etme metoduna dayanıyor. Kişiye, kullandığı bu ürünlerden komisyon veriliyor. Böylelikle kullandıkça tavsiye ederek ürünü çevreye tanıtmaya devam eden kişi yeni üyeler toplamaya başlıyor. Bu yeni üyeler ile bir üye zinciri oluşması sonucu kişinin kendi üyeleri ona komisyon sağlıyor. Fakat burada çok önemli bir konuya dikkat çekmek gerekir. Kişi kendi altındaki kişilerden değil şirketin başından komisyon alır. Kimsenin kazancından eksiltme söz konusu değildir.

Network marketing ile saadet zinciri birbirine karıştırılmamalıdır. Ağ pazarlamada ürün odaklı bir sistem var, saadet zincirinde bir üründen bahsetmek söz konusu değildir. Paradan para kazanma metodu görülmektedir.

Network Marketing Firmaları ile Titan Firmaları

Gelinen noktada yapılan uyarılar sonucu insanlardan gelen sorular artık gerçek network ve titan ayrımının nasıl yapılacağı yönünde oluyor. network marketing zenginleri ve sitedeki yoğun uyarılarımızı dikkate alan Network konusunda ilgili kişiler sistemi daha çok araştırması ve benzerlerinden ayırt etmesi gerektiğinin farkında. Network marketing zararları ile karşılaşmamak için konu hakkında daha çok bilgi edinmelisiniz.

Gerçek ve etik bir Network marketing ürünlerden para kazanma söz konusudur. Titan sistemlerde ise ürün değil paradan para kazanmaktan bahsedebiliriz. Ama her iki durumda da ortada ürün bulunduğundan bunun ayrımını yapmak güçleşebilir. Ama iyice baktığınızda titan firmalarda ürün olsa bile bunun çok da öneminin olmadığını göreceksiniz.

Burada önemli olan ürünün niteliği değil paranın miktarıdır. Gerçek ve etik bir Network sistemi daha farklı işlemektedir. İki şekilde bir işleyiş söz konusudur. Birincisi distribütör ağı, ikincisi ise müşteri ağıdır. Yani sistem içindeki zincire dahil olan, para kazanan kişiler de ürünleri kullanır ve satar.

Eğer söz konusu şirketin müşteri ağı yoksa ya da buna önem verilmiyorsa buraya biraz mesafeli yaklaşabilirsiniz. Ama yeni kurulmakta olan şirketler için aynı şeyi söyleyemeyiz. Kuruluş aşamasındaki gerçek Network şirketleri de başlangıçta üye potansiyeline sahip değildir. Bu nedenle öncelik daha çok ağ oluşturmaktır. Bu sebeple ilk kurulum aşamasındaki network şirketleri titan şirketler ile karıştırılmamalıdır.

Network marketing youtube gibi ortamlarda öğreneceksiniz ki titan şirketler de çok büyük firmalar arasında yer alabilir. Hatta Network firmalarını bile geçebilir. Network marketing yatırım konusunda görünüşte çok ileride olabilir. Ama bilinmesi gereken şirketin büyüklüğü ile network kavramının her zaman aynı doğrultuda olmayacağıdır. Yani büyük bir şirketse etik ve gerçek bir network sisteminden bahsedilebilir düşüncesi yanlıştır.

Bütün bu bilgiler bize gösteriyor ki gerçek ve etik bir network marketing sistemi ürün odaklı işlemektedir. Odak noktası üründür. Etik bir şirket ile çalışmak istiyorsanız ürün o şirkette ne kadar önemli, buna bakmalısınız. Önce doğru şirketi bulmak, doğru sistem ve ardından da doğru hareket etmek gerekir.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 4 Ortalama: 4.3]

Mail Abonem Olur musun?

En Güncel Yazılar Artık Mailinizde.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?