Network Marketing Tanımı Nasıl Yapabiliriz?

Ana sayfa » Network Marketing » Network Marketing Tanımı Nasıl Yapabiliriz?

Network Marketing Tanımı Nasıl Yapabiliriz?

Gün geçmiyor ki, teknoloji büyümesin ve gelişmesin. Bizlere farklı alanlarda, çok büyük kolaylıklar sağlayan teknolojinin bu denli gelişmesi, insanlara yeni iş kapıları ve birçok girişim fırsatını sunuyor. Bu fırsatlardan birisi olan network marketing, günümüzün ve geleceğin en önemli ticaret sistemlerinden birisi.
Network marketing tanımı

Network marketing tanımı

Network marketing tanımını, birçok farklı şekilde yapabiliriz. Çok katlı pazarlama, doğrudan satış, ağ pazarlama bu tanımlardan bazılarıdır. Pazarlamacılığa yeni bir boyut kazandıran, ev ev dolaşmak zorunda kalmadığınız, tavsiyeye dayalı bir ticaret modelidir. Bir ürünü alırsınız ve denersiniz, üründen memnun kaldığınız taktirde çevrenize tavsiye edersiniz, insanlar ürünleri deneyip memnun kaldıkça, sizde kazanırsınız ve kazandırırsınız.

Ülkemizin önemli bir kısmı,network marketing takip çisidir ve bu alana talep, her geçen gün biraz daha artmaktadır.

Klasik ticarette bir ürünün siparişinden, müşteri eline ulaşmasına kadar geçen sürede, birçok kez el değiştirir ve bu, ürün fiyatlarına yansır. Çok katlı pazarlama sisteminde ise, ürünler el değiştirmez ve müşteriye tek bir kanaldan iletilir. Bu şekilde, üst düzey müşteri memnuniyeti ve teslimat hızı sağlarsınız. 

Ekip Ruhu Ve Kazanç

Çok katlı pazarlama sisteminde, kazanca giden 2 yol mevcuttur. Bunlardan birincisi, doğrudan satış yaparak kar elde etme, ikincisi ise takım üstünden kar elde etme. Birinci yol, müşterilerinize doğrudan satış yaparak, yaptığınız satıştan aldığınız kardır. İkinci yol ise, kazançların çok ciddi ve önemli bir bölümünü oluşturan, network marketing takımlarıdır. Çevrenize verdiğiniz tavsiyeler sayesinde, bu işi yapmak isteyen ekip arkadaşlarınızı, takımınıza alırsınız. Takım arkadaşlarınız, ürün deneyip satış gerçekleştirdikçe, bu satışlardan kar alırsınız. Aynı işlemi takım arkadaşlarınızda yapar ve bu döngü bu şekilde devam eder. Ne kadar büyük bir takıma sahip olursanız, cironuz o kadar yüksek olacaktır. Network marketing tarihinde, birçok büyük takım bulunur ve bu takımların büyük çoğunluğu, hayatlarını bu işten kazandığı cirolar ile geçirmekte. Network marketing takım isimleri ise satışların devamlılığı açısından büyük önem arz eder. İyi bir isim ile bu sektör de marka olan birçok takım mevcuttur.

Ülkemiz İle Ne Zaman Tanıştı

Network marketing tarihçesi, uzun yıllar önceye dayanır. ABD’li bir girişimci olan, Carl Rehnborg 1945 yılında, Nutrutille Product adında bir network marketing şirketi kurar ve büyük başarılar elde eder. 1959 yılına geldiğimizde ise Nutrutille şirketinde çalışan iki arkadaş, kendi şirketlerini kurmaya karar verirler. Amway adını verdikleri şirket, pazarlamacılarına çok daha büyük karlar vererek, dikkatleri üzerine çeker ve yatırımlarını Türkiyeye kaydırır. Çok büyük cirolar ve başarılar elde eden bu şirket, Türkiye pazarına bu şekilde giriş yapar. Günümüzde, bu alanda ki en büyük network şirketi hala Amwaydir.

Network Marketing Ürün içerikleri Ve Satışları

Network marketing, çok çeşitli bir ürün ağına sahiptir. Bu sektörde hiçbir ürün kısıtlamasına maruz kalmaksızın, istediğiniz her alanda ürün satışları gerçekleştirebilirsiniz. Tavsiye sistemi ile gelişen bir sektörde, ürünlerin kalitesi ve kullanımı, bir takımı zirveye taşıyan en önemli unsurlardan biridir. Nitekim bazı ürünler, kalitesi ve kullanımı açısından ün yapmış, patentli ve taklidi imkansızdır.

İstatiksel olarak,network marketing temizlik ürünleri, en çok talep gören ve satışı yapılan ürünlerdir. Hiçbir zaman bitmeyen ve sürekli kendini yenileyen temizlik sektöründe, yüksek cirolar kazanmak oldukça kolaydır. Bunun yanı sıra, bakım ürünleri, elektronik, giyim ve yedek parça ürünleri, yüksek talep gören diğer alanlardır.

Ürün satışlarında, izlenilmesi gereken belirli bir kural veya kısıtlama yoktur. Her pazarlamacı ve takım, farklı stratejilerle ürünlerini satışa çıkarabilirler. Burada önemli olan, arz ve talep ilişkisini anlayabilmektir.

Network Marketing Ürünleri ve Birikim

Dünyanın her yerinde ticaret, dönemsel olarak düşüş yaşayan veya yükselen bir araçtır. Network marketing pazarlamacıları, bu yükseliş ve düşüşleri önceden ön gördükleri taktirde, çok büyük karlar elde edebilirler. Piyasaların düşüş yaşadığı dönemlerde, ucuz fiyattan ürün stoklayarak, birikim yapabilirsiniz. Ne kadar ürün stoklayacağınız size kalmış bir durumdur. Network marketing bu konuda, kullanıcılarını özgür bırakır. İstediğiniz ürünü, istediğiniz miktarda alarak, gelecek için kendi satış fonunuzu oluşturabilir ve yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Kendi stoklarınızı, ekip arkadaşlarınızla paylaşabilir ve ürün aktarımları gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede, geniş bir ürün ağına sahip olup, çok yönlü çalışma fırsatı yakalarsınız.

By | 2017-12-28T17:32:46+00:00 Aralık 12th, 2017|Categories: Network Marketing|0 Comments

About the Author:

Blogumda Network Marketing, Para Kazanma,Blockchain ve Bitcoin ile ilgili kategori yazılarının size detaylı bilgi vereceğini düşünüyorum.

Leave A Comment