Network Marketing Sözlüğü

Ana sayfa » Network Marketing » Network Marketing Sözlüğü

Network Marketing Sözlüğü

Ticaretin, kolay ve farklı bir boyutu olan network marketing sistemine, gün geçtikçe ilgi daha çok artıyor. Ülkemizde, profesyonel anket şirketleri tarafından yapılan anketlerde, network marketing sistemi anlatılan kişilerin büyük bir çoğunluğu, kendilerini bu sistemin içinde görmek istediklerini beyan etmiştir.

Network Marketing Sözlüğü

Network Marketing Sözlüğü

Network marketing üyelik sistemi, oldukça gelişmiş ve bir o kadarda, kullanımı kolay bir sistemdir. Burada yapılması gerek tek şey, bir network marketing şirketine kayıt olmaktır. Bu sistem sayesinde, sermayesiz kendi işinizi kurma fırsatı yakalamış olursunuz. Ülkemizde aktif olarak, 700.000 üzerinde insan, network marketing şirketleri ile aile ekonomisine katkıda bulunuyor.

Burada, dikkat edilmesi gereken durum şirket seçimleridir. Bir network marketing şirketi seçerken, ürün kalitesi ve üretimi, ürünlerinin fiyat aralıkları, ürün çeşitliliği vb. gibi konulara çok dikkat edilmelidir. Sizin ile aynı çizgide yürüyecek, kariyer planlarınıza en güzel şekilde cevap verebilecek bir şirket, her zaman işinizi kolaylaştırır ve karınızı da aynı ölçüde arttırır.

Başlangıç için, birçok kaynağa ulaşma fırsatı bulabilirsiniz. Profesyonel network marketing videoları, bu konuda çok önemli bir hizmet sağlar.

Network Marketing Sözlüğü

Her sektörde olduğu gibi, network marketing sektörünün de kendine ait bazı terimleri vardır.Network marketing terimlerinin bilinmesi, sektörde ilerleme ve profesyonellik konusunda, oldukça önemli bir noktadır.

Direct Selling; Doğrudan satış anlamına gelmektedir, aracısız direkt satış prensibinden dolayı, network marketing için kullanılan diğer tanımların içerisinde yer alır.

Multi Level Marketing; Türkçede, çok katlı pazarlama anlamına gelir. Network marketing takım sisteminden, para kazanmak anlamına gelmektedir. Ekip arkadaşlarınız çalıştıkça, sizde kazanırsınız ve kar alırsınız.

Distribütör; Network marketing firmasına kaydı olan, tavsiye ve öneri ile bu sistem üzerinden para kazanan aracılara, verilen isimdir. Her network marketing üyesi, aslında bir distribütördür.

Network Marketer; Network marketing sisteminde ki, organizasyon ve koordinasyonu sağlayan elemanlara verilen isimdir.

Marketing Plan; Bir nevi sözleşme denilebilir. Network marketing şirketlerinin, çalışanları için hazırlamış olduğu, ödenecek prim, maaş, kademe atlama gibi konuların yazılı olduğu ve her iki tarafında kabul ettiği plandır.

Sponsor; Distribütör için, şirket içerisinde ki en önemli konumlardan biridir. Alt kademelerine yardımcı olmak, işi göstermek gibi görevleri vardır.

Level/Kademe; Sahip olduğunuz takımda ki sıranızı belli eder. Bir nevi rütbedir, kademeniz ne kadar yüksek ise, takım içerisinde o kadar kıdem sahibisiniz demektir.

Network Marketing Teknikleri

Network Marketing alanında, en çok bilinen ve kullanılan 3 temel teknik mevcuttur. Bu tekniklerin amacı, kazancınıza en kolay yoldan gitmektir. Bu teknikler, breakway, network marketing unilevel plan, network matrix ve binary’dir.

  • Breakway; Temel olarak, istediğiniz kadar kayıt oluşturabilirsiniz fakat alt kollarınız level atlamadan, asla level atlayamazsınız.
  • Unilevel; Firmalar tarafından en çok kullanılan tekniktir. İlk kademenize ve sonrakilere, dahil edebileceğin kişi kısıtlaması yoktur. Çalışanlara verilen kar payı, satışlardan elde edilen gelirlerin belirli bir oranıdır.
  • Matrix; Kademelere dahil edebileceğin kişi sayısı, kısıtlı ve belirlidir. Bu teknikte, kazanılacak maksimum para limti belirlidir.
  • Binary; Her kaydın, kendine ait yalnızca 2 kolu olan sistemdir. Günümüzde kullanılmaya başlanmış en yeni tekniktir. Temel anlamda, en yüksek kademede olan ile en alt kademede olanın kazancını, eşitlemek üzerine kurulmuştur. Bu sayede, takım içi yardımlaşması en ön planda olan tekniktir.

Vergilendirme Ve Yasallık

Ülkemizde, network marketing işi yasal çerçeveler içerisinde devam eder. Yaptığınız her satıştan, satış oranınıza göre vergiye tabi tutulursunuz, bu vergiye ise network marketing vergisi denir. Network marketing, tüm dünyada kabul görmüş bir ticaret sistemidir ve farklı üniversitelerde, ders olarak okutulmuştur.

Network Marketing Bize Ne Katar

Çok gelişmiş ve bir ağa sahip olan network marketing, her sektörden, her alandan insanlarla tanışma ve kaynaşma fırsatı sağlar. Böylece sağlam ilişkiler kurup aynı zamanda sosyalleşme imkanı bulursunuz.

İş ile sosyalliği bir araya getiren network marketing, kimseye bağlı olmadan, kendi işinizin patronu olma fırsatını size sağlar. Maddi özgürlüğünüzü elinize alır, daha iyi bir gelecek için emin adımlar atarsınız. Hiç kimseye hesap vermeden, tamamen özgür bir ticaret ağının parçası olursunuz. Network marketing videolar ile, ticaret konusunda uzmanlaşma fırsatı yakalarsınız.

By | 2017-12-28T17:32:30+00:00 Aralık 12th, 2017|Categories: Network Marketing|0 Comments

About the Author:

Blogumda Network Marketing, Para Kazanma,Blockchain ve Bitcoin ile ilgili kategori yazılarının size detaylı bilgi vereceğini düşünüyorum.

Leave A Comment