Network Marketing Sisteminin işleyişi Nasıldır?

Ana sayfa » Network Marketing » Network Marketing Sisteminin işleyişi Nasıldır?

Network Marketing Sisteminin işleyişi Nasıldır?

Network marketing sisteminin işleyişinin en önemlisi olarak aracısız ürün tanıtımını kabul edebiliriz. Kolay yoldan para kazanmak gibi gözüksede aslında tam tersidir. Blogumda network marketing konusu ile alakalı onlarca yazıyı bulabilirsiniz. Google da aratacagınız tüm başlıklarda yazılar mevcuttur 😉

 

Network Marketing Sisteminin işleyişi

Network Marketing Sisteminin işleyişi

Network marketing yazılımları, sistemi ve takımları konusunda, geniş bilgi sahibiyseniz, network marketing için yolu yarılmış sayılırsınız. Kendi işinizin patronu olduğunuz bu sektörde, sosyallik ve monotonluktan uzak, takım ruhu içerisinde hareket ettiğiniz, geniş bir yatırım ağı ile baş başasınız.

Hayallerinizin de ötesine geçmek, ticarette zirveye oynadığınız, ekonomik anlamda özgürlüğün tadına varılan, bu geniş iş ağı sayesinde birçok insan ulaşmak istedikleri yerlerinde ötesinde. Sizden sonraya bırakılan değerli bir miras, sonsuz döngüye sahip takım ruhu, arkadaşlığın ve özgürlüğün tadıdır network marketing.

Ne kadar emek verirseniz, karşılığını o kadar fazla alacağınız network marketing, verdiğiniz enerjinin karşılığını, sadece ekonomik anlamda değil, ruhen ve manevi anlamda da geri veriyor. Kendinize ve çocuklarınıza, sağlam bağlantılar bırakarak, gelecek için yapılan en büyük yatırımlardan birisi olarakta karşımıza çıkıyor. Network marketing, her alandan ve her sektörden farklı insanlarla sizleri tanıştırıp, müşteri potansiyelinizi ciddi anlamda arttıran bir sistemdir.

Network marketing yapmak isteyenler, oturdukları yerden çok basit bir yolla ve sermayesiz bu işe başlayabilir.

Network Marketinge Nasıl Başlarım?

Network marketing işine başlamak oldukça kolay ve basittir. Bunun için öncelikle yapmanız gerek, bir network marketing şirketine üye olmak. Daha sonra, müşteri kitlenizi belirlemekle yola devam edilebilir. Hangi ürünleri satacağınız veya birden fazla alanda mı uzmanlaşacağınızın kararı verilmelidir. Müşteri kitlesi ve ürünler konusunda karar verildikten sonra, artık strateji zamanı. Network marketing sınırsız strateji fırsatını sizlere sunar. Nasıl ve ne şekilde ürünlerinizi pazarlayacağınız, tamamen size ait bir durumdur.

Network marketing yaparken, doğrudan satış yapmak yerine, çok katlı pazarlama sisteminden yararlanılabilir. İnsanlara yaptığınız işi önerebilir ve ekip arkadaşı olarak yanınıza alabilirsiniz. Ekibiniz büyüdükçe, ortak cironuz artar ve markalaşma yolunda çok güzel bir adım atmış olursunuz. İstatistikler bizlere, zirveye adım atmış olan network marketing zenginleri nin, %99 luk bir bölümünün takım olduğunu söyler.

Hedeflerinizi belirlemek, her işte olduğu gibi network marketing işinde de sizlere büyük fayda sağlayacaktır. Düşük ücretlere ulaşmak, hedefleriniz arasında olmamalıdır. Çok katlı pazarlamanın, sonsuz bir döngü içerisinde olduğu network marketing sisteminde, ne kadar kazanacağınız tamamen verdiğiniz emek ile doğru orantılıdır.

Network Marketing ile Zengin olma!

Network marketing zengin olmak konusunda, bizlere birçok örnek sunar. Bu işi evden başlayarak, standart bir yaşamdan sıyrılıp, dünya devleri arasına sokan yüzlerce insan ve yatırımcı mevcuttur. Bu insanlar, bizlere ilham kaynağı olmak ile birlikte önümüzde duran çok büyük örneklerdir.

Ülkemizde, oldukça yaygın olan amway ve avon şirketleri, bir network marketing kuruluşudur. İki şirketinde kurucuları, standart bir hayattan sıyrılıp, zirvenin kapısını

açmışlardır. Dünya üzerinde, en iyi 5 network marketing şirketi sırasıyla; Avon, Amway, Herbalife, Vorwerk, Natura Cosmeticos tur.

Bu şirketlerin aylık ciroları 8 milyar doların üzerindedir. Ülkemize hala kapılarını açmamış olan birçok büyük şirket mevcuttur. Strateji olarak bu şirketleri, ülkemize getirmek ve tavsiyelerde bulunmakta yine sizin elinizdedir. Network marketing zincirine dahil olduğunuzda, zirveyi en hızlı şekilde tırmanmanız için, şirketiniz ve network marketing sistemi her zaman yanınızda olacaktır. Her insanın hayallerini süsleyen zenginlik, çok katlı pazarlama sistemi ile ayaklarınızın altına serilmiş oluyor. Dünyanın her yerinde, en büyük şirketlerinde, kuruluşundan bu yana yazılmış hikayeler vardır. Hiçbir yükseliş, hikayesiz değildir. Network marketing, size ve ailenize kendi hikayenizi yazma fırsatı veriyor. Harcadığınız emek ile doğru oranda yükselen bu hikayede, zirve kapıları her yatırımcıya açıktır.

Network Marketing Yararları ve Zararları

Her sektörün, yararları ve zararları mevcuttur. Network marketing, kişisel olarak getirdiği yararların yanında bazı zararları da getiriyor. Öncelikle, evden çalışmaya ve daha az emek ile daha çok para konusunda teşvik eden sistem, ülkenin can damarı olan iş gücünün, ekonomiye katkı yapmasını engelliyor. Dijital platformun, hayatın her anında yanımızda olduğu bu dönemde network marketing, sunduğu sistem sayesinde, ürün fiyatlarının düşmesine ve yerel üreticinin bu durumdan olumsuz etkilenmesini de beraberinde getiriyor.

Network marketing zararları, bunlarla sınırlı değil. Sistemin içerisinde bulunan, birçok pazarlamacı, sahte ve denetimsiz ürünleri ülke sınırlarına sokarak, yerli üreticinin olumsuz etkilenmesine sebep oluyor. Kimi aracılar, ülkeye getirdikleri ürünleri fahiş fiyatlardan satışa çıkararak, düşük fiyattan satılan ürünlere, sahte algısı yaratmaya çalışıyor. Bu durum, piyasada ve ülkede, gelir-gider dengesini bozmakta ve oldukça olumsuz etkilemektedir.

 

Network Marketing Önerileri

Network marketing sisteminin tanımı bir ürünün doğrudan müşteriye anlatılarak yüz yüze satışının yapılmasıdır. Sistemde satmış olduğunuz ürünü müşteriye bire bir anlatarak satarsınız. Bu sayede de her yer sizin satış alanınız olmuş olur. İster çay içmeye gittiğiniz bir yer ister okulunuz, komşunuzun evi aklınıza gelebilecek her yerde ürün satarak para kazanabilirsiniz. Sattığınız ürünün müşterilerin ihtiyacını karşılaması yani müşteriye hitap etmesi çok önemlidir. Müşteriye hitap etmeyen, onun ihtiyacını karşılamayan bir ürünü satmanız oldukça zordur. Bu yüzden satacağınız ürünleri çok iyi belirlemeli ve bu ürünleri sağlayan firmaları seçmelisiniz. Firmalardan aldığınız ürünleri müşteriye sunarken ürünün tüm özelliklerini açık bir şekilde anlatmalısınız. Müşteriyi aldatarak yapılan bir satış sürekli olmayacaktır.

 

Müşteri kandırıldığı takdirde bir seferlik ürün sattıktan sonra bir daha o müşteriye ürün satmanız imkansız olacaktır. Ama ürünün bütün özelliklerini anlatıp müşteriye doğru bilgi verirseniz size olan güveni daha da artar ve bu şekilde müşterinin ihtiyacı olduğu zaman ürünü sizden almasını sağlamış olursunuz. Network marketing sisteminde satılan ürünün müşteriye doğru anlatılmasının yanında ürünün olumsuz özelliklerinin olmamasına da dikkat edilmelidir. Bundan olayı satılacak ürün iyi analiz edilmeli ve müşteriye öyle sunulmalıdır. Siz de bir ürün aldığınız zaman olumsuz özelliklerinin olmasını istemezsiniz değil mi? Network marketing sisteminin işleyişinde bunların yanında kazanç sağlama yöntemleri de oldukça önemlidir.

Network Marketingde Para Kazanma Yolları

 

Her satış siteminde olduğu gibi network marketing sisteminde de yüksek paralar kazanmanın yolu çok ürün satmaktır. Çok ürün satabilmek ve yüksek kazanç sağlamak için satmış olduğunuz ürün iyi olmalı, aktif olarak satış yapmalı ve kendinize satış ekibi kurmalısınız. Sattığınız ürün iyi ve kaliteli olursa ürünü satmanız çok daha kolay olur ve kısa sürede daha fazla ürün satarsınız. Aktif olarak satış yapmayı seven biriyseniz sürekli olarak satış yaptığınızda sattığınız ürün adedine göre daha çok kazanırsınız.

 

Network marketing sisteminde çok satış çok kazanç prensibi vardır. Bu yüzden çok satış yapabilmek için geniş bir satış ekibi kurulmalıdır. Satış ekini kurulurken çok titiz davranılmalı ve en uygun olan kişiler satış ekibine dahil edilmelidir. Satış ekibine alınacak kişiler müşterilere ürünü doğru olarak anlatabilecek, onların ihtiyacına göre ürün sunabilecek, insanlarla ilişki kurmada zorluk çekmeyen ve bire bir olarak satış yapmayı seven kişiler olmalıdır. Bu özelliklere sahip olan kişilerle satış ekibi kurulduğunda network marketing sisteminde çok yüksek kazançlar elde edersiniz. Satış ekibinizi bu kriterler dahilinde kurmaya başladığınızda ilk önce yakınınızdaki kişileri ekibinize dahil edebilirsiniz. Sonrasında çevreniz genişledikçe ekibinizi de genişletmeniz daha kolay olacaktır. Satış ekibinizi arttırabilmek için değişik yöntemler bulabilirsiniz. Örneğin ekibinize almayı düşündüğünüz kişilere network marketing sistemini ve bu sistem ile nasıl kazanç sağlanıldığını anlatan davet mektupları gönderebilirsiniz. Bu davet mektuplarını hazırlarken yalın bir dille ve doğru anlatımlarla yazmanız çok önemlidir. Çünkü ekibinize aldığınız her kişi katacağınız yeni kişiye karşı bir referans olmuş olur. Yanlış olarak anlattığınız bir durum karşısında ekibinize kattığınız kişi ekipten ayrıldığında diğer üyeler karşısında olumsuz bir durum oluşabilir.

Network Marketing Kazanç Planları ve Metotları

Network marketing sisteminin işleyişinin en önemli unsuru kazanç yöntemleridir. En yaygın olarak kullanılan network marketing kazanç planları içerisinde dört yöntem vardır. Bunlar; Unilevel, Breakaway, Matrix ve Binary kazanç yöntemleridir.

 

Unilevel kazanç yönteminde satış ekibinize istediğiniz kadar kişi katarak kazancınızı arttırabilirsiniz. Bu sayede ne kadar çok kişiyi dahil ederseniz onların üzerinden o kadar çok kazanç sağlamış olursunuz. Sisteme kattığınız kişi sayısı arttıkça sistem içindeki kıdeminizde artar. Breakaway yöntemi de Unilevel yöntemine benzemektedir. Tek farkı ise kıdem atlamanız için sizin altınızda bulunan yani sisteme dahil ettiğiniz kişilerinde kıdem atlaması gerekmektedir. Matrix kazanç metodu da çok kullanılan bir yöntemdir. Bu metotta sisteme katabileceğiniz kişi sayısı önceden belirlenir. Belirlenen kişi sayılarına ulaşıldığından alınacak olan komisyonda tamamlanmış olur. Bu yüzden unilevel yöntemi gibi sınırsız bir kazanç yoktur. Diğer kullanılan bir kazanç yöntemi de binary metodudur.

Binary kazanç yönteminde her kademedeki kişinin sisteme kazandırdığı yeni üye sayısı iki kişidir. Bu sayede belli sınır olmadan altınızda bulunan kişilerden kazanç sağlamış olursunuz.

By | 2017-12-28T17:37:49+00:00 Aralık 11th, 2017|Categories: Network Marketing|0 Comments

About the Author:

Blogumda Network Marketing, Para Kazanma,Blockchain ve Bitcoin ile ilgili kategori yazılarının size detaylı bilgi vereceğini düşünüyorum.

Leave A Comment