Network Marketing

Network Marketing Sisteminde Kaliteli Ürün Satışı Network Marketing

Network Marketing Sisteminde Kaliteli Ürün Satışı

  • 113

Network Marketing işi son yıllarda en çok kazandıran pazarlama sistemi olmakla beraber üye kazandırdıkça kazançta artar. Sistemde ürün satmak esas kabul edilir. Satılacak ürünlerin nitelikli ve kaliteli olma zorunluluğu vardır. Alelade üretilmiş ve kullanıcısına mağdur eden ürün zinciri yürümez ve sistem çökmeye mahkumdur. Örnek olarak kellik için üretilen ürünün hiçbir faydası yoksa bu ürünün satış zinciri de yürümeyecektir. Referansla yürüyen sistemde pazarlanan ürünün kaliteli olmaktan başka şansı yoktur. Ürünlerin uluslar arası kalite standartlarında olması ve ürünü alan kişilerin memnun kalmasına dayanır.

Network Marketing Kaliteli Ürün Satışı

Network marketing ne satıyor diyenler için ürün satmaya dayalı yada şirketi tavsiye ederek üye kazandırma yoluyla kazanç gerçekleşir.  İnsanlara hizmet edebilmek amacıyla daha kaliteli ve uygun fiyata ürün kullanmak isteyenlere aracısız alışverişin öğretilmesi esasına dayanır. Bir ürün için araya toptancıların, perakendecilerin girmesiyle yükselen ürün fiyatı network marketing sisteminde aracısız satış yapıldığı için fiyatlar etkilenmez. Doğrudan üretici firmadan alınan kaliteli ürün ucuza alınmış olur. Böylelikle ürünün satışını yapanda ürünü uygun fiyata alanda bu işten kazançlı çıkar.

Network marketing nasıl işler diyenler ve sistemin getirdiklerini öğrenmek isteyenler için uygun fiyata aldığınız ürünü çalıştığınız firmayı tavsiye ederek o kişilerinde firmaya üye olarak gerçekleştirdiği alışverişlerden de kazanma biçimidir denebilir. Sistemde ürün satma zorunluluğu söz konusu değildir. Üründe satılabilen sistemde tavsiye ederek üye kazanmaya yönelik kazanç sağlanır. Doğrudan satış işi olmayan ancak şirket merkezinden alışveriş sistemi olarak firmanın tavsiye edilmesidir denebilir. Alışveriş modelini tavsiye ederek uygulanmasına dayanır.

Sistemde Satılan Mal Kaliteli Olmalı

Network marketing nedir ne işe yarar her zaman merak edilen konudur. Ürün tavsiyesi yoluyla şirketi tavsiye etmek üzerine kurulmuştur. Network marketing şirketlerine üye olarak her üye % 25 ve % 40 indirimli ürün alma imkanına kavuşur. Şirketlerin ürün kalitesine önem vermek zorundadır. Hayatta kalabilmek için kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlerin tüketiciler ve üyelerin memnun kalması gerekir. Kaliteli ürünleri aracısız alan kişiler uygun fiyatla alarak toptancı, perakendeci fiyat yüklemesi olmadığı için benzeri ürünlerden daha avantajlı alırlar.

Network Marketing Sektöründe Giyim ve Kozmetik Ürünleri

Hem giyim hem de kozmetik dahil olmak üzere network marketing üzerinde belirli bir satış ağı, üyeler, ürünler ve çalışma sistemleri yer alır. Bunların genel akıbeti içerisinde genelde ön plana kozmetik ürünlerinin yer aldığını görmekteyiz. Aracı olmadan doğrudan firma ile gelir sağlamak isteyen kişi arasındaki bağlantı olunan network marketing sisteminde, giyim alanında da çeşitli firmaların olduğu görülebilir. Burada önemli olan network marketing giyim sektöründeki firmaların iyi saptanması ve kaliteli işleyişin en doğru şekilde alınabilmesidir.

Eğer iyi firma ile anlaşırsanız ve size, erkek, kadın ya da çocuk kategorileri alanında zengin fırsatlar sunarsa, sizde bunun satışını müşterilerinize yapabilirsiniz. Elbette ilk etapta firma ile çalışan ve sonrasında bunu geliştiren kişiler arasında satış hususunda farklılık olacaktır. Burada önemli olan sizin tavsiye edecek bir aracı olmanızdır. Yani firmanın ürününü, müşterinin talebine sunma işlemi, network marketing alanında çalışan kişinin sıfatını tanımlamaktadır. Eğer, uzun soluklu yapıda düşünülüyorsa, network marketing geleceğiolabilir. Fakat iyi geleceği olan gelir kaynağı için en başından beri müşterileriniz ile firma arasındaki güveni sağlamalı ve bunu siz sağladığınız içinde tüm sorumluluğu ele alarak, memnuiyeti oluşturmalısınız.

Network Marketing Gerçekten Kazandıran Sektör mü?

Sizin vereceğiniz emek, kazancı sağlar. Kazananlar, şube ya da dükkan açanlar vardır. Ayrıca ilk bir network marketing firmasına katılan ve sonra kendi üyelerini oluşturarak genişleyen kişiler olduğu da doğrudur. Tüm bu süreçlerde önemli olan, emeğin verilmesi, kariyer planlamaların yapılması ve network marketing gerçeğinin bilincinde olmaktır. Çünkü ne kadar atılım yapılır, planlamalar sağlanır, satılan ürün ve müşteri arasındaki iletişimler aktif tutulursa, daha iyi bir kazanç elde edilebilir. Önemli olan çabalar üzerinden adım atmak olmalıdır. Böylece network marketing sektörü üzerinde dilerseniz, giyim, delirseniz kozmetik alanlarında bir firmanın ürünlerini tavsiye ederek, müşterilerin o firmanın ürününü her sipariş verdiklerinde sizde kazanç sağlayabilirsiniz. Burada önemli olan sabretmek, iyi reklam yapmak, kendinizi geliştirmek ve çevreniz ile sınırlı kalmayarak sürekli açılma eğiliminde olarak, sektörde kazanan olabilirsiniz. 

Benzer Yazılar

Network Marketing Motivasyon Network Marketing
Network Marketing işi nedir Network Marketing
Network Marketing Hakkında Network Marketing
Kararsızlık Network Marketing
Network Marketingde Liderlik Network Marketing
Network Marketing Nedir? Network Marketing
Limit Siz’siniz Network Marketing
Geleceğini Kontrol Et Network Marketing
Satışlarda Rekor Kırılacak Network Marketing

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?