0545 736 6371
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Network Marketing Sistemi Nasıl Çalışır?

21 Ekim 2017
4 kez görüntülendi
Network Marketing Sistemi Nasıl Çalışır?

Birçok kişiye ekmek kapısı sağlayan, son zamanlarda sıkça ve yaygın olarak gördüğümüz Network Marketing sektörünü daha yakından tanımak isteyenler ve içinde bulunmaya tereddüt edenler için her yönüyle, sistemin mantığını anlatmak, kafası karışık olanlar için faydalı olacaktır. Tüm bu sebeplerle Network Marketing Sistemi Nasıl Çalışır inceleyelim:

Network Marketing size ne fayda sağlar?

  • Ek Gelir veya Asıl Gelir kaynağınız olabilir
  • Ailenize maddi olarak katkı sağlayabilirsiniz
  • Maddi özgürlüğe sahip olabilirsiniz
  • Sevdiklerinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz
  • Kariyer yapma fırsatınız vardır
  • Hak ettiğiniz kadar kazanabileceğiniz işlerdendir
  • Yeni insanlarla tanışır, sosyalleşir, hayatın içinde olursunuz
  • İnsanlara yardım etmenin mutluluğunu yaşarsınız
  • Kimseye bağlı kalmaksızın çalışırsınız
  • Üst yöneticiniz yoktur

Bu iş modelinden kimler yararlanabilir?

Network Marketing işi herhangi bir diploma gerektirmez. 18 yaşını doldurmuş herkesin yapabileceği kadar basit, aynı zamanda çok saygın insanların yapabileceği kadar ciddi bir iştir. Bu nedenle, kişi sınırı olmayan yegâne iş modellerinden biridir. Ülkemizde Network Marketing sektörüne gönül vermiş her kesimden insan bulunmaktadır. Ev hanımlarından-maaşlı çalışanlara, esnaflardan-iş adamlarına kadar birçok girişimci hayatlarının eksik olan yönlerini Network Marketing ile kapatmaktadır. Piyasada çıkan Network Marketing Mağdurları gibi karalayıcı sözlere itibar etmemek gerekir.

 

Network Marketing Hakkında Bilgiler

Ülkemizde 600.000 kişi bu iş alanı sayesinde aile bütçesine katkıda bulunmakta veya bizzat bu iş ile geçinmektedir. Bilindiğinin aksine bir Pazarlamacılık işi değildir. Ürün satma şart asla yoktur. Tamamen yasaldır ve kazancınız vergilendirilmektedir. Devam eden geliriniz, çocuklarınıza miras olarak bırakılır. Bağlayıcılığı yoktur, istediğiniz zaman bırakabilirsiniz.

Network Marketing, daha kaliteli ve uygun fiyatlı ürünler kullanmak isteyen insanlara, aracısız alışverişin öğretilmesidir. Normalde marketten aldığınız ürünleri, araya toptancılar, perakendeciler girmeden, aracısız olarak doğrudan üretici firmadan alabilirsiniz. Böylece daha kaliteli ürünü daha ucuza almış olursunuz. Bazı marketler bunu bu yöntemle yaptıklarını söyleyerek, satışlarının bu sebeple ucuz oldukları reklamını yapmaktadır. Ancak durum böyle değildir.

Eğer işin içine girerseniz, Türkiye’deki Network Marketing Şirketleri ile de görebileceğiniz gibi bu sistemde böyle kazançlar söz konusudur. Network Marketing şirketlerine üye olmanın amacı nedir diye soracak olursanız, birbirinden farklı ürünü, günlük hayatta kullandığınız ürün de dâhil, %25 ila %40 arası indirimlerde satın alabilirsiniz. Bunu siz de kolaylıkla satabilirsiniz. Böylece indirimli alabileceğiniz gibi, çalıştığınız firmayı tavsiye ettiğiniz kişilerin o firmaya üye olarak yaptığı alışverişlerden de gelir kazanırsınız. Ürün satma zorunluluğu yoktur. Doğrudan satış işi değildir, Şirket merkezinden alışveriş sistemi ve bunun tavsiye edilmesidir. Bu alışveriş modelini tavsiye ederek uygulanılmasına Network Marketing denir. Uygun fiyatlı ürünleri görünce ürünler kalitesiz mi gibi bir soru akla gelebilir doğal olarak. Bu şirketler ürün kalitesine önem vermek zorundadır. Çünkü hayatta kalmak zorundadır. Network Marketing İşleri yapan herkes bu kuralı bilir. Sizin için avantaj ise hem uygun fiyatla satış yapmanın kolaylıklarını yaşamak, hem de riski ve sermaye sıkıntısı olmadan kendi işinizi kurma fırsatınızın olmuş olması.

Network Marketing ile ne kadar para kazanılır?

Öncelikle şunu çok iyi anlamalısınız. Artı olarak “sıfır” kazanıyor olsanız bile ürünlerinizi ucuza alarak zaten kar ediyorsunuzdur. Yani Network Marketing sadece para kazanma işi değil, ayrıca akıllı alışveriş sistemidir. Ne kadar kazanabileceğinizi belirleyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Vereceğiniz emek ve çalıştığınız firmanın kariyer planlarıdır. Network işi yapan firmalar ile siz emek vermezseniz, kariyer planı ne kadar güzel olsa da kazanç elde edemezsiniz veya siz ne kadar çok emek verseniz de kariyer planı karlı değilse yeterince kazanamazsınız. Ülkemizde, çalıştığınız firmaya göre, maksimum kazancınız aylık 5.000 TL ile 50.000 TL arasında değişebilir. Dünya genelinde bu rakam çok artmaktadır ve yakın gelecekte ülkemizde de büyük rakamlar telaffuz edilmeye başlanacaktır. Çünkü Network Marketing hızla gelişmektedir. İstikrarlı bir çalışma ve doğru bir ekip ile kazancınız 6-12 ay içinde asgari ücreti geçer ve daha sonraki süreç de profesyonelliğin de getirileri ile hızla artabilir.

Günlük yaşamınızda memnun olduğunuz ürünleri severek tavsiye ederseniz bunda da aynısını yapacaksınız. Çevrenizde kaliteli ve indirimli ürünlerle ilgilenecek insanlar olacakken bunu neden kendinize bir kazanç fırsatına çevirmeyesiniz. Network Marketing Ürünleri Nelerdir diye çok fazla insanın kafasında soru işaretleri olabilir. Kendinizi bu ürünlerin kalitesi ve güvenilirliğini insanlara göstermeye adarsanız, kazancınız artacaktır.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 3 Ortalama: 4.7]

Mail Abonem Olur musun?

En Güncel Yazılar Artık Mailinizde.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?