Network Marketing

Network Marketing Sistemi Kazandırır Mı? Network Marketing

Network Marketing Sistemi Kazandırır Mı?

  • 403

Dünya üzerinde olduğu gibi ülkemizde de bir iş yapmak isteyen sorumluluğu sadece kendine olan emeğine göre karşılığını alabileceği sektör olarak network marketing bir iş kolu olarak tanımlanabilir. Çalışmaya istekli olan ve kazancını doğru yollar üzerinde gerçekleştirmek isteyen herkes network marketing üzerinden iş yaparak gelir elde edebilir. Network marketing sektöründe önemli olan şey ürünlerin ulaştırılması ve tavsiye edilmesidir. Sizin göreviniz aracılık yapmak ve firmanın ürünlerini tüketicilerle buluşturmaktır. Böylelikle hem siz kazançlı çıkacaksınız hem de firma satın aldırdınız mal üzerinden kazanç sağlayacaktır. Anlaşma sağlanan firmanın ürünlerini müşteriye ulaştırarak satın aldırabilir veya firmadan ürünleri kendi kullanımınız için de iskontolu olarak satın alabileceksiniz.

Network Marketing Güvenilir Mi?

Network marketing iyi ve doğru firmayla çalıştığınız takdirde kazandıran bir iş kolu olmakla beraber burada yapılması geren firmanın güvenirliliğini araştırmanız olacaktır. İyi kazanç sağlayan ve tanınmış markaların sistemine dahil olduğunuzda sadece ürün tanıtımı yaparak değil referans olacağınız kişilerinde sizin dahil olduğunuz sisteme katılmalarını sağladığınızda da onların aldıkları ürünler üzerinden de siz yine kazanmış olacaksınız. Ekibe dahil olduktan sonra devam etme zorunluluğu da bulunmaz ve dilediğiniz zaman dahil olduğunuz firmadan ayrılmakta serbest olursunuz. Network marketing nedir diyenler için kısaca doğrudan satışın geliştirilmiş türü olduğunu söyleyebiliriz. Doğrudan satışta mal veya hizmet tüketicilere tanıtılırken yüz yüze ilişkiyle perakende satış yerleri haricinde evlerde veya işyerlerinde satışçı tarafından anlatılarak tanıtılmaya mal ve hizmetin tüm detaylarıyla aktarılmasıdır.

Network Marketing Kazanç Nasıl Elde Edilir?

Network marketing sisteminde ise satış elemanları bu iş içinde iki farklı faaliyet sonucunda kazanç elde edebildikleri doğrudan satışın geliştirilmiş halidir. Birinci yöntemde network marketing sisteminde çalışmaya karar veren kişi kişisel olarak yaptıkları kazanç diğeri de uygulanan plana göre sisteme dahil ettikleri kişilerden ve ayrıca dahil ettikleri kişilerin kayıt ettikleri kişilerin de satışlarından kazanç elde edebilirler. Network marketing sistemleri işine dahil olan kişiler kendi bağımsız işini kurma ve geliştirmeye de olanak sağlayan ve iyi bir ekiple çalışan sistemin daima başarılı olduğu sistemdir. Network marketing işini en temel ifadelerle almak için yola çıktığımızda dahil olduğunuz firmanın satış yaptığı kozmetikten giyime veya diğer alanlara kadar satış ağıyla beraber ele almak gerekiyor. Firma ürününü araya toptancı girmeden veya ürünün fiyatını artıran diğer faktörler bulunmadan satışını yapabiliyor. Araya aracıların girmediği ürün satın alınan veya satın alınmadan önce direkt müşterinin verdiği para üzerinden sipariş verdiğiniz ürün, normal satış bedelinde komisyon olmadan size ulaştırılır. Durum böyle odluğunda hem uygun fiyatlı ürünler gelir hem de piyasada bulunan diğer perakende ürünlerden daha ucuz tutarlarda kullanım sağlanabilir. Sorunsuz gelirin elde edilmesi için size güvenilmesini istiyorsanız anlaştığınız firmanın ürünlerini araştırmalısınız. Firmanın kargo hizmetlerini, müşteri hizmetlerini ve diğer tüm alanların kaliteli olmasına ve güvenilir olmasına özen göstermeniz gerekiyor. 

Network Marketing Sistemi Yasal Mı?

Network marketing yasal mı? diyenler için network marketing sistemine karşı ön yargılı olarak bakıyorlar. Dünyanın her yerinde yapılan ve belli kanunlar çerçevesinde işlem gören doğrudan satış yani network marketing sistemi ülkemizde hak ettiği değeri görmüyor. Satış pazarlama işinin farklı uygulanma şekli olan ve tamamen yasal yollarla yapılan network marketing güvenilir sisteme dahil olduğunuzda kazanç sağlayabileceğiniz iş koludur. Network marketing sistemi ile yasal olmayan sistemlerin varlığı ise bu sektörle sadece benzerlik göstermesi sistemin yasallığından bir şey kaybettirmez. Konuyla ilgili ülkemizde kanunlar çıkmakta ve yasal düzenlemelerle sistem geliştirilmektedir. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın 14 Ocak 2015 tarihinde resmi gazetede yayınladığı doğrudan satış şirketlerine yönelik kanunlarla sistemin doğrudan satışlara ilişkin temel esasları da düzenlenmiştir.

Network Marketing Kendi Sisteminizi Nasıl Kurarsınız?

En temel yapılanmayla kendinize ait network marketing kurmak ve network marketing ürünleri pazarlamanız mümkündür. Bu iş için öncelikle bilinen müşterileriniz ve sizin kattığınız bazı üyelere ihtiyacınız olacaktır. Burada temel amaç ise yine firmayla anlaşma yapılarak işlemlerin yapılması olacaktır. Firmanın sponsorluğunda bir yer alarak onun üzerinden ürünlerin satışını yaparak gelirinizi sizin almanız işin kazandıracağı en yüksek boyutlardan birisi olacaktır. Bu sebeple sektörün pek çok farklı kullanıcıları kendi sistemlerini kurarlar. Sektöre verilen emek ve sarf edilen çaba, satış yeteneğiniz, insanları memnun edecek iyi tanıtımlarla, sizin bu alandaki başarınız daha da artacaktır. 

Benzer Yazılar

Network Marketing Motivasyon Network Marketing
Network Marketing işi nedir Network Marketing
Network Marketing Hakkında Network Marketing
Kararsızlık Network Marketing
Network Marketingde Liderlik Network Marketing
Network Marketing Nedir? Network Marketing
Limit Siz’siniz Network Marketing
Geleceğini Kontrol Et Network Marketing
Satışlarda Rekor Kırılacak Network Marketing

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?