Network Marketing Sistemi işleyişi Nasıldır?

Network marketing sisteminin işleyişinin en önemlisi olarak aracısız ürün tanıtımını kabul edebiliriz. Kolay yoldan para kazanmak gibi gözüksede aslında tam tersidir. Blogumda network marketing konusu ile alakalı onlarca yazıyı bulabilirsiniz. Google da aratacagınız tüm başlıklarda yazılar mevcuttur 😉

Network marketing yazılımları, sistemi ve takımları konusunda, geniş bilgi sahibiyseniz, network marketing için yolu yarılmış sayılırsınız. Kendi işinizin patronu olduğunuz bu sektörde, sosyallik ve monotonluktan uzak, takım ruhu içerisinde hareket ettiğiniz, geniş bir yatırım ağı ile baş başasınız.

Hayallerinizin de ötesine geçmek, ticarette zirveye oynadığınız, ekonomik anlamda özgürlüğün tadına varılan, bu geniş iş ağı sayesinde birçok insan ulaşmak istedikleri yerlerinde ötesinde. Sizden sonraya bırakılan değerli bir miras, sonsuz döngüye sahip takım ruhu, arkadaşlığın ve özgürlüğün tadıdır network marketing.

Ne kadar emek verirseniz, karşılığını o kadar fazla alacağınız network marketing, verdiğiniz enerjinin karşılığını, sadece ekonomik anlamda değil, ruhen ve manevi anlamda da geri veriyor. Kendinize ve çocuklarınıza, sağlam bağlantılar bırakarak, gelecek için yapılan en büyük yatırımlardan birisi olarakta karşımıza çıkıyor. Network marketing, her alandan ve her sektörden farklı insanlarla sizleri tanıştırıp, müşteri potansiyelinizi ciddi anlamda arttıran bir sistemdir.

Network marketing yapmak isteyenler, oturdukları yerden çok basit bir yolla ve sermayesiz bu işe başlayabilir.

Network Marketinge Başlamak

Network marketing işine başlamak oldukça kolay ve basittir. Bunun için öncelikle yapmanız gerek, bir network marketing şirketine üye olmak. Daha sonra, müşteri kitlenizi belirlemekle yola devam edilebilir. Hangi ürünleri satacağınız veya birden fazla alanda mı uzmanlaşacağınızın kararı verilmelidir. Müşteri kitlesi ve ürünler konusunda karar verildikten sonra, artık strateji zamanı. Network marketing sınırsız strateji fırsatını sizlere sunar. Nasıl ve ne şekilde ürünlerinizi pazarlayacağınız, tamamen size ait bir durumdur.

Network marketing yaparken, doğrudan satış yapmak yerine, çok katlı pazarlama sisteminden yararlanılabilir. İnsanlara yaptığınız işi önerebilir ve ekip arkadaşı olarak yanınıza alabilirsiniz. Ekibiniz büyüdükçe, ortak cironuz artar ve markalaşma yolunda çok güzel bir adım atmış olursunuz. İstatistikler bizlere, zirveye adım atmış olan network marketing zenginleri nin, %99 luk bir bölümünün takım olduğunu söyler.

Hedeflerinizi belirlemek, her işte olduğu gibi network marketing işinde de sizlere büyük fayda sağlayacaktır. Düşük ücretlere ulaşmak, hedefleriniz arasında olmamalıdır. Çok katlı pazarlamanın, sonsuz bir döngü içerisinde olduğu network marketing sisteminde, ne kadar kazanacağınız tamamen verdiğiniz emek ile doğru orantılıdır.

Zenginlik Ve Network Marketing

Network marketing zengin olmak konusunda, bizlere birçok örnek sunar. Bu işi evden başlayarak, standart bir yaşamdan sıyrılıp, dünya devleri arasına sokan yüzlerce insan ve yatırımcı mevcuttur. Bu insanlar, bizlere ilham kaynağı olmak ile birlikte önümüzde duran çok büyük örneklerdir.

Ülkemizde, oldukça yaygın olan amway ve avon şirketleri, bir network marketing kuruluşudur. İki şirketinde kurucuları, standart bir hayattan sıyrılıp, zirvenin kapısını

açmışlardır. Dünya üzerinde, en iyi 5 network marketing şirketi sırasıyla; Avon, Amway, Herbalife, Vorwerk, Natura Cosmeticos tur.

Bu şirketlerin aylık ciroları 8 milyar doların üzerindedir. Ülkemize hala kapılarını açmamış olan birçok büyük şirket mevcuttur. Strateji olarak bu şirketleri, ülkemize getirmek ve tavsiyelerde bulunmakta yine sizin elinizdedir. Network marketing zincirine dahil olduğunuzda, zirveyi en hızlı şekilde tırmanmanız için, şirketiniz ve network marketing sistemi her zaman yanınızda olacaktır. Her insanın hayallerini süsleyen zenginlik, çok katlı pazarlama sistemi ile ayaklarınızın altına serilmiş oluyor. Dünyanın her yerinde, en büyük şirketlerinde, kuruluşundan bu yana yazılmış hikayeler vardır. Hiçbir yükseliş, hikayesiz değildir. Network marketing, size ve ailenize kendi hikayenizi yazma fırsatı veriyor. Harcadığınız emek ile doğru oranda yükselen bu hikayede, zirve kapıları her yatırımcıya açıktır.

Network Marketing Dezavantajları

Her sektörün, yararları ve zararları mevcuttur. Network marketing, kişisel olarak getirdiği yararların yanında bazı zararları da getiriyor. Öncelikle, evden çalışmaya ve daha az emek ile daha çok para konusunda teşvik eden sistem, ülkenin can damarı olan iş gücünün, ekonomiye katkı yapmasını engelliyor. Dijital platformun, hayatın her anında yanımızda olduğu bu dönemde network marketing, sunduğu sistem sayesinde, ürün fiyatlarının düşmesine ve yerel üreticinin bu durumdan olumsuz etkilenmesini de beraberinde getiriyor.

Network marketing zararları, bunlarla sınırlı değil. Sistemin içerisinde bulunan, birçok pazarlamacı, sahte ve denetimsiz ürünleri ülke sınırlarına sokarak, yerli üreticinin olumsuz etkilenmesine sebep oluyor. Kimi aracılar, ülkeye getirdikleri ürünleri fahiş fiyatlardan satışa çıkararak, düşük fiyattan satılan ürünlere, sahte algısı yaratmaya çalışıyor. Bu durum, piyasada ve ülkede, gelir-gider dengesini bozmakta ve oldukça olumsuz etkilemektedir.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 4 Ortalama: 4.5]

Son Yazılarımdan Haberdar Ol!

E-Mail listeme kayıt olursanız son yazılarımdan haberdar olabilirsiniz..

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

0 cevaplar

Cevapla

Yorum Yapmak istermisiniz?
Eleştirmekten Çekinmeyin!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir