Network Marketing Nedir bilmeyenler için sistemde ürün pazarlama yapılır ancak klasik pazarlama şirketlerinin yaptırdığı gibi kapı kapı dolaşarak ürün pazarlanmaz. Ürün bayi yada dükkan açmaya yöntemlerinden de uzaktır. Tavsiye üzerine işleyen sistemde kullandığınız ürünü arkadaşınıza, eşinize, dostunuza tavsiye edersiniz. Tavsiye ettiğiniz kişi ürünü kullanır ve sistem bu şekilde işler satışı yapan firma kazanır. Sizin tavsiye ettiğiniz her ürün üretici firmaya kazandırmış olur. Sisteme dahil olmakta aynı şekildedir. Temsilcilik sisteminde yine ürünün tavsiyesiyle başlar. Ancak tavsiye eden kişi sistemin parçası olduğu için sizin sattığınız üründen kazanır. Ekipte olan kişi de onunda temsilci olmasını ve bu şekilde kazanç sağlayacağını anlatır. Siz bu sefer hem sattığınız üründen hem de sisteme dahil ettiğiniz kişinin de sattığı üründen kazançlı çıkarsınız.

Satış Artırmanın ve Referans Artırma Yolları

Network marketing motivasyon sözleri öğrenerek satışlarınızda daha akıcı dille konuşabilir ve etkilemek istediğiniz hedef kitleye karşı daha başarılı hitabete sahip olursunuz. En önemli sözlerden oluşan motivasyon sözleri arasında Network marketing de birilerine işinizi anlattığınız sürece başarılı olursunuz. Network marketing yapmak için mükemmel olmak zorunda değilsiniz, ancak bu işte mükemmel olmak için başlamak zorundasınız gibi etkileyici motivasyon sözleriyle işe başlayabilirsiniz. Sisteme dahil olduysanız sizin de çok çalışmanız gerekir. Sisteme yeni temsilciler bulmanız ve onlar satış yaptıkça da sizin kazanmanız gerekir. Siz hem temsilci ağını arttıracak hem de onların satışlarından kazanırken kendi sattığınız üründen de kazanacaksınız. Sizin ve sizin sisteme dahil ettiğiniz her kişiden sizi sistemine dahil eden kişi de kazanacak. İlk ekip lideri ise bu işten en çok kazanan olacak.

Sistem Kazanç Kapısı Olabilir Mi?

Network marketing ne satar sorusuna verilecek cevaplarda ürün veya hizmet satmak şeklinde gerçekleştirilen satışlarda herhangi bayi toptancı üzerinden değil temsilcinin ürünü pazarlaması yöntemiyle satış gerçekleştirilir. Temsilci sayısını arttıran sistemde hem temsilci hem de üst grup kazançlı çıkar. Prim yöntemiyle çalışan sistemde doğru süreçle birlikte ilerlediğinde onbinlerce insana iş ve kazanç olanağı da sağlar. Bireylere düşük maliyetle ve kolaylıkla kendi işlerini başlatabilme olanağı da sağlayacaktır. Önemli olan doğru ürün veya hizmet ve ekibin doğru kişilerden oluşmasıdır.

Network Marketing Sistemi Kazandırmaya Devam Ediyor

Doğrudan satışın geliştirilmiş türü olan Network Marketing sisteminde satış yapanlar mal veya hizmet hakkındaki tanıtımlarını yüz yüze ilişkiyle satışçı tarafından anlatılarak tanıtıldığı satış yöntemidir. Network Marketing zincirine dahil olan kişiler satışlarında iki farklı yöntem kullanırlar. İlkinde kişisel olarak yaptıkları kazanç diğerinde uyguladıkları plan çerçevesinde ekipleri içine kayıt ettikleri kişilerinde satışlarından kazanç sağlarlar. Kişiye kendi bağımsız işini kurma ve geliştirme şansı sunacak kadar güçlü alt yapıya dayanan Network marketing son yılların en çok kazandıran mesleki faaliyeti olmayı başarmıştır.

Network Marketing Caiz Mi?

Kullanıcılar işin ticari yönünün dini olarak yaptırımını da merak ediyorlar. Network marketing kazancı helal midir? Diye araştırdığınızda satılan mal helal olduğunda, ticaret sırasında hileye ve faize yer yoksa alışveriş insanları israfa teşvik etmediğinde caiz olduğu söyleniyor. Network marketing sisteminde de piyasaya sürülen mal ve hizmetler müşterilere ulaşana kadar geçen süreçte aracıları ortadan kaldırdığı yada azalttığı daha ucuza sunduğu için helal sayılabilir. Network sisteminde mal veya hizmetlerin piyasa fiyatı üstünde olması söz konusu olmaz. Satılan malın helal mi haram mı olduğu da malın ne olduğuna göre değişir. Network marketing sisteminde eğer domuz eti satılıyorsa bu helal satış olmayacaktır.  Çünkü İslami şartlara göre domuz eti haramdır.

Network Marketingte Lider Olmak

Network marketing hızla yayılan pazarlama faaliyetleri arasında dünyada en çok kazandıran firmalar ülkemizde de faaliyet gösteriyor. En çok kazandıran ve en çok üyeye sahip olan marketing firmaları arasında Amway ve Avon geliyor. Katalogla satış yapan ayrıca firmaya üye kazandıran network sistemleri çok kazananlarda bulunuyor. Ekip liderleri başta olmak üzere bu işte çok kazanılabiliyor. Network marketing lider firma arasına girmek için ekibin zincir halkasını genişletmek ve bu hususta çok çalışmak gerekiyor.

Network marketing liderlik sanatı kavramında kişide liderlik özelliğinin de olması gerekiyor. Herkesin en çok istediği başarı büyük öneme sahiptir. Başarı için de liderlik yeteneğinin de olması gerekir. Başarının etkisini artıran liderin başarısıdır. Genel kabul görmüş ilkeye göre network marketing sisteminde de başarıyı getiren kendine güvenen, hitabet gücü yüksek ve arkasına kendine güvenen kişileri ekleyebilecek liderlik vasfına sahip olanlar başa geçtiğinde başarı kaçınılmaz oluyor. Başarı ve liderlik kavramı birbiriyle eşleştiğinde engeller aşılıyor.

Bu Yazıyı Değerlendirmek ister misiniz?
Lütfen Bu Yazıya Puan vermeyi Unutmayın !!! 😉
[Toplam: 4 Ortalama: 4]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir