Network Marketing

Network Marketing Sektöründe Para Kazanma Network Marketing

Network Marketing Sektöründe Para Kazanma

  • 78

Network marketing sektöründe para kazanma  göstereceğiniz çabaya bağlı olarak hacmi değişecek olan bir süreçtir. Zira bu sektörde sabit bir maaş yoktur ve sizin potansiyelinize bağlı olarak tahmin edilenin çok ötesinde kazanç elde etmek muhtemeldir. Tabii bunu platforma katıldığınız anda sağlayacağınızı düşünmek doğru değildir. Her sektörde olduğu gibi, Network marketing sektöründe para kazanma süreci belli başlı eğitim ve deneyim süreçlerinden sonra mümkün olacaktır.

Prensip olarak network sistemi yalnızca kendi kazançlarınızdan gelir etmenize değil, sisteme kazandırdığınız diğer ekip elemanlarının satış potansiyeline de bağlı olarak ilerlemektedir. Kuracağınız ağ içerisinde sağlayacağınız yüksek satış potansiyeli ile bir süre sonra kendiniz hiç satış yapmasanız dahi, ekibinizin satışları sayesinde ciddi gelirler elde etmenize sebep olacaktır. Elbette bunun sağlanması zaman meselesidir. Sosyal çevreniz ve yeni edineceğiniz müşterileri sektöre dahil eder ve gerekli bilgi ve deneyimi onlara da kazandırabilirseniz muazzam karlar elde edebilmeniz de mümküdür.

Her networkün farklı kar oranları olsa da sistem aşağı yukarı aynıdır. Diyelim sizin 10 satıcınız var. Ve dahil olduğunuz network, kendi satışlarınızdan %20, satıcılarınızın satışlarından %5 kar payı almanızı öngörüyor. Sisteme göre satıcılarınızın satıcılarından ve hatta onların satıcılarından da kar payı almanız öngörülür. Bu durumda 3. Kademedeki satıcıdan alacağınız kar payı düşük olsa da, ağın büyüklüğüne bağlı olarak çok büyük rakamlar olabilir. 10 satıcınızın, 10ar, onların da 10ar satıcısı varsa, toplam alt satıcı sayınız 1110 olacaktır. Bu şartlar altında en alt seviyedeki satıcının 100 birimlik satışından 1 birim alsanız dahi, 1000 birim kar etmiş olursunuz. Bir üst seviyede 3 birimlik yüzde ile 300 birim kar, en üst seviyede 5 birimlik oranla, 50 birim kar elde ettiğinizi düşünecek olursak. Toplamda 1350 birim kar sağlamış olursunuz. Buradan 2 sonuca varılabilir. En alt satıcı dahil olmak üzere her satış birimi 100 birimli günlük 100 birim satış yaptığında günlük karınız 1350 birim olacaktır, ki bu hiç de ihtimal dışında değildir. Bunun yanında networkün derinleşmesi teşvik edilmelidir, zira en üst seviyedeki satıcının kazancı, ağ derinleştikçe artmaktadır.

Güçlü ve devamlı genişleyen bir ağ kurduğunuzda, pek çok ticari işletmenin ulaşamayacağı gelirleri elde etmeniz mümkün olacaktır. Hatta network faaliyetlerini işletmeye dönüştürmüş çok sayıda üst seviye satıcı olduğu da bilinmektedir. Neredeyse hiçbir maliyete katlanmadan, sadece insan ilişkilerini güçlü tutup, devamlı aktif olarak sürdüreceğiniz bir ekip çalışması sonuç olarak herkesin kazançlı çıkacağı bir süreci besleyecektir.

Network marketing sanıldığı gibi, büyük ticari güçlerin bir oyunu değildir. Tamamen halk kademesindeki kişilerin ürünlere daha uygun fiyatla ulaşırken, ticari sektörlerde elde edilen çok büyük karların, bireylerin kendi aralarında satış yapmasını teşvik ederek bu katmaklar arasında değişimini öngörmektedir. Yani Network marketing sektöründe para kazanma büyük şirketlerin ve üreticilerin değil, tüketicilerin lehine bir süreçtir.

Zira fabrikadan çıkan bir ürün son kullanıcıya gelirken, Dağıtıcı, toptancı ve satıcı duraklarına uğramakta ve bu arada %80’e varan oranda fiyat artışı yaşamaktadır. İşte network marketing sistemi ile bu artışın büyük şirketlerinde cebine girmesi yerine, aynı zamanda bu üç sürecin tamamını oluşturan satıcı sıfatındaki tüketicilerin elinde kalması hedeflenmektedir.

Batıda, özellikle Amerika Birleşik Devletlerinde hayatını bu yöntemle sürdüren çok sayıda birey bulunmakta olup, sadece bu şekilde satış yapan onlarca Amerikan markası bulunmaktadır. Hatta bazı markalar dünya çapında nam salmış özel ve kaliteli ürünlerin satışını yapmakta ve hem toplumsal fayda sağlamakta, hem de satıcı ağına ciddi gelirler sağlamaktadır.

Benzer Yazılar

Network Marketing Motivasyon Network Marketing
Network Marketing işi nedir Network Marketing
Network Marketing Hakkında Network Marketing
Kararsızlık Network Marketing
Network Marketingde Liderlik Network Marketing
Network Marketing Nedir? Network Marketing
Limit Siz’siniz Network Marketing
Geleceğini Kontrol Et Network Marketing
Satışlarda Rekor Kırılacak Network Marketing

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?