Network Marketing Nedir Ne Değildir Açıklamalar

Network Marketing Motive Edici Sözler: Hakkında bir araştırma yaptığınızda network marketing motive edici sözleriyle bolca karşılaşabilirsiniz. Bunu yapanlar genelde bir network marketing sisteminin uşağıdır ve yazısının sonunda sizi kendi bünyesine katmak için cümleler sarf ederler. Peki, bu motive edici konuşmaları kadar verdikleri desteklerde abartılı mı? Zannetmiyorum. Network marketing hakkında herkes iyi yada kötü bir şeyler söylüyor. Ama bencilce ve asılsız yazıların oldukça fazla olduğunu gördüm.

Network Marketing Nasıl İşler: Bu işe başlamak istiyorsanız sadece bunu iyi anlamalı ve işe koyulup gerekliliklerini yerine getirmelisiniz. Kimin ne söylediğini hiçbir zaman önemsemeyin sadece mantığı kavrayın inanın, çalışın ve başarın. Sistemin nasıl işlediğinden biraz bahsedelim. Network marketing işi davet ve tavsiyeyle döner bu vesileyle ürünlerinizi tanıtır firmanıza yeni insanlar katar şirketinizi büyütürsünüz. Diyelim ki siz B network marketing firmasının kurucususunuz. Çevrenizdeki insanları incelediniz sizinle beraber olacağına inandığınız kişilerle öncelikli olarak görüşüp görüşmelerinizi tamamladınız ve ekibinizi kurdunuz. Kurduğunuz ekip arkadaşlarınızda aynı işlemi kendi arkadaşları için yaptılar ve ürünlerinizi tavsiye ettiler. Tavsiye ettiklerinizde bu ürünü kullandılar ve ekibinize dahil oldular. Sonra onlarda kendi çevrelerine yaydılar ve kendi çevrenizle başladığınız bu işe hiç tanımadığınız yüzler, insanlar katıldı ve katılacak. Büyüdükçe ürettiklerinizi geliştirip yanına yeni ürünler ekleyeceksiniz, arz talep meselesi gibi. Yaptığınız işlerin kalitesine, hedeflerinize ve çalışmalarınıza bağlı olarak bu ekip bir soy ağacının dalları gibi çeşitlenip büyüyecektir. Genel olarak işleyiş bu şekildedir, gerisi ekip ruhu karşılıklı güven, saygı ve sevgi gibi ince ama önemli detaylara bağlıdır. Okuyunca kolay gibi gelse de bu unsurları sağlamak şu koşullarda çok zor şeylerdir. Bunları başarabildiyseniz yürüyün sizi kim tutar.

Network Marketing Ne Satar: Network marketing hiçbir şey satmaz bu sadece işin adıdır. Peki, kim satar? Kimse bir şey satmaz sadece network marketing işini yapan firmanın hali hazırdaki ürünü o firmanın ekip çalışanları tarafından ‘‘ben kullandım çok memnunum, doğal bir ürün’’ vs. gibi cümlelerle çevresindeki insanlara tavsiye edilirler. Karşısındaki insanda merak uyandırmayı ve ilgisini çekmeyi başarmışsa gidip o ürünü direkt üreticiden alıp kullanır. Memnun kalırsa o da başkalarına anlatır sirkülasyon bu şekilde devam eder. Yani üretici network marketing şirketi hem üretir hem tüketir ve çevresindeki insanları bu ürünü kullanmaya özendirerek firmasını büyütür. Ben onu demek istemedim yani bu adamlar ne üretir, ürünleri satın alanlar ne satın alırlar onu merak ettim diyorsanız; Network marketing şirketleri genellikle gündelik hayatta sıkça kullanılıp tüketilen ürünler üretmeye eğilimli olurlar ki zaten doğrusu da budur. Diyelim ki bir network marketing şirketisiniz ve yumuşatıcı üretmeye karar verdiniz. İnsanlar o kadar firma varken neden benim yumuşatıcımı alsın diye düşünürsünüz değil mi? İşte bu noktada farkınızı koymanız gerekir. Sizin yumuşatıcınız diğer firmalara bakıldığı zaman daha doğal olabilir mesela, farkı bir yerden yakalamanız gerekir. Sadece farkı yakalamakta yeterli olmaz tabi. İşin en önemli kısmı olan davet ve tavsiyeyi de hallettiğiniz takdirde firma ve ekibiniz gelişime devam edebilir. Şimdi network marketing ne satıyor sorusunun cevabını bir nebze giderebilmişizdir diye düşünüyorum.

Network Marketing Nedir Ne İşe Yarar: Network marketing kendisi üreten kendisi kullanan ve üretip kullandığı bu ürünleri size tavsiye eden kişin yaptığı iş bütünüdür. Network marketing denmesinin sebebi satın alma işleminin genellikle internet aracılığıyla olmasıdır. Tamamda kardeşim mahallenin esnafından almak varken neden bunlarla uğraşayım bu benim ne işime yarar diyebilirsiniz. Şöyle işinize yarar diyelim ki aldığınız ürünü üreten bir A üreticisi sizin mahallenin esnafına ürünlerini toptan satıyor esnaf toptan fiyatına ucuz alıp perakende fiyatına üstüne güzel bir karla size satıyor. Siz toptancıya gidip o üründen 1-2 tane almak isteseniz toptancı o ürünü size verir mi? Vermez tabi ki. Network Marketing işte burada devreye giriyor. Size tavsiye edilen ürünü tek tıklamayla veya size tavsiye eden kişi aracılığıyla toptan fiyatına perakende olarak alabiliyorsunuz. Hem de aldığınız ürünler genellikle daha kaliteli ve katkısız ürünler olarak. Şimdi network marketing nedir diye sorduklarında verecek bir cevabınız vardır.

Bu Yazıyı Değerlendirmek ister misiniz?
Lütfen Bu Yazıya Puan vermeyi Unutmayın !!! 😉
[Toplam: 5 Ortalama: 4.4]
3 Saniyede Ne Aradığınızı Bulun!!!

+1500 Abone Arasına Katılmak ister misiniz?

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

1 cevap
  1. Memet Bağcı
    Memet Bağcı says:

    Makalenizi okudum bilgileriniz icinde tesekkur ederim…Bu is icin sunum yapildi fakat dediginiz gibi iyi anlatilmadi ve bu isi titan saadetler zincirine baglayanlar oldu,dolandirici diye adlandirdilar.isi guzel anlatmk gerekiyor.kararszdim ,endiseliydim aydinlattiginiz icinde tesekkur ederim…

    Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir