Network Marketing

Network Marketing Nedir? Network Marketing

Network Marketing Nedir?

  • 93

Network Marketing Herkes Yapabilir mi?

Türkiye üzerinde para kazanmak isteyen, bir iş yapmayı isteyen, sorumluluğu sadece kendine olan, emeğine göre karşılığını bulabildiği sektör olarak network marketing herkesin yapabileceği bir iş koludur. Bunun için istekli olan ve kazancını doğru yollar üzerinde gerçekleştirmek isteyenler, bu sektör üzerinden iş yaparak gelir elde edebilmektedir. Burada önemli olan ürünlerin ulaştırılması ve tavsiye edilmesidir. Siz gereken aracı görevi yaparak, anlaşma sağladığınız firmanın ürünlerini müşteriye ulaştırır ve satın aldırabilirsiniz, hem siz hem de firma kazanacaktır. Bu yüzden hangi firma ile çalışıyorsanız, onun önce güvenirliğini ve sonra network marketing ilanlarıüzerinden taleplerine bakmalısınız. Ekibe dahil olduktan sonra da, dilediğiniz zaman bırakma imkanınızda bulunmaktadır.

En temel ifadeler ile network marketing işi nedir üzerinden yola çıktığımızda, bir firmanın satış yaptığı kozmetikten, giyime ya da diğer alanlara kadar satış ağını ele almak gerekiyor. Firmaya ait olan ürün, araya herhangi toptancı girmeden ya da başka fiyatı arttıran faktörler bulunmadan, satışını yapabilmedir. Böylece satın alınan ya da satın alınmadan direkt müşterinin verdiği para üzerinden sipariş verilen ürünler, normal satış bedelinde komisyon bedeli olmadan size ulaşır. Bu durumda hem uygun fiyatlı ürünler gelir hem de piyasadan daha ucuz tutarlarda kullanım sağlanabilmektedir. Eğer gelirinizin sorunsuz akması ve size güvenilmesini de istiyorsanız, anlaştığınız firmanın mutlaka ürünlerini, kargo hizmetlerini, müşteri hizmetleri ve diğer tüm alanlarının kaliteli olmasına özen göstermelisiniz.

Sektörde Kendi Sisteminizi Kurmak

En temel yapılanma ile kendinize ait olarak network marketing kurmak mümkündür. Bunun için öncelikle bilinen müşterileriniz, sizin kattığınız bazı üyeler gerekebilir. Burada temel amaç yine firma ile anlaşmalı olarak işlemlerin yapılmasıdır. Yani yine firmanın sponsorluğunda bir yer aşma ve onun üzerinden ürünleri satış yaparak gelirini sizin almanız, işin size kazandıracağı en yüksek boyutlardan bir tanesi olmaktadır. Bu nedenle network marketing sektörünün pek çok farklı kullanıcıları bulunur. En temelde verilen emek ve sarf edilen çaba, satış yetenekleri, insanları memnun etme ve iyi tanıtımlar, sizin bu alandaki başarınızı daha da arttıracaktır.

Network Marketing Ne Anlama Geliyor? İşlevleri Nedir?

Dünya üzerinde kavram olarak farklı piyasaların ve pazarlamanın işlem gördüğü mekanizma olmaktadır. Genel mantığı ve işleyişi doğrudan Saadet Zinciri üzerinden tanımlanarak, belirli piramit sistemi üzerinde işlem görmesi mantığına dayanmaktadır. Fakat Network Marketing için pek çok konuda yasal ve yasal olmayan etkenler bulunmakta ve buradaki mantığın mutlaka iyi bilinerek anlaşılması da gerekiyor.

Temelde bilinen sistemi de piramidin en üstündeki kişi en fazla kazanan ve lider konumunda olan etkiye sahiptir. Aynı zamanda genel anlamda ürünlerin satışı yapılmadan, sürekli olarak üye girişi, üye katılımı üzerinden işleyişin olduğu bir bedel sistemi vardır. Yani üye kazandıran kişiye, ilgili kişiyi sisteme kattığı için komisyon ödenir. Bu durumda sürekli olarak üye getirmesi halinde para kazandırdığı iddia edilen ve bu süreçte takibi olan mekanizmaya da sahiptir. Bu bağlamda da genelde piramidin en tepesindekiler kazanmakta ve alt kısımdakiler ise kazanç sağlayamamaktadırlar. Ayrıca sisteme yeni girenler bulunuyorsa, ilk girenler kadar kazanç sağlayamadıkları gibi hiçte kazanamadıkları da olmaktadır.

Network marketing nedir sorusu için verilebilecek bir başka yanıt ise, sistemin kendine göre prim ödeme mantığının olmasıdır. Genelde çeşitli ve bilinir markaların ürünlerinin satışlarının yapıldığı bir ticaret sistemi yer alır. Bu sistemde yer alan kişiler, ürünlerin firmalarını doğrudan aracı fiyatı uygulanmadan normal bedeli üzerinden müşteriye ulaştırır. Böylece kaliteli ürünler, beklentileri karşılayan fiyatlarla alıcılara ulaştırılmaktadır. Bu tür işleyen sistemler üzerinde yasal çalışma düzeni bulunmakta ve network marketing sistemin genel hattını oluşturmaktadır.

Network Marketing Sistemi ve İşlevi

Genelde yasal olarak verildiği ifade edilen, vergi kaçakçılığının olmadığı ve paraların ekonomik değerlerinin olduğu sistem, firmaların ürünlerinin satışının, aracılar tarafından çevresindekilere ve bulduğu müşterilere ulaştırılması ile de yapılır. Genelde pazarlanmakta olan ürünlerin alıcı ve satıcı arasında ilişkisi vardır. Genelde sisteme giren kişiler satın aldığı ürünü çevresine ya da daha fazla kitleye ulaşmak için satış gerçekleştirirler. Ayrıca sağlığa zararlı olmayan ürünler üzerinden yola çıkılarak, onun satışı yapmakta ve satış yaptıkları ürüne göre kar elde edilen sistemlerde bulunmaktadır. Genelde kadınların kozmetik alanında uğraştıkları alanlardan biri de olmaktadır. Ayrıcanetwork marketing sistemlerinde, paralar kayıt dışı olarak yapılmadan, banka hesapları üzerinden de işlem görmektedir.

Benzer Yazılar

Network Marketing Motivasyon Network Marketing
Network Marketing işi nedir Network Marketing
Network Marketing Hakkında Network Marketing
Kararsızlık Network Marketing
Network Marketingde Liderlik Network Marketing
Limit Siz’siniz Network Marketing
Geleceğini Kontrol Et Network Marketing
Satışlarda Rekor Kırılacak Network Marketing

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?