Network Marketing

Network Marketing: Neden Nadir İnsanlar Kazanır? Network Marketing

Network Marketing: Neden Nadir İnsanlar Kazanır?

  • 88

Geçenlerde birisiyle iş hakkında konuşurken bana “her giren kazanamıyor” diye bir cümle kurdu.Bir an durdum ve düşündüm; bu birçok insanın kafasını kurcalayan bir sıkıntı. Özellikle de işin içerisinde olmayan kişilerin anlayamadığı, anlam veremediği ve anında olumsuz biçimde eleştirildiği konulardan biridir. Bu gün her giren bireyin kazanamadığı sorularının yanıtını açıklayacağım.

Genellikle insanlar “her giren kazanamıyor” tarzı bir bir şey söylediğinde ifade etmek için hissettikleri duygu sistemsel bir sıkıntı olduğundan kaynaklanır. Başka bir deyişle kazanç tasarısının ya da akıllarında ne türlü bir Network Marketing algısı varsa her girenin kazanamamasının nedeni bunlardandır.

Fakat Network Marketing‘de bir insan kazanamıyorsa bunun tek sorumlusu o insandır. Nedeni ise, Network Marketing şirketleri herkese eş değer derecede benzer imkanı vermektedir. Kimse ekibinde yüzlerce şahısla bu işe başlamaz.

Her Biri sıfırdan bizzat ticaretini kurmaktadır. Network Marketing‘de her girenin kazanamamasının nedeni kişilerin bizzat çalışmalarıyla ve gösterdikleri üslup ve tutumla ilgilidir. Bir çok insan bu işe piyangomantığınığını benimseyerek girmektedir.

Üç kişiye işimi anlatırım girerlerse zenginim, girmezlerse bu iş olmuyor. Bu kişilerin oldukça başarılı olma oranları piyango çıkmasından oldukça fazla düşük bir ihtimaldir. Dedim ya bütün durum bireylerle başlayıp bireylerle sona eriyor.

Ben daha çalışıp para kazanmayı hak eden fakat şirketin kazandığı parayı ödemediği bir kimse görmedim fakat binlerce “bu iş olmuyor”, “her giren kazanamıyor” tarzı cümleler kurup işi bırakan kişiler gördüm.
Değinmek istediğim asıl nokta, esasen yaşamın bizzat de bu biçimde değil midir?

Bir şirkete yüzlerce insan girer fakat çok azı yönetici ya da CEO olabilmektedir. Milyonlarca genç futbolcu, basketbolcu olmak için kulüplere yazılıyor kaçı 1. ligde oynayıp, profesyonel olacak? Çok çok azı.

Türkiye’de milyonlarca üniversite okuyan insan var ne sebeple tümü yüksek puanla mezun olmuyor, okul mu engelliyor? Nedeni ise çok azı çalışıyor, gerekenleri inşa ediyor. Bu örnekler yaşamın her yerinde şu anki. İnsanlar başarısız oluyor nedeni ise bizzat eforları, hükümleri, çalışkanlıkları sebebinden.

Şirketler, kulüpler, okullar yalnızca sizi dilediğiniz yere götürecek birer otomobil fakat Otomobilin şoförü sizsiniz bunu unutmayın. Duvara toslamak da gideceğiniz yere varmak da sizin elinizde.

+1500 Blog Abonesi Arasına Katılın.Yazılar Haftalık Mail Adresinize Gelsin?


Benzer Yazılar

Network Marketing Motivasyon Network Marketing
Network Marketing işi nedir Network Marketing
Network Marketing Hakkında Network Marketing
Kararsızlık Network Marketing
Network Marketingde Liderlik Network Marketing
Network Marketing Nedir? Network Marketing
Limit Siz’siniz Network Marketing
Geleceğini Kontrol Et Network Marketing
Satışlarda Rekor Kırılacak Network Marketing

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?