0545 736 6371
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Network Marketing Nasıl Başarılı Olunur? 

04 Kasım 2017
10 kez görüntülendi
Network Marketing Nasıl Başarılı Olunur? 

Öncelikli olarak bu sektörde boy göstermek isteyen genç girişimcilerin bilmesi gereken şey network marketing nedir ne işe yarar sorusunun doğru cevaplarını bulmak için sektörde doğru kişilerle doğru temaslara geçmesi gerekliliğinin bilincinde olmaktır. İnternette dolaşan bilgi kirliliği ve bazı kötü niyetli pazarlamacıların ortaya attığı yanlışlar dolu bilgi haznesine bakıp da bu işin bir ”yattığın yerden para kazan, para koy para kazan” işletim sistemine sahip olunmadığının bilinmesi elzem bir önem taşımaktadır. Bu nedenle network marketing nasıl başarılı olunur sorusunun tam karşısına mutlak derecede çok çalışmak gelmelidir. Çok çalışmanın yanı sıra bunu bir iş olarak kabul etmeli ve kolay yoldan para kazanma disiplini ile değil çok çalışıp çok para kazanma ilkesine dayalı olduğu da unutulmaması gereken bir sektör gerçekliğidir. Çok çalışmanın yanı sıra üstünde durulması gereken bir diğer önemli nokta yardımlaşma ilkesidir. Çünkü bu bir ekip çalışmasıdır ve ne kadar çok kişiyle ne kadar çok dayanışma içerisinde olunursa o kadar çok kazanılır. Çünkü bu alanda kişisel olan çabaların neticesinde kazanıldığı gibi aynı zamanda ortak cirodan pay almak gibi bir konfor da mevcuttur. Bunu herkesin azar azar doldurduğu bir kasa olarak görmeli ve paylaşmanın güzel ve başarılı yanlarını ortak bir bilinçle fark etmeli. Aksi takdirde kişisel hırslarla ekip ruhu yansınırsa ortada kişiyi ve ekibi ilgilendiren bir başarısızlık gelecektir. Tarihte bunun birçok örneği olduğu gibi bu derslerden örnek almak da son derece önemlidir.

Network Marketing Nasıl Başlanır?

Bu alanda yazılan onlarca cilt kitap ve yazılan yüzlerce makale olmasına rağmen özellikle sektöre yeni giriş yapan girişimci arkadaşların kafasında network marketing nasıl başlanır sorusu dolaşıp durmaktadır. Öncelikli olarak bilinmesi gereken en önemli ve en rahatlatıcı nokta bu işe başlamak için deneyimin şart olmamasıdır. Çünkü network marketing deneyim değil girişkenlik ve çalışkanlık ilkesine dayanmaktadır. Bu nedenle nasıl başlanır sorusuna takılıp durmak yerine atılım yapmak ve biraz da macera ruhlu olmakla birlikte para ve ürün psikolojisi bilmek gerekir. Çünkü piyasanın içinde yetkin bir şekilde ilerlemek için para yönetimi, ürün tanıtımı gibi temel konularda mümkün mertebe zekice hamleler yapmayı bilmeli ve ortam yoklaması çeşitli sektör içi araştırmalar perçinlemelidir. Bir başka soru olan network marketing nasıl yapılır sorusunun karşılığını tek bir eylemle verecek olursak bunun adı ”ikna etmek” olacaktır. 1900’lerin başında iknanın pazarlama için en iyi model olduğunu keşfeden Amerikalı şirketler kişiden kişiye kullanarak doğrudan tanıtımın en etkili pazarlama yöntemi olduğunu anlamışlardır. Çalışmaları hep bu yönde ilerleyen öncü firmalar network marketing pazarını bugünkü modern ve kazandırmaya açık haline getirmişlerdir. Nasıl yapılacağını sürekli deneyimleyerek ve saha içinde boy göstererek kendiniz anlamlı ve paylaşımcı olmalısınız.

Network Marketing Nasıl Başarılı Olunur?

Çok fazla mesai harcayarak, hakkında onlarca kitap yazılan alanda birçok çeşitte okumalar yaparak ve sektör içinde birebir diyaloglarla ilerleyerek network marketing nasıl başarı olunur sorusunun cevaplarını kendi imkanlarınız ve imzanızla keşfedebilirsiniz. Önemli olan kendine güvenmek ve ilk başta müşterici sonra satıcısı olduğu ürüne hakim olmak elzem kuralların başında gelmektedir. Yardımlaşma ve ikna gibi temel disiplinlere dayanan bu sektörde ürün bilgilerini tecrübe ederek ve ürün hakkında detaylı iletişim yeteneklerine sahip olarak network marketing püf noktaları hakkında detaylı ve kendinize has bilgilere erişebilirsiniz. Bu püf noktaları başarılı satışlarla perçinleyerek başarı merdivenlerini çıkabilir ve sektörde doğru bir şekilde ilerleme, yükselme şansını elde edebilirsiniz.

Network Marketing Para Kazanan Var Mı?

Sektöre yabancı olan ya da sektörde yeni olan girişimciler için en çok sorulan sorulardan biri de network marketing para kazanan var mı sorusudur. Bu soru haklı olmakla birlikte cevabı kesinlikle evettir. Ancak bu sektörün para koy para kazan gibi kolaycı bir yaklaşımla ele alınmaması gerekmektedir. Çünkü bu en başta bir iş koludur ve her iş kolunda olduğu gibi temel kuralları vardır. Ancak bu kurallara disiplinli bir şekilde uyulduğu takdirde istenilen ücretlere ulaşılabilir. Müşteri olarak da satıcı olarak da ürüne hakim olunduğu takdirde network marketing para kazanma basamaklarında hızla yükselebilir ve istediğiniz pozisyona belli bir süreden sonra ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 4 Ortalama: 5]

Mail Abonem Olur musun?

En Güncel Yazılar Artık Mailinizde.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?