Network Marketing

Network Marketing Kazandırır Mı? Network Marketing

Network Marketing Kazandırır Mı?

  • 215

Network Marketing doğrudan satışın daha da geliştirilmiş halidir. Doğrudan satışta ürünün veya hizmetin tüketicilerle yüz yüze ilişkiyle bir distribütör tarafından tanıtıldığı ve pazarlandığı satış yöntemidir. Klasik pazarlama yöntemlerinde ürünün aracılar tarafından satışı gerçekleşir. Network Marketing yönteminde ise aracılar yerine alt network danışmanları bulunduğu için bu ara birimlere gidecek parada danışmanlara dağıtılmış olur.

Ülkemizde Network Marketing Sistemi

Network Marketing başka bir ifadeyle anlatmak gerekirse network marketing 1 kişinin % 100 çaba göstermesi yerine 100 kişinin % 1 çaba göstermesiyle para kazanabilme mantığı devreye girer. Bu sistemle çalışan ülkemizde faaliyette olan yüzlerce firma bulunuyor. Bazı firmalarda satış üzerine gerçekleşirken bazı firmalarda organizasyon ağırlıklı olarak çalışıyor. Ülkemizde son 10 yılda dünya çapında doğrudan satış yapan lider firmaların Türkiye pazarına da girmesiyle sistem burada da yaygınlaşmıştır. Network marketing püf noktaları arasında yüz yüze görüşme neticesinde doğrudan ürünün gerçek hedef kitlesine yönelik tanıtımlar yapıldığı için son derece etkin ve verimli yöntem olarak yaygınlaşmıştır. Stratejik yöntemde ürün fiyatlarının düşük seviyelerde olması doğan rekabette firmaya avantaj sağlayan unsur olacaktır.

Ürün Pazarlaması Kazandırır mı?

Network marketing piramit sistemi ile karıştırmamak gerekir. Sisteme üye olmak için networkta para yatırmak gerekmez. Ürünün tanıtımını yapmak ve ürünü aldığınız yerin tanıtımını yaparak onları da daha uygun alışveriş yapabilmelerini sağlamak için tavsiye yöntemiyle çalışmaya dayanır. Dağıtıcıların ve distribütörlerin faaliyetleri sonucunda sisteme kazandırdıkları yeni distribütörler sayesinde kazanç elde ettikleri doğrudan satış türüdür. Network marketing de iyi bir lider veya distribütör olmak için bu iş için gerekli bilgiye de sahip olmanız gerekir.    

Network marketing riskleri var mı merak edenler için eğer doğru sistemi olmayan, bilinmeyen ve kötü malları satmak için ürün ağını yaygınlaştırmaya çalışanlara denk gelindiğinde kazanç sağlanamaz. Türkiye’de en iyi network marketing firması arasına girmiş, ürünleriyle kendini ispatlamış hem kendisi hem de üyeleri kazanmış bir çok firma bulunuyor. Doğru ekip güvenilir kişilerden oluşan ve doğru ürün pazarlamasıyla risk kalmaz. Üye olanda kazançlı çıkar üyeyi sisteme kazandıran da sistemde kazanır.

Network Marketing ile Yatırım Kapısı

Network Marketing piyasası özellikle son 2 sene içerisinde büyük değişimlere uğramaya başladı. Son dönemlerde artmış olan yatırım firmaları ve dijital para birimi sektöre yeni bir boyut kazandırmaya devam ediyor. Neredeyse 70 yıllık bir geçmişe sahip olan bu piyasada, diğer pazarlama sistemlerinde olduğu gibi yepyeni sistemler ve ürünler üretilmeye başlandı. Yıllar boyunca somut ürünlerle yoluna devam eden Network Marketing sistemi, teknoloji ve internet gibi birbirinden farklı dijital ürünlerle de ön plana çıkmayı başardı. Bu sayede artıları kadar eksikleri olan sistemlerde çoğalmaya başladı. Bu sistemin en önemli artısı; ürünlerin maliyetinin düşük olması sebebiyle kazanç planının oldukça bonkör olmasıdır.

Doğru Şirket Seçimi

Artık günümüzde birçok insan para kazanabilmek adına klasik tarzda bulunan yöntemler arasından seçim yapmıyor. Nasıl ek gelir sağlanacağı hakkında ciddi şekilde araştırmalar yapılıyor. Bu araştırmaların sonrasında ise kişilerin karşısına ilk çıkan fırsatlar arasında Network Marketing sistemi bulunuyor.  Network Marketing yatırım yapılmasına gerek olmadan kazanç sağlayan bir pazarlama sistemidir. Kişilerin bu noktada dikkat etmesi gereken şeylerin başında ürünlerin kalitesi ve seçmiş oldukları şirket geliyor. Çünkü bazı şirketlerin sunmuş oldukları ürünler kalitesiz olduğundan bu ürünler alınmaktan vazgeçilebiliyor. Yatırım mı yoksa ürün mü diye düşünecek olursak da, ürün kullanmak isteyen kişilerin sayısıyla, para kazanmak isteyenlerin sayısının karşılaştırılması gerekiyor.

Katılımcıların belirli kurallar çerçevesinde kazanç elde edebileceği bu sistemin çok katlı pazarlama yazılımı, bu sektöre girmek isteyenlere ve bu sektörde olanlara birçok çözümler sunuyor. Network Marketing yazılım sistemleri esnek veri tabanları ve güncel uygulamalar sayesinde sektörde profesyonel çözüm örnekleri sunuyor. Çünkü; Network Marketing yazılımının üye hiyerarşisinin düzgün şekilde saklanması, kazanç oranlarının doğru bir şekilde dağıtılması, stok takibinin yapılması, satışların analizi ve üyelerle rahat bir şekilde iletişim sağlanabilmesi gibi birçok konu son derece önem taşıyor.

Network Marketing sisteminde temel olarak 2 yapıda kazanç elde edilebiliyor. Bunlardan birincisinde; faaliyet gösteren firma ve üyelerinin ekip veya kişisel olarak yapmış oldukları satışlardan belirli kurallar çerçevesinde elde etmiş oldukları kazançlar bulunuyor. İkincisinde ise; ekibin büyütülmesine yönelik olarak yapılan satışların hızlandırılması, kariyer primleri ve satışların hızlandırılması adına düzenlenmiş olan kampanyalardan elde edilen bonus kazançlar bulunuyor. Network Marketing youtube ve daha birçok site yardımıyla bütün bu konular hakkında sınırsız bilgiler sunmaya da devam ediyor. 


Benzer Yazılar

Network Marketing Motivasyon Network Marketing
Network Marketing işi nedir Network Marketing
Network Marketing Hakkında Network Marketing
Kararsızlık Network Marketing
Network Marketingde Liderlik Network Marketing
Network Marketing Nedir? Network Marketing
Limit Siz’siniz Network Marketing
Geleceğini Kontrol Et Network Marketing
Satışlarda Rekor Kırılacak Network Marketing

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?