Network Marketing

Network Marketing İşleri Nasıl İlerliyor? Network Marketing

Network Marketing İşleri Nasıl İlerliyor?

  • 102

Ülkemizde bilinen ve tanınan sistem olan network marketing işleri, pek çok kişiye hitap etmiş sistemi barındırmaktadır. Genel mantığına bakıldığında, piramit sistemlerinin olduğu ve genelde amacına ulaşmayan sistem bulunur. Birde piramit sisteminin olmadığı, ürün satışlarının tüketicilere aracılar üzerinden ulaştırılarak, gelir elde edildiği yollar bulunur. Genelde ticari amaç ile yapılan ve bir ürünün toptancısı olmadan, aracısı da bulunmadan direkt olarak ham fiyatı ile alınarak, kişinin üzerine kendi belirlediği kar miktarını koyup sattığı genel düzeni de bulunmaktadır.

Bu sistemin genel mantığında, diploma ya da bunun gibi belge gerektirmemesidir. Bir ticaret durumu vardır ve kişi ürünü aldıktan sonra satışını gerçekleştirerek, geçimini üzerine koyduğu kar ile sağlamaktadır. Yani temelde ürünün aracısız satış bedelini şirketten alır ve alınan ürünü kişi kendi başarına uygun olarak çevresine satar. Bazıları kendi şirketini ya da dükkânını açacak konuma gelerek, sektörünü çok daha geniş yapıya getirebilmektedir.

Network Marketing İçin Başarı Sözleri

Bir işin yapılabilmesi adına, onun üzerinden doğru süreçlerin takip edilmesi gerekir. Fakat bazı durumlarda, yasal açıdan ve vergi sistemlerine göre işleyişi türünde olan network marketing üzerinden iş yapılabilmesi, kişinin kazanmasını sağlamaktadır. Bazı durumlarda etkili olabilen network marketing başarı sözleri de bulunur. Bu sözler, yeni başlayacak olanlar ve işi adil yönden yapmak isteyenler için iyi bir ilham kaynağı olabilmektedir. Örneğin “network marketing sisteminde başarısızlığı genel olarak yakalayanlar, erken pes edenlerdir” gibi gazlayıcı sözler, bu sektörün genelde ilk başladıktan sonra sabır edemeyenlerine hitap etmektedir.

Doğru satış işlemleri satın alınan ürün üzerinden yapıldığında, hem kar elde edilir hem de kendi işinizin patronu olursunuz. Birde kullanılan ürünlerin kaliteli olması, alacağınız verimin çok yüksek boyutlara ulaşmasının önünü de açacaktır. Tabi pek çok kez network marketing sorular ve yanıtlar içinde merak edilenler olduğu gerçektir. Bunlarında ele alınabilmesi adına, konu ile alakalı merak edilenlerin cevaplanması gerekir. Eğer ki bu işi yapmak network marketing sistemine katılmak istiyorsanız, piramit sistemi olan saadet zinciri türünden değil, yasal olarak piramit sistemi olmayan, başkasının üzerinden kazanç sağlanmayan ve başarınızın sizin ticari ilişkinize yönelik olan network marketing sistemine adım atmalısınız.

Network Marketing Sektörüne Katılmak Ne Kadar Mantıklı?

Gelir kaynağı arayanlar, maddi olarak özgür olmak isteyenler ve aynı zamanda kariyer yapma olanağı arayanlar için network marketing sektörüne katılmak mantıklı olabilir. Elbette burada önemli olan network marketing hakkında bazı detayların bilinmesidir. En temel mantık ile açıklanacak olunursa bu sektöre girmek için piyasalarda bulunan, kozmetik, giyim, takı – ziynet, temizlik ya da buna benzer firmalar ile çalışmanın gerekmesidir. Siz var olan firmaların ekiplerine dahil olduktan sonra, onların ürünlerini başka müşterilere tavsiye etmeniz ve satış yapmanız, network marketing sisteminin parçası olması demek oluyor. Aynı zamanda network marketing giriş ücretiolmadan katılım sağlanan bu sistemler, sizin aracı olarak insanlara ulaşmanızı ve firmanın ürünlerini doğrudan satış bedeli ile üzerine ekleme yapılmadan satma imkanının verilmesi işlemi olmasıdır.

Tabi buradaki ticaret söz konusu sizin aracı rolü oynamanız şeklinde firmaya ait ürünlerin, kullanıcılara ulaştırılmasını ele alır. Yani ne kadar emek verirseniz o kadar kazanç sağlarsınız. Emeğinizden az ya da emeğinizden fazla kazanma durumunuzda olmaz. Sizin performansınız ele alınabilecek başarınız olarak karşınıza çıkar. Bu başarıları da daha önceki network marketing hikayeleri üzerinden ilham aldığınız hususlara göre arttırabilirsiniz. Hikayeler yaşanmış olan geçmişleri ve şu an yaşanmakta olan başarının simgesi olabilir. Bunlarda sizin network marketing sektörü üzerinde, anlaştığınız firma ile ortak çalışmanız üzerinden gelir elde etmenize imkan verebilecektir.

Sektörün Haram Olan Yapısı Bulunuyor mu?

Dini inancın etkili olduğu bir yapılanmada, başkalarının hakkını yememek, doğru terazi ile iş ahlakına sahip olmak önemlidir. Amanetwork marketing helal mi konusunda genel farkındalık için mutlaka ne yaptığınızı bilmeli, sattığınız ürünün mutlaka ne olduğundan da haberdar olmalısınız. Araştırma yapmak ve gerekirse bir kozmetik ürününün içerisinde barındırdığı kimyasalları ve bunun sağlığa uygunluğuna kadar bilgi edinmek, başları üzerindeki sorumluluğumuzun dini açıdan yerine getirilmesini sağlayabilir. Ama şu da bilinmelidir ki network marketing sektörü, sizin çalıştığınız firmanın ürününü, kullanıcıya ulaştırmaktır. Normalde rafta olan ürünü siz çevrenizdekilere katalog üzerinden sunarak satış işlemi gerçekleştiriyorsunuz. İşin genel boyutunu bu şekilde düşünebilirsiniz.


Benzer Yazılar

Network Marketing Motivasyon Network Marketing
Network Marketing işi nedir Network Marketing
Network Marketing Hakkında Network Marketing
Kararsızlık Network Marketing
Network Marketingde Liderlik Network Marketing
Network Marketing Nedir? Network Marketing
Limit Siz’siniz Network Marketing
Geleceğini Kontrol Et Network Marketing
Satışlarda Rekor Kırılacak Network Marketing

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?