Network Marketing

Network Marketing İşi Nedir? Kafalardaki Soru İşaretleri Network Marketing

Network Marketing İşi Nedir? Kafalardaki Soru İşaretleri

  • 452

Network Marketing İşi Nedir: Network marketing her kesimden insanın yapabileceği, diploma, okul veya herhangi bir yetenek istemeyen, devamlılığına sizin kara verebileceğiniz, hedeflerinizi kendiniz koyacağınız, emir almadan başınız ağrımadan yapabileceğiniz bir iş. Kısa ve öz bir şekilde anlatacak olursak bu tüketiciyi aracı firmalar ile uğraştırıp para kaybettirmeden doğrudan ürünü tüketiciden almasını sağlamaktır yani doğrudan satış işlemidir.  Bu işe başlamadan önce yapmanız gereken şey güvenilir bir ekip kurmak veya hazırda var olan bir network marketing şirketine üye olmak. 

Yapacağınız iş ise çok basit ama tabi ki emek ve özen isteyen bir iş. Peki, neden ekip kurmalıyım? Özellikle ülkemizde network marketing adı altında insanları kandırıp baştan savma ürünlerini tüketiciye itelemeye kalkan, ucuz ve kaliteli ürünlere karşı zaafımızı kullanarak paranızı ve zamanını çalan insanlar ve şirketler türemiş ve türemeye devam ediyor. Hal böyle olunca güven konusunda sıkıntılar yaşayabilmemiz gayet doğal. Bu yüzden çevrenizden güvendiğiniz insanlarla bir ekip kurmak ve işinizi kurmak sizin için daha cazip olabilir. Ha benim çevremde güvenebileceğim ya da bu işe vakit ayırabilecek birileri yok diyorsanız o zaman detaylı bir araştırmayla piyasa ismi duyulmuş kaliteli ve hedefleri olan şirketlerle de çalışmaya başlayabilirsiniz. 

Ekibimizi kurduk, e şimdi ne yapacağız? Öncelikle bir Pazar araştırması yapacağız. Günlük hayatta insanlar en çok neye ihtiyaç duyuyor en çok tüketilen malzemeler nelerdir veya insanların ihtiyaç duyduğu ama çevrede bu malzemeleri üretip satan yerler azınlıkta mı? Talebin yüksek ama üretimin yüksek olduğu alanlar size daha çok kar getirir. Araştırmamızın sonucunda elde ettiğimiz verilerden yola çıkarak malzemelerimizi üreteceğiz ve bunları ekibimize katılan insanlarla birlikte insanlara tavsiye edeceğiz. Bu tavsiye etme işini isterseniz yüz yüze isterseniz internet aracılığıyla isterseniz kısa mesaj yoluyla yapabilirsiniz asıl olan insanların ürünlerinizden ve kalitesinden haberdar olmaları. Peki insanlar bizim gibi yeni ve acemi bir şirketin ürünlerini neden kullansınlar? Çünkü siz daha kaliteli, katkı maddesi barındırmayan ve tüketici için hesaplı ürünler üreteceksiniz. Buda sizi diğer yerleşik firmalardan ayıracak. Peki, bir ekip kurup ürünleri üretemiyorsak ne yapacağız? O zaman ikinci seçenek olan hazırda var olan şirketlerin bünyesine katılacağız. Bu şirketlere internette verdikleri network marketing ilanlarından ulaşıp araştırabilirsiniz. Oturup düşündükten sonra network marketing kurmakla ya da kurulu olan bir şirket bünyesine katılarak işinize başlayabilirsiniz.

Network Marketing Kitapları: Gelişen ve gelişmeye devam eden bu sektörde birçok insan başarıya ulaşırken birçok insanda yatarak para kazanmanın rüyalarını kurmakla meşgul kaybolmuştur. Yeni başlayacak arkadaşlar için tavsiyelerini ve deneyimlerini aktarmak amacıyla kitaplar yazılmıştır. Dilerseniz bu kitaplardan okuyarak çeşitli deneyim ve tecrübelerden faydalanabilirsiniz. Fakat benim tavsiyem bu deneyimlerden faydalanırken başarılı insanları göz önüne almanızdır. Çünkü başarısız insanlar deneyimlerinden çıkarımlar yapmış olsalar da size katabilecekleri pek bir şey yoktur.

Network Marketing Kanunu: Yasal olan her işte olduğu gibi bu işinde belirlenen bazı temel yasaları mevcut başlamadan önce bu 28 maddelik doğrudan satış yasasına göz atmanızı öneririm. Sanırım bu başlık vesilesiyle network marketing yasal bir iş midir gibi sorularında cevabını vermiş olduk. Evet, bu işte diğer meşgul olduğumuz, aylık maaşlarımızı aldığımız işler gibi yasal bir iştir ve sizin ne kadar istekli ve vizyonlu olduğunuza göre ciddiyet ve emek isteyen bir iştir.

Network Marketing Kayıt Ücreti: Bir firmaya katılmak istediyseniz bazı sağlam firmalar sizlerden 100 TL gibi bir miktar isteyebilirler, diğer yeni firmalar ise 5-10 TL form ücreti karşılığında üyeliğinizi gerçekleştirirler. Bazı sahtekâr firmalar ise sizde 1000 TL veya daha aşırı miktarlarda para karşılığında sizi bünyelerine katacaklarını söylerler. Bu firmalar %99 sahtekârdır. Çünkü bu işin tanımını yapan herkes 0 bütçeyle iş kurmaktan bahsederken sadece üyelik için bu meblağlarda bir ücret talep edilmesi tabi ki sahtekârlıktır. Burada bünyesine katılacağımız firmayı seçerken çok dikkatli olmamız gerektiğini fark etmişsinizdir. Network marketing dalı böyle ucuz numaralarla insanları sömürmeye kalkanlar yüzünden riskli bir hal almıştır. Maalesef bunlara inanan paralarını kaptıran insanlar var. Bu yüzden şirket seçimi konusunda çok titiz davranmalıyız. O şirketi arama motorlarından aratarak ve kendi sitelerinden takip ederek sahte olup olmadıkları konusunda az çok fikir sahibi olabiliriz.

Benzer Yazılar

Network Marketing Motivasyon Network Marketing
Network Marketing işi nedir Network Marketing
Network Marketing Hakkında Network Marketing
Kararsızlık Network Marketing
Network Marketingde Liderlik Network Marketing
Network Marketing Nedir? Network Marketing
Limit Siz’siniz Network Marketing
Geleceğini Kontrol Et Network Marketing
Satışlarda Rekor Kırılacak Network Marketing

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?