0545 736 6371
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Network Marketing ile Zengin Olmak Mümkün Mü?

01 Kasım 2017
22 kez görüntülendi
Network Marketing ile Zengin Olmak Mümkün Mü?
Network marketing asla kolay yoldan para kazanma yöntemi değildir. Ancak çok çalışmak ve sıkı planlar yapmak ile network marketing zengin olmak imkanlarından faydalanabilir. Unutulmamalıdır ki bu bir iş koludur ve her revaçta olan iş kolu gibi basamakların sonunda zengin olmak olasılığı mevcuttur. Bununla birlikte network marketing yazılımları hakkında bilgi sahibi olmak planları arasında zenginlik olan distribütörler için çok daha mantıklı ve makul bir değerlendirme seçeneği olacaktır. Primleri hesaplamak, katılan yeni üyeleri saymak gibi basit işletim sistemlerine entegre olmak bu yazılımları bilmek kadar önemlidir.

Network Marketing Sistemi Nedir?

21. yüzyıl pazarlama tekniklerinin en üst tepe noktasında yer alan network marketing sistemi dilden dile dolaşsa da birçok pazarlamacı ve girişimci adayı arasında bile hala kulaktan dolma ve gerçeği yansıtmayan bilgiler ile donatılmış durumdadır. Esasen tavsiye usulüne dayalı ve bir ekip işi olarak kabul edilen en modern pazarlama biçimi dediğimiz network marketing sistemi nedir sorusuna da en doğru, en gerçekçi ve en yalın cevabı vermiş olmaktayız. Sanılanın ve birçok kişi ve kurum tarafından bazen kasıtlı bazen ise tamamen bilmemekten ötürü çokça yanlış anlaşılan ve bilinen bir pazarlama sektörüdür. Asla ve kat’a bir para yatır para kazan işletim sistemine sahip değildir. En başta kabul edilmesi gereken birincil gerçek bunun bir iş kolu olarak kabul edilmesinden geçmektedir. Bu doğrultuda network marketing yapmak isteyenler çokça okuyup araştırmalar yapmalı ve sektör içinde deneyimli kişilerden feyiz almalıdır. Network marketing pazarlama modelleri sarkacında kar faizi arttırıp fahiş fiyatları şişiren ortadan kaldırılması ilkesine dayanmaktadır. Bu noktada tek bir aracı ya da sektörel adıyla söyleyecek olursak distribütör mevcuttur. Bu da satılmak ve pazarlanmak istenen ürünün kalitesinden ödün verilmezken fiyatlarında hem satıcısına hem de alıcısına maddi olanaklar tanıyan fiyat düşüklükleri gerçekleştirmektedir. Doğal satış ekolünden gelen network marketing sistemi 21. yüzyılın ana akım satış modellemelerinin başında gelmektedir. Amaç kişisel satışlar gerçekleştirmek kadar ortak cirolar yapmak ve ana kasada biriken paydan ortak kazanımlar elde etmektir. Bu noktada marketing distribütör olan kişi söz konusu ürün listesinin hem müşterisi hem de satıcısı konumundadır. Daha doğru bir ifade ile önce müşterisi sonra pazarlamacısı olmaktadır.

Network Marketing Teknikleri Nelerdir?

Reklamların bile bir aracı ve kar ortağı sayıldığı günümüz satış dünyasında network marketing teknikleri bu aracıların ortadan kaldırılıp doğrudan satışı benimseyen sloganıyla hareket etmektedir. Sektör içinde doğal satış adıyla anılan bu yöntem ”önce kendin dene sonra memnun kalırsan sat ve tavsiye” modeliyle çalışmaktadır. Bu sayede satışta en etkili yöntem bulunmuş ve tatbik edilmiş olur. Network marketing tekniklerinin söz konusu girişimcilerine sağladığı avantajlar ise çok fazladır. Örneğin bu teknikleri kullanan kişiler çalışma saatlerini kendileri belirlemektedir. Aynı zamanda emeğinin tam olarak karşılığını doğrudan alabilmektedir. Çünkü aracılar ortadan kalkmıştır. Arada bir yığın gölgeleyici perdeler olmadan satıcı / alıcı / ürün üçgeni bulunmaktadır. Aynı zamanda bilgi ve tecrübe birikimi gerektirmemesi, işi iş yaparken öğrenme pratiği de çok önemli ve rahatlatıcı bir etmendir. Bu alanda deneyim kazanmak isteyen her distribütör network marketing sorular ve cevaplar ile deneyimli kişilerden bilgiler almalı, bu alanda yazılmış onlarca kitaptan faydalanmayı bilmelidir. Geri kalan teknikler ürünler denendikçe, tavsiye edildikçe ve satışlar gerçekleştikçe kendi kendine zaman içerisinde meydana gelecektir. Network marketing tekniklerini tam olarak benimsemek ve hayata geçirmek için zincirleme satış tekniğini tam olarak kavramak ve bu alanda başarılı işlere imza atmak için durmaksızın çalışmak, yeni planlamalar ile harekete geçmek kafi olacaktır.

Network Marketing Tarihçesi Nedir?

Amerka’nın 1930’lu yıllarına gittiğimizde network marketing tarihçesi hakkında edinmemiz gereken tüm bilgilere erişmiş olmaktayız. Tam olarak tarihine baktığımızda ise network pazarlama tekniğinin tohumlarının 1934 yılında California eyaletinde kurulan şirkette atıldığını görmekteyiz. Tavsiye usulünün pazarlama alanındaki benzersiz başarısı ise 1945 yılında Nutrilite Products adında kurulan şirket ile fark edilmiş ve hayata geçirilmiştir. Yakın tarihimize geldiğimizde ise network marketing Türkiye tam olarak 1994 yılında kurulan ilk şirket ile adımlarını atmış bulunmakta. Bu bir Amerikan şirketinin Türkiye temsilciliğini açması ile gerçekleşmiştir.

Network Marketing Ne iş Yapar?

Network marketing ne iş yapar demenin en kısa yolu şudur;  bir tanımla ürün satıp kazanç sağlama işidir. network marketing sistemini diğer pazarlama ve satış yöntemlerinden ayıran en temel özelliği, satışın yüz yüze direk olarak yapılmasıdır. Yani ürünü müşteriye bire bir anlatarak siz ulaştırır ve satarsınız. Bir mağazaya tüketici ürün bakmak için gider ve ürünün özelliklerini bilmediği zaman öğrenmek için mağazada çalışan bir personele ürün hakkında soru sormak zorunda kalır. Ancak network Marketingde ürün satan kişi direk olarak tüketiciye ürünün özelliklerini anlatır ve ürünü müşteriye sunar. Bu yüzden sistem hem ürün satana hem de ürünü alan tüketiciye birçok fayda sağlar. Network Marketing özellikle son yıllarda birçok kişi tarafından yapılmakta ve sistemi doğru olarak uygulayan kişilere yüksek kazançlar sağlamaktadır.

Network Marketing sistemi sektör olarak gelişmesiyle tüm dünyada yaygınlaşmış ve bir çok iş arayan kişiye iş imkanı sağlamıştır. İş imkanının yanında direk satış olduğu için paranın dolaşımını hızlandırmış ve iktisadi açıdan da ülke ekonomilerine büyük katkıda bulunmaya başlamıştır.

Network Marketing sistemi nasıl kurulur?

Network Marketingde ilk önce ne yapacağınıza karar vermeniz gerekir. Bir iş yeri kurup satış mı yapacaksınız yoksa bir firmaya bağlı olarak çalışıp ürün mü satacaksınız buna karar vermelisiniz. Eğer sistemi çok iyi bilmiyorsanız ve daha yeni iseniz bir firmaya bağlı olarak satış yapmanız çok daha doğru olacaktır. Çünkü sistemini bilmediğiniz bir işi yapmak ve kurmak çok daha zordur. Bu yüzden bir firmada sistemi öğrenip maddi olarak toparlandıktan sonra kendi network marketing sistemini kurmanız doğru olacaktır. Bir çok network marketing firması çalışanlarına sistemi ve nasıl para kazanacaklarını anlatan eğitimler vererek sürekli çalışanlarını bilgilendirirler. Bu şekilde işi çok daha hızlı öğrenir ve nasıl para kazanacağınızı da öğrenmiş olursunuz. Daha sonra kendi işinizi kurmaya karar verdiğinizde öğrendiğiniz bu eğitimler size çok yardımcı olacaktır.

Network Marketing özellikleri Nelerdir?

Network Marketing sisteminin özelliği direk satış olduğu için, sistemde ne kadar çok ürün satarsanız o kadar çok para kazanırsınız. Bireysel olarak yapılan satışlardan gelir sağlandığı için tek başınıza kazanabileceğiniz kazanç sınırlıdır. Bu yüzden daha çok para kazanmak ve Network Marketing zengin olmak için kendinize satış ekibi kurmanız gerekir. Satış ekibindeki her bir kişinin satışından siz de belli oranda pay alırsınız ve kazancınız ekibinizin büyüklük ve satışına göre artar. Bu yüzden satış ekibini kurarken sistemli bir şekilde, plan yaparak kurmalısınız. Ekibe alacağınız kişiler girişken ve satış yapmayı seven kişiler olmalıdır. Ekibe alacağınız kişiler için network marketing sisteminin bir parçası olan davet metinleri hazırlayabilir ve bu metinlerle ekibe almayı düşündüğünüz kişilere network marketing sistemi hakkında bilgiler verebilirsiniz. Davet metinlerini hazırlarken aşırı uç anlatımlardan kaçınmalı, sade bir şekilde kişiye sistemde çalışarak nasıl para kazanacağını anlatmalısınız. Anlatırken kendi deneyimlerinizi ve kazancınızı örnek olarak gösterebilirsiniz. Network Marketing zenginleri doğru satış stratejisi uygulayan, ekibi sayıca çok olan ve aktif olarak satış yapan kişilerdir. Sizde ekibinize genişleterek çok kısa bir sürede büyük kazançlar elde edebilirsiniz. Bu yüzden doğru firmayı seçerek sistemi yakından tanımalı ve öğrenmelisiniz. Firma seçimlerinde firmanın çalışanlarına eğitim olanağı, kar oranları ve ürünleri gibi konular çok önemlidir. Firmaların kar dağıtım şekilleri de farklı olabilir. Kimi firmalar aşağı yönlü bir kar dağılımı belirlerken, kimi firmalar da sağ ve sol taraflı denge sistemi denilen binary kazanç sistemini tercih ederler. Doğru firma seçimi ile sistemi çok yakında öğrenebilir ve kısa sürede kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz.

Network Marketing yardımlaşma derneği nedir, hangi konularda yardım eder?

Network marketing sistemini bilmeyenlere doğru anlatmak, ve sistem içinde bulunan kişilere doğru pazarlama stratejileri eğitimi vermek için kurulan dernektir. Dernek sistemi yakından tanımak isteyen kişilere sistemi doğru bir şekilde anlatır, onlara sisteme nasıl dahil olacaklarını, dahil olduktan sonra nasıl satış yapıp kazanç sağlayacakları hakkında bilgiler verir. Sistem ile ilgili anlamadığınız yada merak ettiğiniz bir konu hakkında size yardımcı olur. Dernek network marketing sisteminde çalışan kişilere ekiplerini nasıl genişletecekleri ve kazançlarını nasıl artıracakları konusunda eğitimler vererek destek sağlar. Dernek bünyesine üye olarak sorularınızı sorabilir ve merak ettikleriniz hakkında bilgi de alabilirsiniz.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 3 Ortalama: 4.7]

Mail Abonem Olur musun?

En Güncel Yazılar Artık Mailinizde.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?