0545 736 6371
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Network Marketing Güvenilir midir?

21 Ekim 2017
5 kez görüntülendi
Network Marketing Güvenilir midir?

Network Marketing, birçok insanın bünyesinde bulunduğu, kendinizi büyük bir ailenin parçası hissedebileceğiniz, gerek ürünleri ile gerekse üstleriniz ile kimseye mahçup olmayacağınız büyük bir zincirin halkası olarak başlarken, altınıza küçük halkalar ekleyerek zinciri büyütebileceğiniz en güzel oluşumlardan biridir. Network Marketing Gerçeği ile bilgi sahibi olmayan insanlar Network Marketing Hakkında birçok şey söylemektedir. Olumlu ya da olumsuz birçok yorum bulunan Network Marketing hakkında kötü söylemlerde bulunan insanlar var ve hep olacaklar. Bunlar çoğu zaman yersiz ve mantıksız sebeplere dayanır. Ya da şirket veya kişilerin hatalarını tüm sektöre mal edilerek yapılır. Bir de bu sektörün karşısında duranların olmasını da pek olağan dışı bir durum gibi görmemek gerekir. Her güzel oluşuma karşı çıkanlar hep olacaktır. Herkes hep kendi hata ve eksiklerimizi görmeli ki, daha iyiye ulaşabilsin. Bu yüzden Network Marketing’i kötüleyenler nasıl tepkiler veriyor bakmak gerekiyor.

  • Yalan/Yanlış Vaatler

Network Marketing çalışanlarının sırf kayıt alabilmek/ürün satabilmek için yalan/yanlış vaatlerde bulunduğuna çok rastlarsınız. “Çok kolay bir iş.”, “Bu işe girersen seni şu kariyere getireceğim.”, “X parayı Y zamanda kazanacaksın.(kesinlik var.)” vb. birçok şey söylendiğini duyuyorum. Bu konuşmalar kişinin bu işi olduğundan çok daha farklı yorumlamasına neden olmaktadır. Bu da küçük bir başarısızlık anında faturanın sisteme çıkartılması demektir. İşe katılan kişi verilen vaatlere uyulmadığını görünce, kişinin o hatasını sektöre mal edebiliyor. Çevresine de kendi yaşadıkları üzerinden telkinlerde bulunabiliyor. Burada yine kişilik meselesi devreye giriyor. Dürüst olmayan kişilerden her alanda uzak durmak gerekir. Network Marketing Hikayeleri dinlemek zamanı değildir.

  • Yanlış Tanıtım Çabaları

Bazı kişilerde işin kolayına kaçmaya çalışarak “gördüğüne saldır“ zihniyetiyle insanları sektörden soğutuyorlar. En yakın arkadaşını her gördüğünde işten bahsetmeye çalışmak, sosyal medya üzerinde gördüğü her alana link atmak gibi insanları soğutan çabalara girişiliyor. İnsanlar bir süre sonra Network Marketing dışında hiçbir şey konuşmadığınızı, ya da sosyal medya da sadece bunun işin yaşadığınızı düşünebilir. Sürekli Network Marketing Haberleri paylaşmak da bunun gibidir. Bu gibi şeyleri gören insanlar, bu işin böyle yapılması gerektiğini zannediyor. Bu iş insan ilişkilerine dayanan bir iştir fakat asla insani duyguları sömüren bir iş değildir.

Network Marketing bir ev hanımının yapabileceği kadar kolay, bir diplomat yâda iş adamının yapabileceği kadar saygın bir iştir.”

  • Rakiplerin Birbirini Kötülemesi

Bu sektörde çalışan kişilerin, bir topluluk içerisinde diğer network marketing şirketlerini kötülediğini gördüğümde, hemen anlaşılmalıdır ki ya bu kişi bu şirketten bir darbe almış ya da bu insanın kişiliğinde bu var. Kesinlikle ikisinden birisi oluyor. Ya organizasyonundan o şirkete geçenler oluyor. Ya da o kişinin yapısı öyle, hep kendi işiyle değil başkalarının kötü yanlarıyla uğraşıyor. Elinde kesin ve net dayanakların varsa iyi niyetle uyarırsın o başka. Ama varsayımla, değerlendirmelerle böyle bir şey yapmak etik bir davranış değil. Network Marketinge yeni adım atacak birisi ise bunları görünce bu sefer hepten bu sektör kötü diyor. Sen kendi işinle ilgilen, kendi şirketinin, ürününün, kazanç modelinin güzel yanlarından bahset. Bırak değerlendirmeler adaylara kalsın.

  • Şirketlerin Yaptığı Hatalar

İllegal oluşumlarda bulunan veya niyeti kötü olmasa da hata yapan şirketler de bu sektöre zarar verebiliyor. Bazı insanlar, Network Marketingi o şirketle tanıyor ve onu benimsiyor. Bu şirketler, Network Marketing sektörünün yüzü gibi görünebildiği için şirket kötü ise sistem tamamen kötüdür algısı uyandırıyor. Bir sınıfta kötü öğrencilerin olması o sınıfın tümden sorunlu olduğunu göstermez. Hatta şirketlerin bu hataları yüzünden, Network Marketingi bir şirket zannedenler bile var. Buda zamanla Network Marketing Geleceği oluşturarak, toplumun bilinçlenmesiyle aşılacak bir konudur.

  • Çekemeyenler ile Korkanlar

Bu sektörden korkan ve Network Marketing sektörünü çekemeyen insanlar var. Peki, kimler neden çekemiyor ve korkuyor? Korkuyorlar çünkü yanı başındaki herhangi bir maddi başarısı olmayan bir insan, bu sektörle hiç umulmadık şeyler yapıp yükselebiliyor. Network Marketing, bir iş adamına da, yüksek lisans yapmış bir insana da, bir ayakkabı boyacısına da aynı fırsatı sunuyor. İşe ilk başladıklarında herkes eşit. Burada torpil yok, emek veren kazanıyor. Network Marketing hileleri yok. Dolayısıyla, başkalarının yükselmesini çekemeyen insanlar için bu korkutucu bir durum.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 3 Ortalama: 5]

Mail Abonem Olur musun?

En Güncel Yazılar Artık Mailinizde.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?