Network Marketing Güvenilir Mi?

Ana sayfa » Network Marketing » Network Marketing Güvenilir Mi?

Network Marketing Güvenilir Mi?

Birçok insanın bünyesinde bulunduğu, kendinizi büyük bir ailenin parçası hissedebileceğiniz, gerek ürünleri ile gerekse üstleriniz ile kimseye mahçup olmayacağınız büyük bir zincirin halkası olarak başlarken, altınıza küçük halkalar ekleyerek zinciri büyütebileceğiniz en güzel oluşumlardan biridir.

Network marketing güvenili mi Bu iş ağı, alışılmış ticari faaliyetlerdeki dengenin aksine insan ilişkilerine ve sosyal becerilere daha duyarlı olarak ilerlemektedir. Ticari hayatta karşılaşılabilecek egoların çarpışması ve maddi kaygılar gibi çeşitli sorunlar her iş alanında bir güvensizlik oluşturabileceği gibi son yüzyılın en popüler iş alanlarından biri için de şu soruyu akıllara getiriyor. Her bir distribütörün, kendi havuzuna yeni distribütörleri dahil ederek ilerlediği bu ticaret mantığında, insan ilişkilerinin en kuvvetli etmenlerinden biri olan “ikna” önemli bir unsur olmaktadır.

İkna etme gereğinin işin içine girdiği durumlarda, güvenilirlik insanoğlu için doğrudan daha sorgulanır bir seviyeye çıkıyor. Bu doğrultuda internette küçük bir araştırma yaptığınızda iş ilanları başlığı altında bulduğunuz sonuçlarda ise “Ek gelir imkanı” ibaresi ile karşılaşabilirsiniz. Ek gelir durumunun belirtilmesinin nedeni ise insanlarda daha az beklenti, daha çok güven oluşturmaktır. İşte bu yeni ticari sistem güvenilir mi değil mi anlamak için bakılması gereken unsurlar:

Network Marketing Güvenilir Mi

Network Marketing Güvenilir Mi

Piyasadaki Pay

Bazlı çalışan bir firmanın güvenilirliğini sorgulamak için hem başlı başına bu iş ağının ticari sistemin içinde ne kadar büyük bir paya sahip olduğuna bakılmalı hem de böyle bir firma adına sadece bu sektördeki ayrı bir paydadaki orana bakılmalıdır. Bu oranlar incelendiğinde ise piyasada kaplanan alanın büyüklüğü, hem sistemin hem de o sektör firmaları ekonomik bazdaki güvenilirliği açısından olumlu bir  destek niteliğinde olacaktır. 2016 yılının son yarısında da görüldüğü gibi ekonominin genel resminde, bu yeni ticari sistemin büyük bir payı bulunmaktadır.

Söz konusu piyasa payında ise sektörün faydaları, geleneksel ticari bazda işleyen firmalara göre daha çoktur; çünkü sektörde yeni olmasına rağmen oldukça büyük bir pay edinen bu sistem, kendi içerisinde de tutarlı olarak ilerlemektedir.

Distribütör Sayısı

Söz konusu ticaret sistemi olunca, bu işin en önemli elemanlarından biri olan distribütörler, bu tarz ile çalışan firmaların güvenilirliği açısından oldukça önemlidir. Tavsiye mekanizması üzerinden gelişen bu sistemde yaptığın işi seversen, o işe güvenirsen bir başkasına daha önerirsin. Durum böyle olunca aktif olarak devam eden katılımcı sayısı sektör içerisinde ki firmalarının ve bu sistemin güvenilir olup olmadığını anlamak açısından sorgulanması gereken bir unsurdur.

Sermayenin Menşei

 Bu işin başlaması ve gelişmesinde etkili olan yatırımın, yabancı kaynaklı mı yerli kaynaklı mı olduğu sorgusu kesinlikle yapılmalıdır. Sıfırdan başlayıp kendi firmanızı kurmaktan yana değilseniz veya bir başka yatırımın parçası olup onun adına çalışmak istiyorsanız bu ticari sistem ile çalışan firmaların kökeni sizin için önemli olmalıdır. Söz konusu sistem bu olunca, sonu kötü biten birçok saadet zinciri örneği insanların kafasını karıştırmaktadır ama buradaki önemli noktalardan biri de yine yukarıda belirtildiği gibi sermayenin kökenidir. Yabancı menşeili bu tarz firmalarda daha çok karşılaşılan saadet zinciri betimlemesi, hem bu sisteme olan inancı hem de bu sistem adına olan girişimcilik ruhunu zedelemektedir. Yerli kökene dayanan firmaların ise daha küçük çaplı bir başlangıç elde edilse bile ülkenin temel ticari ve ahlaki değerleri birinci sırada gözetildiği için yüksek güvenilirlik yakalamak mümkündür.

Maddi kaygıların ve bireysel beklentilerin en büyük zararlarının gözlemlendiği ticari hayatta, kişilerin kendi memnuniyetleri ve güvenleri doğrultusunda genişlettiği n.m sistemi günah mı, caiz mi bilinmez ama dengeleri değiştirdiği kesin bir gerçektir. Bu sistem içerisinde var olmak ve bu sistemi sürdürebilmeyi sağlamak ancak güven unsuru bulunur ise mümkün olacaktır. Yukarıda belirtildiği gibi piyasadaki pay, distribütör sayısı ve sermayenin menşei bu tarz ile çalışan firmaların güvenilirliğini sorgulayabilmek açısından dikkat edilmesi gereken unsurlardır.

Ancak bu firmaları sorgularken söz konusu distribütörlerin yoğunluğu ve istikrar derecesi yüksek ise  network marketing güzel sözler ve güvenilirlik üzerine kurulu bir ticari sistem olarak algılanabilir. Bu sistemin temel dayanağı olan üyeleri, üyelerinin yaptıkları işe ve sistemin kendisine olan inançları, her bir bireyin memnuniyeti açısından irdelenmelidir.

Network Marketing ile Para Kazanma Mümkün mü?

network marketing güvenilir miİnternet üzerinde her ne kadar çok kazançlı ve avantaj sağlayan sistemler olsa da aynı zamanda güvenilir olmayan ve bu alanı suiistimal eden kişiler ve kurumlar bulunuyor. Çünkü internet ve internet üzerinde faaliyet gösteren siteler, şifresi çözülebilir ve ele geçirilebilir platformlardır. Bunun yanı sıra korsan siteler ile birlikte insanların banka bilgilerinin çalınması da söz konusu olabilir. Yeni nesil ticaret türlerinde biri olan ve önemli bir sektör haline gelen yaptığınız işin geleceği çok parlak olarak görülen ticaret stillerinden biri. Bunun beraberinde bu iş güvenilir mi? sorusunuda getirmiştir.

Bilindiği gibi insanlar artık isteklerinin hızlı, ekonomik, kolay ve güvenilir bir şekilde yerine getirilmesini istiyor. İşte e-marketing bütün bu isteklere yanıt veriyor. İnternet üzerinden olması nedeniyle çok kısa bir sürede aldığınız ürün evinize gelebiliyor. Buna ek olarak internet üzerinden ticaret yapıldığı için de arada dağıtıcı, komisyoncu gibi aracılar olmadığından ürün daha ekonomik bir şekilde hesaplarınıza geçiriliyor.

Ayrıca bu sistemde tavsiye usulü çok yaygın olarak kullanılır. Ya da satışı yapan ağlar, birbirleriyle sürekli olarak bağlantı halindedir. Bu da işlemlerinizin daha güvenilir bir şekilde yapılmasını sağlar. Tabii bu süreçte bilinen, kurumsal ve profesyonel bir şirketle işbirliği yapmak gerekiyor. Bu sektörde risk faktörünü de her zaman hesaba katmak gerekiyor. Çünkü geçtiğimiz günlerde yaşanan dolandırıcılık olayları işin gerçeği hakkında olumsuz bir algının oluşmasına neden olabiliyor. Ancak genelde böyle bir durum söz konusu değildir.

Network Marketing’de Nelere Dikkat Edilmeli?

Her sektörde olduğu gibi bu alanda da güvenilir bir şirket bulmak için ön araştırma yapmak gerekiyor. Kademelerde yer ala çalışan sayısı, satılan ürünün markası ve niteliği, satış yapan firmanın resmiliğini ve kurumsallığını ortaya koyan bir internet sitesi, internet üzerinde yapılan araştırmalarda olumlu yorumların okunması gibi unsurlar bu alanda doğru adresin bulunması için izlenmesi gereken ve gerekli olan noktalardır. Network marketing hikayeleri genelde başarılı sonuçlansa da yapılan hatalı işlemler, bir yatırımın sonunu getirebiliyor. Öncelikle niş market veya real time marketing gibi noktalarda bilgi sahibi olmak gerekiyor.

Hitap edilen kitle, mutlak satılan ürünle ilgili olmalı ve eğer yabancı bir pazara giriliyorsa bu alanla ilgili mutlaka bir ön araştırma yapılmalıdır. Sektör araştırması yaparken tanıtımların internet üzerinden ve sosyal medyadan yapılması bu aşamada önemli. Adını duyuran siteler ile birlikte çalışmaya dikkat etmek gerekiyor.

Network Marketing Geleceği

Bu alanda doğru adımların atılması durumunda çok yüksek gelirler elde etmek mümkün. Dünyanın en büyük e-marketing şirketlerine baktığımız zaman normal bir ticaret sitesinin veya şirketinin elde edemediği yıllık ciroların kazanıldığını görebiliyoruz. İş hakkında dikkat edilmesi gereken noktalar arasında tercih edilmesi gereken metotların göz önünde bulundurulması gerekiyor. Bu alanda breakaway, matrix, unilevel ve son olarak da binary yöntemleri kullanılıyor. Burada, zincirde yer alan satıcıların kazandığı paraların aynı miktarda olmadığını görebiliyoruz. Öte yandan seçilen pazara göre en uygun ödeme sistemlerinin belirlenmesi gerektiğini de unutmayınız.

Network Marketing Dolandırıcık Yöntemleri

Bu sektörün pek çok alanın ilgisini çeken ve ilgilendiren bir bölüm olması nedeniyle harekete geçerken pek çok unsuru değerlendirmek gerekiyor. Network marketing hileleri ile ilgili olarak hackerların bu alanda çalışmalar yapması ve özellikle büyük sitelere saldırması, tehditler nedeniyle birtakım önlemelerin alınmasını artık zorunlu getiriyor. Alanında başarılı olmak ve saldırganların tehditlerini püskürtmek isteyen kişilerin çok sağlam bir internet sitesi kurması ve buna göre de bir alt yapı geliştirmesi gerekiyor. Aksi durumda bütün verilerin başka kişilerin eline geçmesi muhtemel olabilir.

Bu alanda en iyi güvenlik sistemleriyle çalışmak için alanında uzman olan bilişimcilerle birlikte hareket etmek gerekiyor. Daha önceden de belirttiğimiz gibi bu alan hem iletişimcileri, hem ekonomiyle ilgilenenleri hem de bilişim sektöründe çalışan kişileri ilgilendiriyor. Burada görev yapan kişiler, bu sektörde iş bulabiliyor.

Network Marketing Firmalarına Üye Olma

İnternet dolandırıcılarının ağlarından kurtulup güvenilir bir firma ile çalışmak imkansız değil ancak titiz bir çalışmanın sonucu olabilmektedir. Kendisini ispatlamış, faaliyetleriyle insanların gönlüne girmiş, geniş kitlelere hitap edebilen firmaları bulmak mümkündür. Bunun için yine internet ortamında çok iyi bir araştırma yapmak gerekmektedir. Bu araştırma ile yeterli sonuç alınmaması halinde çevremizden tanıdığımız insanların birlikte çalıştığı firma ile ortaklık kurmakta fayda bulunmaktadır. Bazı firmaların kapsamlı ve profesyonel çalışmaları da işlerini ne kadar ciddi yaptıklarını göstermektedir.

Ancak bir firma e-ticaret işletmelerinde olması gereken tüm özelliklere sahip de olsa, sektör içinde ki işletmelerinin sahip olması gereken nitelikleri taşısa da bu durum tamamen güvenilir oldukları anlamına gelmeyebilmektedir. Firmaların dürüst firmalar olup olmadığı konusunda forumlarda yapılacak bir araştırma bile aradığımız güven duygusunu sağlayacak veya firmadan uzak durmamız için vermemiz gereken kararı verdirecektir.

Dolandırıcı Bir Site Nasıl Anlaşılır?

Bazı siteler güvenilir olup olmadığını anlamak için risk almamız gerekebilir. Bir firma ile çalışmaya başlamışsak güven teyit etme noktasını geçmişiz demektir. Ancak hala dolandırılma ihtimalimiz de bulunuyor diyebiliriz. Sektör içinde ki firmalar ile yaptığımız sözleşme koşullarını çok iyi okumuş ve beklememiz gereken kazanımlarımızı biliyorsak bu konuda üyesi olduğumuz firmaya yoklama çekmek, güvenilir olup olmadığını teyit etmek mümkün olabilmektedir.

Bunun için satın aldığımız ürünün kalitesi ile sitede pazarlanan ürünün kalitesinin karşılaştırılması, aynı ürünün olup olmadığının araştırılması, eğer ürün elimize geçmemişse ve henüz bir alım gerçekleştirilmemişse paket halinde satılan ürünler arasından maliyeti en az olanın sipariş edilmesi gibi tercihlerle firmanın güvenilirliği teyit edilebilir. Ayrıca firmanın sattığı ürünlerin piyasadaki marka değeri ve satış potansiyeli de ortaklığından elde edebileceğimiz kazanç konusunda bize önemli fikirler verebilecektir.

Eğer tanıtım ve reklam çalışması yapan bir firma ile anlaşılmış ise gelir durumu daha düşük olacaktır ancak dolandırılma ihtimali pek yoktur diyebiliriz. Üyelik karşılığında herhangi bir ücret talep edilmediği sürece bu tür işletmelerin gelir oranları konusunda bir araştırma yapmak firmayla çalışıp çalışmama kararını vermede yeterli olacaktır.

Güvenilir firma bulmada her şeye rağmen yeterli bir sonuç elde edilemiyorsa bu konuda araştırma yapana ve makaleler paylaşan internet siteleri de ziyaret edilebilir. Dolandırıcılık faaliyeti ile insanları aldatan ve sahte firmaların belirtilerini anlamak için bu yöntem ideal yöntemlerdendir. Bu sitelerden birisidir.

By | 2017-12-28T17:36:07+00:00 Aralık 11th, 2017|Categories: Network Marketing|0 Comments

About the Author:

Blogumda Network Marketing, Para Kazanma,Blockchain ve Bitcoin ile ilgili kategori yazılarının size detaylı bilgi vereceğini düşünüyorum.

Leave A Comment