Network Marketing ile Kazanmak Mümkün mü?

network marketing güvenilir miİnternet üzerinde her ne kadar çok kazançlı ve avantaj sağlayan sistemler olsa da aynı zamanda güvenilir olmayan ve bu alanı suiistimal eden kişiler ve kurumlar bulunuyor. Çünkü internet ve internet üzerinde faaliyet gösteren siteler, şifresi çözülebilir ve ele geçirilebilir platformlardır. Bunun yanı sıra korsan siteler ile birlikte insanların banka bilgilerinin çalınması da söz konusu olabilir. Yeni nesil ticaret türlerinde biri olan ve önemli bir sektör haline gelen network marketing geleceği çok parlak olarak görülen ticaret stillerinden biri. Bunun beraberinde network marketing güvenilir mi? sorusunuda getirmiştir.

Bilindiği gibi insanlar artık isteklerinin hızlı, ekonomik, kolay ve güvenilir bir şekilde yerine getirilmesini istiyor. İşte e-marketing bütün bu isteklere yanıt veriyor. İnternet üzerinden olması nedeniyle çok kısa bir sürede aldığınız ürün evinize gelebiliyor. Buna ek olarak internet üzerinden ticaret yapıldığı için de arada dağıtıcı, komisyoncu gibi aracılar olmadığından ürün daha ekonomik bir şekilde hesaplarınıza geçiriliyor.

Ayrıca bu sistemde tavsiye usulü çok yaygın olarak kullanılır. Ya da satışı yapan ağlar, birbirleriyle sürekli olarak bağlantı halindedir. Bu da işlemlerinizin daha güvenilir bir şekilde yapılmasını sağlar. Tabii bu süreçte bilinen, kurumsal ve profesyonel bir şirketle işbirliği yapmak gerekiyor. Bu sektörde risk faktörünü de her zaman hesaba katmak gerekiyor. Çünkü geçtiğimiz günlerde yaşanan dolandırıcılık olayları network marketing gerçeği hakkında olumsuz bir algının oluşmasına neden olabiliyor. Ancak genelde böyle bir durum söz konusu değildir.

Network Marketing’de Nelere Dikkat Edilmeli?

Her sektörde olduğu gibi bu alanda da güvenilir bir şirket bulmak için ön araştırma yapmak gerekiyor. Kademelerde yer ala çalışan sayısı, satılan ürünün markası ve niteliği, satış yapan firmanın resmiliğini ve kurumsallığını ortaya koyan bir internet sitesi, internet üzerinde yapılan araştırmalarda olumlu yorumların okunması gibi unsurlar bu alanda doğru adresin bulunması için izlenmesi gereken ve gerekli olan noktalardır. Network marketing hikayeleri genelde başarılı sonuçlansa da yapılan hatalı işlemler, bir yatırımın sonunu getirebiliyor. Öncelikle niş market veya real time marketing gibi noktalarda bilgi sahibi olmak gerekiyor. Hitap edilen kitle, mutlak satılan ürünle ilgili olmalı ve eğer yabancı bir pazara giriliyorsa bu alanla ilgili mutlaka bir ön araştırma yapılmalıdır. Sektör araştırması yaparken tanıtımların internet üzerinden ve sosyal medyadan yapılması bu aşamada önemli. Adını duyuran siteler ile birlikte çalışmaya dikkat etmek gerekiyor.

Network Marketing Geleceği

Bu alanda doğru adımların atılması durumunda çok yüksek gelirler elde etmek mümkün. Dünyanın en büyük e-marketing şirketlerine baktığımız zaman normal bir ticaret sitesinin veya şirketinin elde edemediği yıllık ciroların kazanıldığını görebiliyoruz.Network marketing hakkında dikkat edilmesi gereken noktalar arasında tercih edilmesi gereken metotların göz önünde bulundurulması gerekiyor. Bu alanda breakaway, matrix, unilevel ve son olarak da binary yöntemleri kullanılıyor. Burada, zincirde yer alan satıcıların kazandığı paraların aynı miktarda olmadığını görebiliyoruz. Öte yandan seçilen pazara göre en uygun ödeme sistemlerinin belirlenmesi gerektiğini de unutmayınız.

Network Marketing Dolandırıcılarından Korunma Yöntemleri

Bu sektörün pek çok alanın ilgisini çeken ve ilgilendiren bir bölüm olması nedeniyle harekete geçerken pek çok unsuru değerlendirmek gerekiyor. Network marketing hileleri ile ilgili olarak hackerların bu alanda çalışmalar yapması ve özellikle büyük sitelere saldırması, tehditler nedeniyle birtakım önlemelerin alınmasını artık zorunlu getiriyor. Network marketing alanında başarılı olmak ve saldırganların tehditlerini püskürtmek isteyen kişilerin çok sağlam bir internet sitesi kurması ve buna göre de bir alt yapı geliştirmesi gerekiyor. Aksi durumda bütün verilerin başka kişilerin eline geçmesi muhtemel olabilir. Bu alanda en iyi güvenlik sistemleriyle çalışmak için alanında uzman olan bilişimcilerle birlikte hareket etmek gerekiyor. Daha önceden de belirttiğimiz gibi e-network marketing alanı hem iletişimcileri, hem ekonomiyle ilgilenenleri hem de bilişim sektöründe çalışan kişileri ilgilendiriyor. Burada görev yapan kişiler, bu sektörde iş bulabiliyor.

Network marketing haberleri ile ilgili genel bir araştırma yaptığımızda dolandırıcılık olaylarının artık çok az görüldüğünü ifade edebiliriz. Kullanıcılar ve site sahipleri artık daha dikkatli davranıyor. Site içeriğindeki veriler korunuyor. Ayrıca bu tür sitelerden alışveriş yapan kişiler, dolandırıcıları daha çabuk bir şekilde tespit edebiliyor.

Güvenilirlik konusunda kendisini ispatlamış onlarca network marketing firmasına rağmen Türkiye’de ve dünyada faaliyet gösteren ve birçok dilde hizmet veren büyük veya küçük bazı network marketing firmalarının hâlâ kullanıcılarını aldatabilmekte, vaadedilen ortaklık şartlarını yerine getirmemekte ve network marketing ortaklarını mağdur etmektedir. Üyelik koşulu ile satılan ürünler kalitesiz çıkmakta veya vaat edilen ürün yerine başka ve değersiz bir ürün gönderilerek sahtekarlık yapılabilmektedir. İnternet üzerinden gerçekleştirilen dolandırıcılık faaliyetlerine network marketing firmalarının isimleri kullanılarak devam edilmektedir. Yeni bir network marketing firması kurularak ortaklar dolandırılabildiği gibi var olan ve kendisini ispatlamış olan network marketing firmalarının isimleri kullanılarak da insanlar dolandırılabilmektedir.

Network Marketing Dolandırıcılığını Önlemek

Network Marketing Firmasına Üye Olmak İçin Ne Yapılabilir?

İnternet dolandırıcılarının ağlarından kurtulup güvenilir bir network marketing firması ile çalışmak imkansız değil ancak titiz bir çalışmanın sonucu olabilmektedir. Kendisini ispatlamış, faaliyetleriyle insanların gönlüne girmiş, geniş kitlelere hitap edebilen firmaları bulmak mümkündür. Bunun için yine internet ortamında çok iyi bir araştırma yapmak gerekmektedir. Bu araştırma ile yeterli sonuç alınmaması halinde çevremizden tanıdığımız insanların birlikte çalıştığı network marketing firmaları ile ortaklık kurmakta fayda bulunmaktadır. Bazı network marketing firmalarının kapsamlı ve profesyonel çalışmaları da işlerini ne kadar ciddi yaptıklarını göstermektedir.

Ancak bir network marketing firması e-ticaret işletmelerinde olması gereken tüm özelliklere sahip de olsa, network marketing işletmelerinin sahip olması gereken nitelikleri taşısa da bu durum tamamen güvenilir oldukları anlamına gelmeyebilmektedir. Network marketing firmalarının dürüst firmalar olup olmadığı konusunda forumlarda yapılacak bir araştırma bile aradığımız güven duygusunu sağlayacak veya firmadan uzak durmamız için vermemiz gereken kararı verdirecektir.

Dolandırıcı Bir Site Nasıl Anlaşılır?

Bazı siteler güvenilir olup olmadığını anlamak için risk almamız gerekebilir. Bir network marketing firması ile çalışmaya başlamışsak güven teyit etme noktasını geçmişiz demektir. Ancak hala dolandırılma ihtimalimiz de bulunuyor diyebiliriz. Network marketing firması ile yaptığımız sözleşme koşullarını çok iyi okumuş ve beklememiz gereken kazanımlarımızı biliyorsak bu konuda üyesi olduğumuz network marketing firmasına yoklama çekmek, güvenilir olup olmadığını teyit etmek mümkün olabilmektedir.

Bunun için satın aldığımız ürünün kalitesi ile sitede pazarlanan ürünün kalitesinin karşılaştırılması, aynı ürünün olup olmadığının araştırılması, eğer ürün elimize geçmemişse ve henüz bir alım gerçekleştirilmemişse paket halinde satılan ürünler arasından maliyeti en az olanın sipariş edilmesi gibi tercihlerle firmanın güvenilirliği teyit edilebilir. Ayrıca firmanın sattığı ürünlerin piyasadaki marka değeri ve satış potansiyeli de network marketing ortaklığından elde edebileceğimiz kazanç konusunda bize önemli fikirler verebilecektir.

Eğer tanıtım ve reklam çalışması yapan bir network marketing firması ile anlaşılmış ise gelir durumu daha düşük olacaktır ancak dolandırılma ihtimali pek yoktur diyebiliriz. Üyelik karşılığında herhangi bir ücret talep edilmediği sürece bu tür işletmelerin gelir oranları konusunda bir araştırma yapmak firmayla çalışıp çalışmama kararını vermede yeterli olacaktır.

Güvenilir network marketing firması bulmada her şeye rağmen yeterli bir sonuç elde edilemiyorsa bu konuda araştırma yapana ve makaleler paylaşan internet siteleri de ziyaret edilebilir. Dolandırıcılık faaliyeti ile insanları aldatan ve sahte network marketing firmalarının belirtilerini anlamak için bu yöntem ideal yöntemlerdendir. www.emredal.com.tr bu sitelerden birisidir.

Network marketing hileleri

Doğru, güvenilir, dürüst ve sözleşme koşullarına bağlı kalan network marketing firması ile kazanmak mümkündür. Hatta bu tür bir firma ile çalışan birisi para kazanamıyorsa o kişinin kişisel olarak yetersiz olduğunu söyleyebiliriz. Etkili bir tanıtım ve pazarlama çalışması yapamadığı için kazanamayan birinin üyesi olduğu network marketing sistemini suçlaması hakkı değildir. Böyle bir durumda olan bir kişinin yapacağı araştırma daha çok kendisini nasıl geliştirebileceği ve network marketing zincirinin nasıl daha aktif bir parçası olabileceği üzerine yoğunlaşmalıdır. Bu çerçevede yapılacak çalışmalar, etkili bir network marketing üyesi olmayı sağlayacak ve bu yolla elde edilen gelirlerin artmasına neden olacaktır. Bazen de üyesi olan firmadan ziyade üye olan kişilerin sanal güvenilirliği network ailesine zarar verebilmektedir.

Bu nedenle online platformlarda gerçek isimle gerçekleştirilen faaliyetlere dikkat edilmesi network marketing firmasının güvenilirliğini ve etkinliğini arttırmada önemli rol oynayacak ve öneli bir görevi yerine getirecektir.