Network Marketing

Network Marketing Güven Oluşturan Sektör mü? Network Marketing

Network Marketing Güven Oluşturan Sektör mü?

  • 104

network marketing ağı, genelde pek çok ülke üzerinde yayılım gösteren mekanizmaya sahiptir. Ayrıca ülkemizde ürün satışını konu alan ve Avon, Oriflame gibi markaları barındıran şirketler üzerinden yapılan alışverişler bu hususun yasal boyutunu oluşturmaktadır. Bundan dolayı da network marketing güvenilir mi noktasında pek çok faktörün öne çıktığını yasal açıdan söylemek mümkündür. Tabi bununla beraber sadece yasal boyutun yanında, yapılan işin dini boyutları da olduğunu unutulmamalıdır. Bu konuda da merak edilen noktalar elbette ki gündemden düşmemektedir.

İşin dini boyutu ele alındığında network marketing günah mı olduğu sorgulanabilir. Bunun için verilebilecek en uygun yanıt ise, kişilerin hakkı gözetmeksizin ve dolandırıcılığın karışmadığı bir işin yapılmasıdır. Burada karşılıklı anlayış, tutarlı olma ve adaleti asla elden bırakmamak gerekir. Bundan doalyı da network marketing üzerinden kazanç sağlamak için, çalıştığınız firmanın ürünlerini müşteriye ulaştırırken, ürünlerin insan sağlığına zararı olmadığını bilmek, sorumluluk bilincini oluşturur. Fakat siz ürünleri müşteriye ulaştırır ve satışı gerçekleştirirken bir emek veriyorsunuz. Verilen emek ise kişinin gelir kapısı aradığı yol olmaktadır.

Aslında buradaki temel fark şudur. Eğer işin dini boyutu üzerinden düşünülürse bu işi yapmak isteyenler bilmelidir ki,  bir ürünü raflarda satmak yerine, siz o ürünü kendiniz tavsiye ederek satıyorsunuz. Böylece network marketing temelindeki ürün satışına konu edinen fark bu açıdan ele alınabilir. Ama ürünün kaliteli olması ve insan sağlığına zararı olmaması da kişinin kendi üzerine düşen sorumluluğudur. Her ne kadar firma üretiyor olsa da, buna kişinin kendisi aracılık ettiği için eğer ki ürün, insan sağlığı için tehdit oluşturuyorsa, o kişi bundan hak açısından sorumlu olacaktır.

Piyasalarda İyi Motive İçin Sözler

İyi sözler motive edici ve destekleyici faktörleri network marketing piyasasında sizi destekleyebilir. Bundan dolayı da network marketing güzel sözler daha önce bakmadığınız bir açıyı yakalamanızı sağlar. Sizi cesaretlendirme durumu olabileceği gibi aynı şekilde, yeni atılımlar ve planlamaları gerçekleştirmenize de imkan verebilir. Bundan dolayı da bazı sözleri okumak, motive olma açısından network marketing sektöründe ileriye atılmanıza olanak verebilir. 

Network Marketing Sektöründe Kazanç Sağlanır Mı?

Teknolojinin ilerlemesiyle iyiden iyiye internetin gelişmesine bağlı olarak network marketing uygulaması da gelişmeye ve neredeyse yüzlerce firma bu yöntemle kazanç sağlamaya başladı. Yeni satış yöntemi olarak değil de daha çok kişinin tanıdığı sistem haline gelmeyi başardı. Çünkü network marketing sistemi ABD’de 1945 yılından beri yaygın olarak kullanılan pazarlama ağı olarak kendini gösteriyor.

Sistem Gerçekten Kazandırıyor Mu?

Network marketing sektörü haline gelmeyi başarmış ve on binler, yüz binlerce kişi satış yapmaya ve kazanmaya başlamıştır. Network Marketing satış yönteminin en kolay ve en ünlüsü haline gelen sistem de çalışmak için ilk önce kendimize ürünleri ve fiyatları bakımından güvenilir şirket bularak işe başlıyoruz. Ardından internet üzerinden üye olarak siparişlerimizi indirimli fiyatlarla sipariş veriyoruz. Elimize geçen ürünleri ise ister kendimiz kullanıyor yada üzerine kar ekleyerek satışından kazanıyoruz. Sonra ise kendimize üyeler bularak satış ekibimizi kuruyor ve üyelerinde yaptığı satışlardan prim elde etme şansına sahip oluyoruz.

Üye Sayısı Arttıkça Kazançta Artar

Network marketing sistemi nedir diyenler üye olarak kazanmaya başlamak ve yeni üyeleri de sistemi tanıtarak ürün almaları onlarında üye ağlarını arttırmalarıyla kazanç sağlamaktır diyebiliriz. Hem dolaylı hem de doğrudan kazancın gerçekleşeceği sistemde maaş olarak değil de elde edilen üye sayısıyla ve üyelerinde yaptıkları alışverişlerle primle kazanç sistemine dayanır. Ürün siparişinde satış fiyatından daha ucuza ürün almak da kazandırmış olacaktır. Yapılan satışlardan da kar elde edilecektir. Üye ağı güçlendikçe yani size dahil olan ekip genişledikçe ürünlerin maliyeti azalarak kar payı yükselir. Üyelerinde yapacağı satışlarda prim kazanmayı sağlar ve üye olan kişi kazandıkça kazanır.

Network marketing sözlük sitelerinde de konu olmuş ve başarılı firmaların sistemden kazançlı çıktığına dair yorumlara yer verilmiştir. Network marketinge üye olanların katılım payı ödeme gibi durumları yoktur. Sadece amaç ürünleri uygun fiyata almak ve bunu tavsiye etmek üzerine kuruludur. Sözlük sitelerinde güvenilir sisteme dahil olduğunda kazandıracağına dair yorumlara da yer verilmiştir.

Benzer Yazılar

Network Marketing Motivasyon Network Marketing
Network Marketing işi nedir Network Marketing
Network Marketing Hakkında Network Marketing
Kararsızlık Network Marketing
Network Marketingde Liderlik Network Marketing
Network Marketing Nedir? Network Marketing
Limit Siz’siniz Network Marketing
Geleceğini Kontrol Et Network Marketing
Satışlarda Rekor Kırılacak Network Marketing

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?