0545 736 6371
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Network Marketing Gerçek Bir Sistem Midir?

13 Kasım 2017
17 kez görüntülendi
Network Marketing Gerçek Bir Sistem Midir?

Network Marketing sistemi, çağımızın en gözde kabul edilen, her an büyümekte olan, çoğunlukla dikkat edilen, olağan dışı ticari başarı sağlayan bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Sisteme bir şekilde girmiş bireylerin, diğerleriyle eşit fırsatlar yakalamasının önünü açan Network Marketing bölümü için yaptırılmış araştırmalara göre bu sistem, kişisel gayret gösteren ve yetenekli olan katılımcıları son derece kazançlı çıkaran bir sistem olarak ün yapmıştır. Genel koşullar baz alındığı zaman ticaret sektöründeki işleyişte, üretimi yapılan bir metanın müşteri bulabilmesi için kat etmesi gereken yol, çok uzun bir yol olabilmektedir. İmalatı tamamlanmış olan malın, depoda tutulması, gideceği yere taşınması, satılacağı distribütör ve tanıtımın yapılması maliyet masraflarını yukarı çekebilmektedir. Bu uzun yol, ticari ürünü müşteri görünceye kadar pek çok aracını ile karşılaşmasına yol açmaktadır. Böylelikle ürünün satış fiyatı oldukça artacaktır çünkü ürünün satılmasına aracılık eden her bir faktör masrafa neden olur. Network Marketing sisteminde böyle karmaşık bir durum söz konusu olamamaktadır. Malın müşteriye ulaşması aşamasında tüm bu aracılar oyun dışı kalır. Ürünü müşteriye ulaştırma görevi, bizzat sisteme içinde yer alan üyelere aittir. Bu durum abalı başına Network Marketing başarı sırları arasında ilk sırayı yer alır çünkü hem ürünün maliyeti düşük olur hem de ürünün reklamı, satıcılar ve de kullanıcılar tarafından otomatik olarak yapılır. Aracıların elde edecekleri kar oranı ürünün imal ediliş ücretine dahil edilmeyeceğinden, sistem çalışanları, yüksekçe bir miktarda kar elde edebilme şansına sahip olurlar.

Network Marketing Başarı Sözleri Nelerdir?

Network Marketing, ürün kullanıcılarının memnuniyetlerini birbirlerine iletmesi üzerine tutunan ve büyüyen bir sistem ola gelmiştir. Ürünü alıp deneyen bir müşteri, bu ürünün kalitesini yaşadıktan sonra çevresindeki insanlara bu kaliteyi mutlaka tecrübe etmeleri konusunda öneri sunacaktır. Sıradan bir satıcının bir ürünü tavsiye etmesindense aynı ürünü müşterinin yakını olan biri tarafından tavsiye edilmesi, ürünün satış ihtimallerini katlayacaktır. Network Marketing, aslında bu gayeyle hareket eden, sisteme üye yaptığı insanları hem reklamcı hem de satıcı olarak kullanmak isteyen bir ticaret organizasyonu olarak tanımlanabilir. Zaman aktıkça Network Marketing üstüne söylenenler, ailemiz ya da yakın arkadaşlarımız sayesinde bize kadar gelmiştir ve genelde denenmiş ürünün önerilmesi neticesinde alınmasından bahsedilmiştir. Ürünlerini bu yöntemi uygulayıp satarak başarı kazanmış Network firmaları, gözle görülür bir büyümeye ulaşarak sektörde kuvvetli bir yer kapmayı başarmışlardır. Bu başarı öyküsünün temelinde yatan asıl şey, iyi organize olmuş, çok çalışkan bir ekip olabilmektir. Sistemin başarılı bir biçimde yürütülebilmesi, bunun gibi bir ekibin kaynaşarak uyumlu çalışmasına bağlıdır. Bu başarı beraberinde aforizmalar ortaya çıkmasını sağlayacaktır. En bilinen Network Marketing başarı sözleri arasında “Denemeyi bırakıp yapmaya başlayanlar başarılı olurlar”vardır. Bir de tabii “Öğretmeyi öğrenirseniz servet sahibi olursunuz” sözü, unutulmayacak başarı sözleri arasında yerini alır.

Network Marketing Sisteminde Başarı Olmanın Yolları Nelerdir?

İnternet dünyasında dolanırken ya da bir gazete sayfasında Network Marketing hakkında yazılara rastlamanız şaşırtıcı olmayacaktır çünkü çok yaygın bir sistemdir. Bu yazılar sizde ilgi uyandırabilir. Bu ilgi yüzünden Network Marketing işi üzerine biraz araştırma yürüterek bu sistemde çalışmış ve başaramamış kişilerin varlığını fark edebilirsiniz. Karşılaştığınız bu durum sizi korkutmasın çünkü herkes her işte başarılı olacak diye bir kaide söz konusu olamaz. Başaramamış kişiler, sistemin suçu olduğunu savunabilirler. Bu sistemi başarılı uygulamak için çok güçlü bir iradeye sahip olmanız gereklidir. Kendi işinizin patronu olacağınızdan, yapılması gereken ne var ise eksiksiz ve disiplinli bir program uygulayarak çalışmanız sizi başarıya götüren en önemli faktör olacaktır. Doğru planlama ve düzenli uygulama becerine sahip bireyler için başarısızlık söz konusu bile olmayacaktır. Başarı için takip edilen yollardan biri de Network Marketing binary sistemi olarak dikkat çekmektedir.

Network Marketing Binary Sistemi Nedir?

Dünyanın birçok yerine de büyük başarı yakalamış olan Network Marketing, gittikçe yaygın hale gelen bir sistemdir. Başarıya ulaşabilmek için Network Marketing ağı nasıl kurulur? Sorusuna cevap vermek gerekir. Şu güne varıncaya dek çok yöntem denemiştir. En önde gelen yöntem, Binary sistemi olarak adlandırılır. Peki, Network Marketing binary sistemi nedir? Diğer sistemlere göre daha sık uygulanan bir sistem olarak dikkat çekmiştir. Yöntemlerin neredeyse tamamının birbirine benzemesine karşın genel kural, sisteme kaydedilecek insanların ve organize edilerek düzgün yönetilebilmesi üzerine inşa edilmiştir. Binary sisteminde kayıt edilen her kişinin altına 2 adet üye kaydedilir ve bu şekilde sürüp gitmesi amaçlanır. Bazı kötü niyetli titan organizasyonları da bu sistemi tercih ettiği için kötü bir ünü de vardır ancak yasal organizasyonlarda gayet işe yaramaktadır. Network Marketing oluşumunda ürünü satmak için ulaşılan her insan, yine satıcı olarak çalışması istenen bir insandır. Bir ürünü hem satan hem de alan aynı kişi olduğunda bu sistemin uzun süre ayakta kalacağı aşikardır.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 3 Ortalama: 4.7]

Mail Abonem Olur musun?

En Güncel Yazılar Artık Mailinizde.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?