Network Marketing Firması Kurmak İçin Gerekli Olan Adımlar

Konu iş hayatı olunca son yıllarda ismine sıklıkla denk geldiğimiz Network Marketing, çeşitli açılardan irdelenmektedir. Yirmibirinci yüzyılın en çok ses getiren girişimlerinden biri olan busisteme başlamak ise çeşitli hazırlıklar, planlamalar ve öngürüler gerekir. Bu yazıda, sıfırdan bir iş oluşturmak isteyen insanlar için network marketing firması kurmak nasıl mümkün olabilir onu irdeleyeceğiz. Günümüzde büyük kitleler tarafından takip edilen ve ürünleri gün geçtikçe piyasada daha büyük bir yer bulmaya başlayan bu yeni ticari sisteme dahil olmak ve mantığını anlamak, böyle bir sistemi sıfırdan kurabilmek adına iyi bir başlangıç olacaktır. Gerekli ve doğru strateji takip edilebilir ise girişimci ruhlu birçok insan network marketing en çok kazananlar 2017 listesine adını yazdırabilir. İşte bu işi kurabilmek için ihtiyaç duyulan doğru adımlar:

Analiz: Hayatın her alanında olduğu gibi iş hayatında da bir girişime adım atmadan önce sektör her ne olursa olsun öncelikle iyi bir piyasa analizi yapmak gerekir. Network marketing ağı kurmak ve işin tüm detaylarını öğrenmeye girişmek adına eğitimler almadan önce sektörün gereksinimlerini, dayandığı esasları, ekonomik ve finansal açıdan yükümlülüklerini araştırmak başlangıç için iyi bir adım olacaktır. Bu işi başlatan köklü firmalara, bu sektöre daha geç adım atmış ama yine de başarıyı yakalamış yeni firmalara ve özellikle başarız olmuş firmalara iyi bakmak gerekir.

Başarılı firmalardan nasıl bir strateji izlemeniz gerektiğini öğretebilecek bir yol haritası edinirken başarısız firmalardan ise neler yapmamanız gerektiği ile ilgili fikirler edinebilirsiniz. Bu işi üstlenmiş belirli firmaların ve film sektörünün ortak bir paydada buluşmasının sonucu olarak network marketing film yapımı, analiz yapacak gençler için ekrandaki bir yansıma niteliğindedir. Bu konuda bir çok analiz ve motivasyon filmini internetten bulabilirsiniz.

Eğitim ve Planlama: Network marketing piyasasına adım atmadan önce sektör hakkında iyi bir analiz yaptıysanız ikinci adım olarak bu konu ile ilgili çeşitli eğitimler almalısınız. Bu konudaki önemli faktör ise aldığınız eğitimleri doğru bir planlama ve strateji ile şekillendirmektir. Başarılı ve başarısız firmalardan elde ettiğiniz bilgi birikimi ile aldığınız teorik eğitimleri harmanlayabilirseniz ortaya çıkan şablon tatmin edici olacaktır. Planlama yapmak ise bu popüler ticari sistem ile ilgili alacağınız eğitimlerden edindiğiniz bilgiden daha fazlasını gerektirmektedir. Planlamanızı yaparken kendinize sormanız gereken soru şu olmalıdır: Sizin diğer firmalardan farkınız ne olmalı ve firmanız adına olacak gelişimleri sağlamak için neler yapmalısınız? İyi bir analiz ve gözlemden sonra yapmanız gereken, aslında sizin neyi başarmak istediğinizi bulmanızdır.

Planı Hayata Geçirmek: Piyasa araştırması, gözlem, analiz, sorgulama, eğitim ve planlama. Bu adımlardan elde ettiğiniz tüm bilgi, birikim ve veriyi doğru bir strateji ile harmanladıysanız ihtiyacınız olan şey bu planınızı hayata geçirmek için özgüven ve doğru çalışma arkadaşları olacaktır. Network marketing, diğer ticari sistemlere nazaran daha kuvvetli insan ilişkileri ve sosyal beceriler gerektirir. Sizin ihtiyacınız olan çalışma arkadaşları aynı zamanda müşteriniz olurlar. Bu her müşteri ise kendi basamağında sorumlu kişi olup kendi kadrosunu oluşturur.

Birçok kola ayrılan bir merdiven gibi basamak basamak ilerleyen ve dallanıp budaklanan bu sistemde doğru bir sosyal ilişki stratejisi izlemek ise en az analitik planlama kadar önemlidir. Ticaretteki sosyal ilişkiler konusunda doğru adımları atmak içinnetwork marketing forum sitelerinde bu işi deneyimlemiş insanlardan birçok yol öğrenebilirsiniz.

İş hayatındaki varlığını her geçen gün biraz daha hissettiren ve piyasadaki dilimini gittikçe büyüten network marketing, bu sistem tabanında kurulmuş firmaların gelişmesi ve büyümesi adına irdelenir iken yeni girişimler yapılması konusunda da araştırılmaktadır. Genç ve girişimci ruhlu insanlar için veri tabanını ve mantığını kendileri oluşturabilecekleri bir iş ağı oluşturmak, gün geçtikçe daha cazip duruma gelmektedir ve böylece network marketing firmaları mantığı da hızla yayılmaktadır. Geleneksel ticari formlarda varlığını sürdüren bir piyasaya adım atmak daha kolay olabilir ama bu yeni sistemin bir kolu olmak daha derinlemesine bir stratejik ilerleme gerektirmektedir.

Yukarıda anlatılan adımlar sırası ile izlenir ise yeterli sosyal, analitik ve ticari beceriye sahip olan girişimciler, network marketing adına büyük ve kârlı bir iş ağı kurabilirler. Daha ufak sermayeler ile başlanabilecek bu tarz ticari sistemlerde, sistemdeki her basamak için düşen kazanç payı yüksek olurken geleneksel ticari sektörlere dair alışılmış maddi ve manevi yükümlülükler de en az seviyeye çekilir. Böyle bir sistem kurmak için aldığınız eğitimleri iyi bir planlama ile buluşturmanın yanı sıra kendinizi ve aslında ne yapmak istediğinize olan inancınızı kuvvetlendirmelisiniz. İnancınızı kuvvetlendirmek için başvuracağınız network marketing filmleri birer başarı öyküsü niteliğinde ve sizin için destekleyici olacaktır.

Bu Yazıyı Değerlendirmek ister misiniz?
Lütfen Bu Yazıya Puan vermeyi Unutmayın !!! 😉
[Toplam: 4 Ortalama: 4.5]
3 Saniyede Ne Aradığınızı Bulun!!!

+1500 Abone Arasına Katılmak ister misiniz?

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir