Network Marketing Eğitimleri

Network Marketing Eğitimleri
Bu Yazıyı Değerlendirmek ister misiniz?
Lütfen Bu Yazıya Puan vermeyi Unutmayın !!! 😉
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Network marketing, bireysel olarak iş yapma sistematiğidir. Takım olarak çalışmak da Network Marketing Eğitimleri alınması gerekmektedir. İşin nevi bir kenara, ticari faaliyetlerin sürdürülmesinde gerekli olan pazarlama ilkelerinin öğrenilmesi gibi genel eğitim süreçleri her satış faaliyetinde gereklidir ve bu eğitimleri almak satıcının efektif işler çıkarabilmesi için gereklidir.

Network marketing eğitimleri spesifik olarak belli bir ürün grubuna yönelmekten ziyade faaliyetin global özelliklerinin öğrenilmesi noktasında önem arz etmektedir. Bu eğitimleri sırasında, davranış bilimleri, reklam ve pazarlama, ticaret ilkeleri gibi konular üzerinde ciddi eğitimler alınmasının yanı sıra, Network marketing ilkelerine has çalışmalar da yürütülmektedir. İddia odur ki Network marketing eğitimi almış bir bireyin herhangi bir satış ve pazarlama faaliyetinde diğer herkese göre çok daha etkili sonuçlara imza atacaktır.

Network marketing eğitimleri alan uzmanı kişiler tarafından, sektör deneyiminin yanında akademik sonuçlara dayanılarak verilir. Özellikle Amerika Birleşik Devletlerinde, marketing alanında ciddi çalışmalar yapılmakta, Harvard gibi dünyanın en büyük okullarında günümüzde Network marketing bir ders konusu, hatta bilim dalına dönüştürülmüş durumdadır.

Marketing faaliyetini bilimsel olarak inceleyen akademik birikim, Bussiness and Management School olarak bilinen, ülkemizdeki İşletme Fakülteleridir. Pazarlama, Reklamcılık, Halkla İlişikileri, Davranış Bilimleri, Hukuk, Muhasebe gibi pek çok alanlar ilişkisi bulunan İşletmecilik mesleğinin akademik detayları da oldukça kalabalıktır.

Network marketing agına dahil bir kişi bir işletmecidir. Bu vasfı itibariyle işletme fakültesinde öğretilen hemen her detaya hakim olması mümkün olmasa da, genel işletmecilik prensiplerine hakim olması gereklidir. Özellikle davranış bilimleri, satış stratejileri gibi konularda bilimsel yargılardan faydalanarak gelişmiş bir satış alanı yaratmak bu kişiler için zorunluluktur.

Elbette kimilerine göre satış ve pazarlama bir yetenektir ve öğrenilmez, ancak şu bir gerçek ki, bilimsel yargıların ışığında, herkes, her işi öğrenebilir ve kolayca sürdürebilir. Eğer bu mümkün olmayacak olsaydı, İşletme fakülteleri ve satış ile ilgili akademik birimler açılmaz veya bu okullara yetenek sınavı ile öğrenci alınırdı. Çok eski bir inanış olan ticaretin kişinin yetenekleri ile ilgili olduğu yargısı pek doğru değildir.

Yapılan araştırmalar tüccar sıfatını iyi biçimde kullanan kişilerin, ya çok iyi bir çıraklık sürecinden geçtiğini veya aristokratik olarak, ailevi bir yetiye sahip olduğunu gösterir. Örneğin Kayseri ili nüfusunun büyük kısmı ticarette oldukça başarılıdır. Bunun Kayseri’de yaşayan herkesin genetik olarak bu yeteneğe sahip olduğu düşüncesini taşımak oldukça yanlıştır. Bu noktada bölgedeki aristokrasinin, ticaret odaklı olduğu söylenebilir.

Bireyler hayatlarının her alanında tüccarlıkla ilgili kavram ve olaylarla muhatap olduklarından, çocukluklarından itibaren, gelişmiş bir birikiminin zorunlu eğitim süreci içerisinde bulunurlar. Dolayısıyla bu insanların ticari faaliyetlerde başarı göstermek için tüm ilkelere hakim olması kuvvetle muhtemeldir.

Modern akademik ilkelere göre bu süreç, sonradan akademik çalışmalar kapsamında da bireylere kazandırılabilir. Yani, “benim satış yeteneğin yok” genel yargısı oldukça yanlıştır. Herkesin satış yetenekleri gerekli eğitimleri almak şartıyla geliştirilebilir. Elbette sürecek sektör deneyimi sayesinde edinilen bilgi, deneyimle harmanlanacak ve sonuç olarak bir süre sonra ciddi bir sektör deneyimi kazanılacaktır.

İşte Network marketing eğitimlerinin de amaçladığı hedef tam olarak budur. Kim olursanız olun, hangi mesleğe sahip olursanız olun, yaşınıza, cinsiyetinize bakılmaksızın bir hedef kitleye satış yapabilmenizi sağlayacak eğitimler, bilimsel yöntemler ışığında sunulabilmektedir. Modern bilimsel yargılar ise, herkesi mükemmel satıcı yapabilecek niteliklere sahip eğitim tekniklerini ortaya koymaktadır. Network marketing eğitimlerine katılarak, nasıl hareket etmeniz gerektiğini, sistemin ürün bazında genel prensiplerini öğrenebilir, sektörün avantajlarından en kapsamlı biçimde faydalanabilirsiniz.

18 Eylül 2017
3 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?