Network Marketing Eğitimleri

Ana sayfa » Network Marketing » Network Marketing Eğitimleri

Network Marketing Eğitimleri

Sektör için iş almak isteyen ve işi vermek isteyenlerin buluşması amacıyla, sektörü hakkında bilgilendirmek için yapılan eğitimlerdir.

Network marketing eğitimleri bireysel olarak iş yapma sistemidir. Ancak takım olarak çalışmak için tavsiye ticareti eğitimlerinden faydalanmak gerekir. Bu konuda çalıştığınız firma, size tecrübenizi elde etmeniz ve bilgi birikiminizi sağlamanız amacıyla eğitimler almanız için destek sağlar. Bu eğitimler, farklı yerlerde, farklı zamanlarda olabilir. Ancak Network Marketing Eğitim Videoları ve Network Marketing Eğitim Slaytları size, bu yolda yol gösterecek önemli destekçiniz olacaktır.

Network Marketing Başarılı Ekip Kurma

Tavsiye ticareti veya multilevel marketing olarak adlandırdığımız sektörden para kazanma yöntemi bireyler tarafından büyük bir iş imkanı olarak da görülebiliyor. Bu işlemleri genel olarak ürün satışı ya da eleman kazandırma üzerine işlem yapabiliyor. Ürün satışları genellikle bireysel olarak iş imkanı sağlamak isteyenler kullanmış olduğu bir yöntemdir. Ekip oluşturma yöntemi is ürün satışına kıyasla biraz daha fazla kazandıran para kazanma seçeneklerinden olabiliyor. Tavsiye pazarlaması sistemine kayıt olup para kazanmak isteyenler genellikle eleman kazandırma ve ekip oluşturma işlemleri ile ilgilenebiliyor.

Network marketing hızlı ilerleme kat etmek isteyenler çalışanlar ise iş hakkında birçok bilgi toplayıp kendilerinin geliştirmek için çaba göstermektedir. Başarılı bir ekip oluşturmak isteyenler de genel olarak kendilerine bir strateji belirleyip bu strateji üzerinden ilerleyerek başarıyı yakalayabiliyorlar.

Network Marketing Lideri Yada Kurucusu Kim?

Network marketing internet üzerinden para kazanma yöntemi üyelerine önem veriyor ve işi kavrayabilmeleri için birçok etkinliği bir arada sunabiliyor. Pazarlama yöntemlerinden biri olan Network hakkında merak ettiklerinize kendi sitesinde de kolayca ulaşabilirsiniz. Network Marketing sisteminin kurucusu ise 1887 doğumlu Carl Rehnborg olmaktadır. Carl Rehinborg Network Marketing sistemini Çin’de oluşan besleme bozuklukları ve kıtlık gibi problemler ile düzenli ve sağlıklı beslenme üzerine birçok çalışma yapmıştır. Carl Rehinborg Çin’de yaptığı çalışmalardan her hangi bir sonuç alamayınca parasız ve başarısız bir şekilde dönüş yapmıştır.

Bunun ardından çatı katında bir daire tutmuş ve burada çalışmalarına devam edip olumlu sonuçlar almıştır. Bu sonuçlar ile beraber farklı isimde bir şirket kurmuş ve çalışmalarını başarıya döküp günden gün yükselmiştir.Network marketing liderlik sanatı da geliştirmiş olup çalışanlarına aktarmıştır.

Network Marketing Sistemleri

Eğitimler almış bir birey herhangi bir satış ve pazarlama faaliyetinde diğer insanlardan bir adım önde olur. Bu eğitimler uzmanlar tarafından sektör deneyiminin yanında akademik bilgiler de verilir. Kimi insanlara göre satış ve pazarlama bir yetenektir öğrenilmez ancak şu gerçeği de unutmamak gerekir, bilimsel yargıların ışığında herkes her işi öğrenebilir ve kolayca sürdürebilir. Yani herkes satış ve pazarlama yeteneklerini gerekli eğitimleri alarak geliştirebilir. Sonrasında sektör deneyimi sayesinde elde edilen bilgi deneyimle harmanlanarak bir süre sonra ciddi sektör deneyimi kazanılabilir.

İşte bu eğitimlerin amacı da tam olarak budur. Kim olursa olsun, hangi meslekten olursa olsun, yaşa ve cinsiyete bakılmaksızın bir hedef kitleye satış yapabilmeyi sağlayan eğitimler, bilimsel yöntemler ışığında sunulmaktadır. Modern bilimsel yargılar bireyleri mükemmel satıcı yapabilecek niteliklere sahiptir. Bu eğitimlere katılarak sistemin ürün bazında genel prensipleri öğrenmek ve sektörün en kapsamlı avantajlarından yararlanmak mümkündür.

Eğitimlerde, bu işe başlamış olanlara artık nelerle karşı karşıya kaldığı, nasıl görev ve sorumlulukları olduğu da bahsedilmektedir. Siz de bu eğitimlerden bir kısmını merak ediyorsanız, eğitimlerde satış ve pazarlama tekniklerinin yanında verilen bilgilerden bazıları:

Ürün satışları ve yapılan yeni kişi kayıtları ile ömür boyu takip edilecek bir kariyer sistemi ve ona göre artan kazançlar, sistemi içinde olduğunun kişiye gösterilmesi, işi anlatan videoların izlenip izlenmemesine dayalı alınacak puanlar ve bu puanların takvimi, her akşam çevrimiçi olarak belirli zamanlarda bağlanacağınız canlı toplantılar, on beş günde bir büyük toplantıya katılımınızın sağlanması gerektiği, üç ayda bir şehir dışında, 2 gece hafta sonu konaklamalı bir liderler kampı, okumanız gereken network marketing kitapları, belirli seviyedeki çalışanların araç satın alma ve kiralama giderlerinin karşılanması, yurt dışı eğitim toplantıları, tatiller vb.

Tüm bunlara ek olarak, maaş verilmemesi ve her ay belirli bir miktar kendi kullanımınız için ürün satın alınması da eğitimlerde bahsedilen bir başka konudur. Çalışanlarına verdiği motivasyon konusunda uzman olan şirket, bence diğer şirketlere de örnek olacak bir eğitim potansiyeli içeriyor. Bu disiplinle, motive edici toplantılar, eğitimler, ödül, tatil ve kaliteli ürünler ile çalışanlarını bu denli motive edebilen şirketlerin yaygınlaştırılması gerekiyor.

Network Marketing Eğitimleri nasıl yapılır?

Ticaret algısının geleneksel düzenden farklı bir noktaya taşınmasını sağlayan Network Marketing, gün geçtikçe bilinirliğini yükseltmektedir. Bu sistem, üretici ve tüketici arasında doğrudan bir bağlantı, köprü kurmayı amaçlamaktadır. Bu yeni ticari sistemin ismi, 2000’li yılların başından itibaren kulaklara aşina olmuştur ve popülerliği öyle hızlı artmaktadır ki belirli kurumlar bu sistemin eğitiminin verilmesi gerektiğine kanaat getirmiştir. Üniversitelerde derslerinin verilmeye başlamasıyla birlikte, internet üzerinden de eğitimleri ve seminerleri programlanan Network Marketing, bu yüzyılın en çok kazandıran sistemleri arasındadır. İşte network marketing eğitimi almanın yolları:

İnternet Üzerinden Yapılan Eğitimler

İnternet kanalı ile erişebileceğiniz bilgilendirici birçok kısa video, blog yazısı, akademik makale ve online seminer network marketing eğitim olanakları arasındadır. İnternet yolu ile yapılan bu seminerlerde farklı ülkelerden, farklı dillerden ve farklı ırklardan insanların bir araya geldiği küçük topluluklar halinde eğitimler verilmektedir. Genelde İngilizce yapılan bu online seminerlerde network marketing ekip kurma girişimine ve işin mantığını tam olarak algıyabilmeye nasıl başlayabileceğiniz ve bu sistemden nasıl para kazanabileceğiniz anlatılır. Ticaret algısını bu sistem üzerine kurmuş bazı firmalar, kendi sponsorlukları altında internet eğitimleri vermektedirler.

Network Marketing Eğitimleri

Üniversitelerde Yapılan Eğitimler

Üniversitelerin bu alanda eğitim vermeye başlamasının en büyük nedenlerinden olan maddi beklentiler, birçok genç bireyin network marketing en çok kazananlar listesi nde kendi adını görmeye başlamasına olanak sağlamıştır.Geleneksel ekonomik,ticari ve dolayısı ile akademik dengeleri değiştiren bu sistem, ekonomi ve finans alanındaki okullarda Fransa, Amerika, Kanada, İngiltere, ticaretin merkezi olan İsviçre ve daha birçok ülkede yüksek lisans programları altında ders olarak okutulmaktadır. Her ne kadar Türkiye’deki üniversitelerde network marketing istenilen popülerliği yakalayamamış olsa da Avrupa ve Amerika’daki okullar, bu konuda gerekli eğitimleri vermektedir.

Eğitim Setleri ile Yapılan Eğitimler

İnternet aracılığı ile bu ticari sistemi tanımak, öğrenmek ve gerçek hayata geçirmek isteyen insanlara satışı yapılan eğitim setleri öğretici cdler, kitaplar, broşürler ve dosyalardan oluşmaktadır. Network marketing yapmak üzerine yoğunlaşan firmaların yanı sıra eğitimini vermek üzerine uzmanlaşmış olan firmalar, bu sistemin eğitim setleri ile bu işe sıfırdan başlamak isteyen insanlara ulaşmış olurlar. Eğitim setleri genelde bu ticari sistemin eğitimini üniversitelerde almak istemeyen veya online seminer ve eğitimleri yetersiz bulan insanlar için daha uygun olmaktadır.

Seminerler ile Yapılan Eğitimler

Network marketing en çok kazananlar arasında yerini alan firmalar ve bu firmaların üst düzey yöneticileri, bu yeni ticari sistemdeki üye sayısını artırmak ve üyeleri bilgilendirip iş ağının büyümesine olanak sağlamak amacı ile çeşitli şehirlerde birebir seminerler vermektedirler. Sistemi, firmayı, ürünleri ve sistemin nasıl ticari gerçekliğe uyarlanabileceğini konu alan bu seminerler sayesinde markaların distribütörleri artar. Bu tanıtım ve bilgilendirme seminerleri sayesinde network marketing mantığı ve firma bilirnirliği artış gösterdiği için bu sistem ile çalışan şirketler düzenli olarak seminerler gerçekleştirirler. Bu seminerler, zaten bir çalışma hayatına sahip olan bireyin yorucu eğitimler ile uğraşmak zorunda kalmadan yeni bir iş alanına daha mensup olmasını sağlar.

İnternetin olanakları ve sosyal çevre bağlantıları gibi unsurların reklam esasları olarak gözetildiği Network Marketing, her bir üyenin birden çok tanıdığını distribütör ağına dahil etmesine dayalı olarak ilerler. Günümüz şartlarında, böyle ilerleyen bir ticari sistemin bulunması birçok insan için cazip bir iş fırsatıdır; çünkü geleneksel ticari sistemin kaygılarından daha az etkilenen network marketing emekçileri , daha az kaygı sayesinde daha çok başarı kazandırırlar. Durum böyle olduğu için üniversiteler, internet siteleri, eğitim setleri ve seminerler aracılığı ile bu sistemin eğitim şansına ulaşmak oldukça kolay hale getirilmiştir.

Yukarıda belirtildiği gibi eğitim almak için belirli bir kuruma veya şahsa bağlı kalmak istemeyen bireyler, internet üzerinden kolayca erişebilecekleri bilgilendirici kısa videolara, blog yazılarına ve akademik makalelere ulaşabilecekleri gibi eğitim setleri satın alarak kendi başlarına da öğrenim sağlayabilirler.

Network Marketing Eğitim Videoları

Üniversitelerde bu alan üzerine verilen eğitimler ise daha yüksek derecede bir çaba ve bilgi yükü gerektirdiği için daha az tercih edilen bir yoldur. Eğitim için daha popüler bir yol olan seminerler ise Network Marketing tercihinde olan birçok firmanın sıklıkla kullandığı bir yoldur. Bu seminerlerde edineceğiniz bilgiler, çalışacağınız firmayı, firmanın sizden ne beklediğini ve sistemi nasıl kullanmanız gerektiğini anlamanız için daha iyi olanak sağlar.

Son yılların en popüler sistemini yakından tanımak adına başvuracağınız Network Marketing konulu eğitim seminerlerine katılım ile ilgili bilgi edinmek için ya internet üzerinden bu tarz firmaları takip etmelisiniz ya da bir tanıdığınızın size böyle bir sistemi önermesini beklemelisiniz.

Network marketing sistemi kısaca küresel ticaretin büyük pazarlarda müşteri bulmasıdır. Gelişen piyasa ve pazarlarla birlikte potansiyel müşterilerde her geçen gün artmaktadır. Üstelik bu sistem ile birlikte farklı ülkelerden hem pazar hem de müşteri bulmak oldukça kolay hale gelmektedir. Hem büyüyen küresel pazara ayak uydurabilmek için hem de sürekli gelişme halinde olan network marketing küresel sistemin içerisinde aktif olarak yer alabilmek için belli eğitim ve pazarlama teknikleri ile ticari donanıma sahip olunması gerekmektedir.

 

By | 2017-12-28T17:31:33+00:00 Aralık 13th, 2017|Categories: Network Marketing|0 Comments

About the Author:

Blogumda Network Marketing, Para Kazanma,Blockchain ve Bitcoin ile ilgili kategori yazılarının size detaylı bilgi vereceğini düşünüyorum.

Leave A Comment