Network Marketing Eğitimi Için Dört Yol

Network Marketing Eğitimi Ticaret algısının geleneksel düzenden farklı bir noktaya taşınmasını sağlayan Network Marketing, gün geçtikçe bilinirliğini yükseltmektedir. Bu sistem, üretici ve tüketici arasında doğrudan bir bağlantı, köprü kurmayı amaçlamaktadır. Bu yeni ticari sistemin ismi, 2000’li yılların başından itibaren kulaklara aşina olmuştur ve popülerliği öyle hızlı artmaktadır ki belirli kurumlar bu sistemin eğitiminin verilmesi gerektiğine kanaat getirmiştir. Üniversitelerde derslerinin verilmeye başlamasıyla birlikte, internet üzerinden de eğitimleri ve seminerleri programlanan Network Marketing, bu yüzyılın en çok kazandıran sistemleri arasındadır. İşte network marketing eğitimi almanın yolları:

İnternet Üzerinden Eğitim:

İnternet kanalı ile erişebileceğiniz bilgilendirici birçok kısa video, blog yazısı, akademik makale ve online seminer network marketing eğitim olanakları arasındadır. İnternet yolu ile yapılan bu seminerlerde farklı ülkelerden, farklı dillerden ve farklı ırklardan insanların bir araya geldiği küçük topluluklar halinde eğitimler verilmektedir. Genelde İngilizce yapılan bu online seminerlerde network marketing ekip kurma girişimine ve işin mantığını tam olarak algıyabilmeye nasıl başlayabileceğiniz ve bu sistemden nasıl para kazanabileceğiniz anlatılır. Ticaret algısını bu sistem üzerine kurmuş bazı firmalar, kendi sponsorlukları altında internet eğitimleri vermektedirler.

Üniversitelerde Eğitim: 

Üniversitelerin bu alanda eğitim vermeye başlamasının en büyük nedenlerinden olan maddi beklentiler, birçok genç bireyin network marketing en çok kazananlar listesi nde kendi adını görmeye başlamasına olanak sağlamıştır.Geleneksel ekonomik,ticari ve dolayısı ile akademik dengeleri değiştiren bu sistem, ekonomi ve finans alanındaki okullarda Fransa, Amerika, Kanada, İngiltere, ticaretin merkezi olan İsviçre ve daha birçok ülkede yüksek lisans programları altında ders olarak okutulmaktadır. Her ne kadar Türkiye’deki üniversitelerde network marketing istenilen popülerliği yakalayamamış olsa da Avrupa ve Amerika’daki okullar, bu konuda gerekli eğitimleri vermektedir.

Eğitim Setleri: 

İnternet aracılığı ile bu ticari sistemi tanımak, öğrenmek ve gerçek hayata geçirmek isteyen insanlara satışı yapılan eğitim setleri öğretici cdler, kitaplar, broşürler ve dosyalardan oluşmaktadır. Network marketing yapmak üzerine yoğunlaşan firmaların yanı sıra eğitimini vermek üzerine uzmanlaşmış olan firmalar, bu sistemin eğitim setleri ile bu işe sıfırdan başlamak isteyen insanlara ulaşmış olurlar. Eğitim setleri genelde bu ticari sistemin eğitimini üniversitelerde almak istemeyen veya online seminer ve eğitimleri yetersiz bulan insanlar için daha uygun olmaktadır.

Seminerler: 

Network marketing en çok kazananlar arasında yerini alan firmalar ve bu firmaların üst düzey yöneticileri, bu yeni ticari sistemdeki üye sayısını artırmak ve üyeleri bilgilendirip iş ağının büyümesine olanak sağlamak amacı ile çeşitli şehirlerde birebir seminerler vermektedirler. Sistemi, firmayı, ürünleri ve sistemin nasıl ticari gerçekliğe uyarlanabileceğini konu alan bu seminerler sayesinde markaların distribütörleri artar. Bu tanıtım ve bilgilendirme seminerleri sayesinde network marketing mantığı ve firma bilirnirliği artış gösterdiği için bu sistem ile çalışan şirketler düzenli olarak seminerler gerçekleştirirler. Bu seminerler, zaten bir çalışma hayatına sahip olan bireyin yorucu eğitimler ile uğraşmak zorunda kalmadan yeni bir iş alanına daha mensup olmasını sağlar.

İnternetin olanakları ve sosyal çevre bağlantıları gibi unsurların reklam esasları olarak gözetildiği Network Marketing, her bir üyenin birden çok tanıdığını distribütör ağına dahil etmesine dayalı olarak ilerler. Günümüz şartlarında, böyle ilerleyen bir ticari sistemin bulunması birçok insan için cazip bir iş fırsatıdır; çünkü geleneksel ticari sistemin kaygılarından daha az etkilenen network marketing emekçileri , daha az kaygı sayesinde daha çok başarı kazandırırlar. Durum böyle olduğu için üniversiteler, internet siteleri, eğitim setleri ve seminerler aracılığı ile bu sistemin eğitim şansına ulaşmak oldukça kolay hale getirilmiştir. Yukarıda belirtildiği gibi eğitim almak için belirli bir kuruma veya şahsa bağlı kalmak istemeyen bireyler, internet üzerinden kolayca erişebilecekleri bilgilendirici kısa videolara, blog yazılarına ve akademik makalelere ulaşabilecekleri gibi eğitim setleri satın alarak kendi başlarına da öğrenim sağlayabilirler.

Üniversitelerde bu alan üzerine verilen eğitimler ise daha yüksek derecede bir çaba ve bilgi yükü gerektirdiği için daha az tercih edilen bir yoldur. Eğitim için daha popüler bir yol olan seminerler ise Network Marketing tercihinde olan birçok firmanın sıklıkla kullandığı bir yoldur. Bu seminerlerde edineceğiniz bilgiler, çalışacağınız firmayı, firmanın sizden ne beklediğini ve sistemi nasıl kullanmanız gerektiğini anlamanız için daha iyi olanak sağlar. Son yılların en popüler sistemini yakından tanımak adına başvuracağınız Network Marketing konulu eğitim seminerlerine katılım ile ilgili bilgi edinmek için ya internet üzerinden bu tarz firmaları takip etmelisiniz ya da bir tanıdığınızın size böyle bir sistemi önermesini beklemelisiniz.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 4 Ortalama: 4]

Son Yazılarımdan Haberdar Ol!

E-Mail listeme kayıt olursanız son yazılarımdan haberdar olabilirsiniz..

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

0 cevaplar

Cevapla

Yorum Yapmak istermisiniz?
Eleştirmekten Çekinmeyin!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir