Network Marketing Dolandırıcılığı ve Mağdurları

Ana sayfa » Network Marketing » Network Marketing Dolandırıcılığı ve Mağdurları

Network Marketing Dolandırıcılığı ve Mağdurları

Network marketing zengin olmak için yazılımlar kullanılarak kurulan şirketler işleyişini online olarak buradan takip eder.Network marketing zinciri site üzerinden detaylı olarak gözlenebilir.

Network Marketing Firmaları ile Titan Firmaları

Gelinen noktada yapılan uyarılar sonucu insanlardan gelen sorular artık gerçek network ve titan ayrımının nasıl yapılacağı yönünde oluyor. network marketing zenginleri ve sitedeki yoğun uyarılarımızı dikkate alan Network konusunda ilgili kişiler sistemi daha çok araştırması ve benzerlerinden ayırt etmesi gerektiğinin farkında. Network marketing zararları ile karşılaşmamak için konu hakkında daha çok bilgi edinmelisiniz.Gerçek ve etik bir Network marketing ürünlerden para kazanma söz konusudur. Titan sistemlerde ise ürün değil paradan para kazanmaktan bahsedebiliriz. Ama her iki durumda da ortada ürün bulunduğundan bunun ayrımını yapmak güçleşebilir. Ama iyice baktığınızda titan firmalarda ürün olsa bile bunun çok da öneminin olmadığını göreceksiniz.

Burada önemli olan ürünün niteliği değil paranın miktarıdır. Gerçek ve etik bir Network sistemi daha farklı işlemektedir. İki şekilde bir işleyiş söz konusudur. Birincisi distribütör ağı, ikincisi ise müşteri ağıdır. Yani sistem içindeki zincire dahil olan, para kazanan kişiler de ürünleri kullanır ve satar.

Eğer söz konusu şirketin müşteri ağı yoksa ya da buna önem verilmiyorsa buraya biraz mesafeli yaklaşabilirsiniz. Ama yeni kurulmakta olan şirketler için aynı şeyi söyleyemeyiz. Kuruluş aşamasındaki gerçek Network şirketleri de başlangıçta üye potansiyeline sahip değildir. Bu nedenle öncelik daha çok ağ oluşturmaktır. Bu sebeple ilk kurulum aşamasındaki network şirketleri titan şirketler ile karıştırılmamalıdır.

Network Marketing Dolandırıcılığı ve Mağdurları hakkında bilgilendirmeler ; Network marketing sisteminde şirket seçimi çok önemlidir. Şirket seçiminin yanında bireysel olarak yapılan satışlarda satış yapan kişinin sattığı ürünlere dikkat edilmelidir. Sisteme dahil olunmaya karar verildiği zaman şirketin sunduğu hizmetlere bakmak gerekir. Satılan ürünlerden verilen kar oranına, kargo hizmeti gibi etkenlere bakılarak çalışılacak şirketin seçilmesi gerekir.

Network Marketing Dolandırıcılığı

Network Marketing Dolandırıcılığı

Network marketing sisteminde kötü niyetli kişiler satış yapan kişilere ödemeleri geciktirebilirler. Bu gibi olumsuz sorunlarla karşı karşıya kalmamak ve network marketing mağdurları arasına girmemek için çalışılacak şirketin araştırılarak seçilmesi gerekir. Network marketing yorumlar satışı etkileyen bir etmendir. Sistem hakkında olumlu yorumlar ne kadar çok olursa satış yapılan kişi aldığı ürüne o kadar güven duyar ve ürünü alması kolaylaşır. Network marketing nedir sözlükte de en çok tartışılan ve ekşi sözlük yazarlarının üzerinde en çok yazı yazdığı konulardan biridir.

Ekşi sözlükte sistem ile ilgili yazıların yanında network marketing ürünlerini satın alan kişilerin yorumları da bulunmaktadır. Network marketing ürünlerini almadan önce bir çok kişi ekşi sözlük gibi sitelerden yorumlara bakarak karar vermektedir. Bu yüzden satılan ürünlerin zamanında teslim edilmesi çok önemlidir.

Network marketing nedir nasıl yapılır

Pazarlama sektörünün gelişmesiyle satış stratejilerin de de farklı yöntemler geliştirilmiştir. Dünyada son yıllarda en yaygın olan satış sistemi network marketing sistemidir. Sistem o kadar çok yaygınlaşmıştır ki artık bir sektör haline gelmiştir. Network marketing nedir nasıl yapılır sorusunun cevabı direk olarak yapılan satıştır. Bu sistemde pazarlamacılar sattıkları ürünü müşteriye direk olarak bire bir anlatarak satmaya çalışırlar. Müşterilere satış yapılan yerler genellikle iş yer, ev, üniversite ya da oturulan bir mekan olabilir.

Network marketing nedir nasıl yapılır sorusunu inceledikten sonra bu sistem ile nasıl kazanç sağlandığı sorusu doğmaktadır. Network marketing sistemi doğrudan bir satış sektörü olduğu için pazarlamacılar kendi sattıkları ürünlerden para kazanırlar. Bunun yanında satış yapan kişiler kendilerine bir grup kurarak bu gruba dahil ettikleri kişiler üzerinden de para kazanırlar. Buna pazarlamada ağ geliştirme denir ve ağınıza ne kadar çok kişi katarsanız kazandığınız para da o kadar çok artar.

Network marketing sisteminin sunduğu avantajlar nelerdir?

Bu sistemi uygulayan bir çok şirket vardır. Bu şirketler sayesinde birçok kişiye iş verilmekte ve istihdam sayısı artmaktadır. Satış doğrudan yapıldığı için ülke ekonomisindeki sıcak para akışı sürekli hale gelmektedir. Network marketing şirketleri çalışanlarına sattıkları üründen yüksek kar öderler. Çalışanlar ne kadar çok satış yaparlarsa ürün başına para kazandıkları için kazançları artar. Network marketing ürünleri çok çeşitli olduğu için satışları da kolaydır. Bu sistem ile birçok firma satış yapan kişiye düşük maliyet ile ürün sağlamaktadır. Düşük maliyet ile ürün sağlanmasıyla satış yapan kişi satış ağını kolayca genişletebilmektedir. Satış ağı genişleyen kişiler kendi işlerini kurarak daha çok para kazanabilmektedirler.

Network marketing sisteminde satılan ürünler birçok temel ihtiyacı karşıladığı için bu ürünleri satan kişiler kendileri için daha uygun fiyata ürünü alabilmektedir. Pazarlamacılar kendi ihtiyaçları yanında ailesindeki kişilerin ihtiyacı olan ürünleri de normal fiyattan daha uyguna alarak kar ederler. Bunun yanında en çok kar yapılan satışlardan elde edilir. Network marketing sistemine dahil olarak satış yapan kişi ilk önce yakın çevresindeki tanıdıklarına satış yaparak satış ağını genişletmeye çalışır. Yaptığı satışlardan belli bir kar alan kişi satış ağını genişlettikçe kendine bir ekip kurma yoluna girer.

Ekip kurulduğu zaman daha çok kişiye daha çok ürün satılır ve ekibi kuran kişinin karı daha çok olmakla birlikte ekibe dahil olan herkes kazanç sağlamaya başlar. Bu yüzden network marketing sisteminde yüksek kazanç sağlamanın yolu satış ekibi kurmaktan geçmektedir.

Network marketing okulu nedir?

Network marketing sistemine dahil olarak satış yapacak kişileri bilgilendirmek, bu kişilere sistem hakkında eğitim vermek ve satışın nasıl yapılacağını anlatmak için kurulan bir platformdur. Network marketin okulunda sistem ile ilgili birçok tanıtım ve bilgilendirme yazısı, satışın nasıl yapılacağını dair eğitim videoları gibi materyaller bulabilirsiniz. Network marketing sisteminde bilinçli satış yapmak çok önemlidir. Çünkü bilinçli ve planlı bir satış stratejisi ile çok kısa sürede yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

 

Network Marketing Sisteminin Yasalar Kapsamında Genel Esasları

Network marketing sistemi her ülkede farklı düzeyde gelişme göstermiş ve bu gelişmeye bağlı olarak yasal hale getirilmiştir. Pazarlama faaliyetlerinin oldukça gelişmiş bir hali olan network marketing Türkiye’de faaliyete geçmesiyle birlikte geniş bir pazarlama ağına da sahip olmuştur. Bu durum sistemin yasallaşma yolunda hızla ilerlemesini sağlamıştır. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından 14 Ocak 2015 yılında network marketing resmi gazete yazısı ile iş yeri dışında kurulan sözleşmeler yönetmeliği ile bu sistem resmi hale getirilmiştir.

Bu şekilde çıkartılan yasalar gereği doğrudan satışlar tüketicilere yöneliktir ve sisteme katılımcı alınması amacı ön planda tutulmamalıdır gibi belirgin esaslar yer almaktadır. Bunun yanı sıra, sistemde zorla katılımcı alma, baskı kurma gibi eylemler yapılmamalı, aldatıcı vaatler verilerek sisteme katılımcı dahil edilmemeli gibi tamamen güvenlik amaçlı esaslarda dikkate alınmıştır.Bu esaslar genel olarak network marketing siteleri hakkında çıkan şikayet ve olumsuz eleştirilere göre şekillendirilmiştir. Çünkü sistem genel olarak katılımcıları ve tüketicileri korumaya yöneliktir. Katılımcılardan sisteme girdiklerinde belli isimler adı altında ücret alınmaması da doğrudan satış sözleşmesinde yer alan genel esaslardan biridir. Böylece, firmaların katılımcılardan sağlayacağı haksız kazançların da önüne geçilmek istenmiştir.

Network Marketing Sisteminin Yasallaşmasının Avantajları

Network marketing sisteminin yasallaşması, pek çok kullanıcı ve tüketiciyi koruma altına almıştır. Bunun yanı sıra doğrudan satış faaliyetinde bulunan firmalara da bazı yükümlülük katmıştır. Yasallaşma tüketicilerin doğrudan satış faaliyetlerine daha olumlu bakmasını sağlayarak, bu alanda faaliyet gösteren firmaların kazançlarının artmasını sağlamıştır. Ayrıca, çok fazla katılımcısı bulunan firmalar için hem katılımcı sayısı artmış hem de firmalara olan güven kazanımı olumlu şekilde gelişmiştir. Tüm bunların yanı sıra firmalar sözleşme kapsamında ticaret yaptıkları için belli şekilde gelir ve katma değer vergisi ödemeye tabii tutulmuştur. Firmaların network marketing vergi ödeme süreçleri tamamen ticari alanda faaliyet gösterdikleri için ortaya çıkmaktadır.

Yasallaşma sürecinin katılımcılar için avantajları ise daha güvenilir bir faaliyet kolunda hizmet vermektir. Özellikle katılımcılardan belli üyelik bedeli adı altında alınan tüm giderler bu sözleşme ile kaldırılmıştır. Herhangi bir baskı, zorlama ve adaletsizlik yok edilerek, yapılan her faaliyet belli yasalar çerçevesinde düzenlenmesi sağlanmıştır. Bu açıdan hem firmalar hem de katılımcılar güvenli bir pazarlama ağı oluşturmaktadır.

Network Marketing Sisteminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Network marketing sistemi için ister tüketici olun isterseniz katılımcı olun dikkat etmeniz gereken başlıca unsur firmanın geçmiş faaliyet dönemleridir. Geçmiş yıllara ilişkin belli kayıtlar yoksa, faaliyet alanı çok kısıtlı ise, satışa sunduğu ürünler için herhangi bir sertifikaya sahip değilse bu tür doğrudan satış firmaları ile ticaret yapılmamalıdır. Bunun yanı sıra, network marketing yasal mı sorusundan ziyade doğrudan satış kanalında yer alan firmalar çıkarılan yasallık sözleşmesinden faydalanmış mı bu soru sorulmalıdır. Çünkü network marketing sistemi belli düzenlemeler ile yasallaşmıştır. Bu yasallığa rağmen halen sözleşme kapsamında yer alan firmalara biraz daha şüpheci yaklaşmalısınız.

Ayrıca, firmalar network marketing yasası kapsamında vergi mükellefi durumunda yer almalıdır. Ancak bu şekilde firmalar yasal çerçevede yer alabilir. Müşteriler ile belli sözleşme imzalanıyor ve ürün iade gibi durumlar söz konusu oluyor mu tüm bu sorular sistemin güvenirlik hakkında bilgi vermesini sağlayacaktır. Bu nedenle öncelikli olarak network marketing sisteminde bu özelliklere dikkat edilmelidir.

By | 2018-01-15T03:39:27+00:00 Aralık 13th, 2017|Categories: Network Marketing|0 Comments

About the Author:

Blogumda Network Marketing, Para Kazanma,Blockchain ve Bitcoin ile ilgili kategori yazılarının size detaylı bilgi vereceğini düşünüyorum.

Leave A Comment