Network Marketing

Network Marketing Diyanet Açıklaması ve Davet Etme Yolları Network Marketing

Network Marketing Diyanet Açıklaması ve Davet Etme Yolları

  • 108

Temel açıdan network marketing sistemine davet etmek, işin renklerinden bir tanesini oluşturur. Bu rengin dini açıdan doğru boyuta ulaşması için insanların genel fikir fonksiyonlarının bilincinde olmak gerekiyor. Öncelikle yaptığınız işlemlerin, yasal ve vergilere uygun olarak uygunluğunu aktarmak önemlidir. Bunun ardından davet ettiğiniz proje ya da iş olarak tanımlayabilecek kavramın, gelecek planlamasını, ilgili etaplarını ve süreçlerini de vermek, geri dönüşün olumlu olmasını sağlar. Ayrıca dini açıdan da bir başkasının hakkı üzerinden işlem yapılmayarak, kaçak işlemlerin olmadan network marketing davet şekilleri gerçekleştirilebilir.

Davette önemli olan kişinin bir işe yönelme anlamında, ilgi ve alakasına göre adım atabilmektir. Bu durumda da yapılması istenen iş ile alakalı olarak, onun olumlu yönlendirmeden bahsedilebilir ve sonrasında varsa samimiyet açısından olumsuz durumları da net şekilde ortaya konulmalıdır. Elmanın dıştan güzel görünmesi, içinin çürük olduğunda ağızda bırakan buruk tadının değişmeyeceği gerçeği üzerinden gidilmelidir.

Bunlarla beraber, davet sisteminde network marketing adına tüm uygun prosedürlerin en iyi şekilde yapılması gerekir. Zaten piramit sistemlerinde yapılan hatalar ve ön görülen etkenlerin beklentileri vermemesi durumun mahiyetini ortaya koymuştur. Bundan dolayı da yasallığın kabul edilen ve satın alınan ürünün, satışları üzerinden yapılan network marketing ticareti, hem yasal hem de kişinin satıcılık yeteneği üzerinden gelir etmesini sağlayacağı için daha mantıklı gelecektir. Buna uygun network marketing davet yapıldığında, sisteme bir üye kazandırılmış olunacaktır.

Network Marketing Diyanet Açıklamaları

Dinimiz usulüne uygun olarak işin yapılması, vicdanların rahatlaması ve yapılan işin helal kılınması açısından önemlidir. Bu açıdannetwork marketing diyanet üzerinde var olan açıklamaların olduğu görülür. Bunun içinde yapılan bazı açıklamalar içerisinde mal pazarlama ve satışı üzerinden işlem yapılmayıp, sadece sisteme yeni üyelere getirilerek üyelerin yatırdığı paralar üzerinden kazanç elde etme sisteminin yanlış olduğu vurgulanır. Buna ayrıca faizli mevduat hesaplarının açılması, sistemden çıkmak isteyene farklı mali sorumluluklar getirilmesi, sisteme yeni katılanların kazançlarını riskli olması ve hiç verilmemesi durumların caiz olmadığı belirtilir. Bununla alakalı pek çok açıklama ve yorum yine bulunarak, işin dini boyutu algılanabilir.

Network Marketing Dinimizce Caiz mi?

Türkiye üzerinde network marketing sistemi için caiz olup olmadığı noktasında genel bazı kavram kargaşaları halim olabilmektedir. Fakat bu işin genel boyutuna baktığımızda, kul hakkının devreye de girerek, insanların normalde elde edemeyeceği şeyleri edecekmiş gibi gösterip kandırmaca usullere de dikkat etmekte fayda var. Yani genel anlamda dinimizde yapılmaması gereken bazı tanımlamalar, yapılmıyorsa bu konuda ortada bir sıkıntı olmadığı aşikardır. Bu durumda da başka insanın kandırılması, bir üyenin getirilerek üzerinden para alınması ve beklenmeyen vaatlerin öne sürülmesi doğru atılımlar olarak görülmemelidir. Tüm bunlarda network marketing caizmi konusunda ne gibi detaylara bakmamız gerektiğini bize öğretir. Önemli olan adaletli davranmak ve başkasının zor durumundan kar elde mantığında hareket etmemektir.

Ayrıca caiz olabilmesi için, vergiye uygun olması, kaçak para akışlarının olmaması, yapılan işin gerekçelerin bulunması, banka üzerinden ödemelerin yapılması gibi yasal hususlara ve başkasının haksızlığa uğramayacağı türden network marketing üzerinden işlem yapılmasın hassasiyet ile yaklaşılması gerekir.

Binary Sistemi Hakkında

Tüm bunlarla beraber, network marketing için tanımlanan başka hizmet sistemleri de bulunur. Bunlarda kişinin kazanma sisteminin yapıldığı ve ödeme planlarının oluşturulduğu network marketing binary sistemidir. Bu sisteminde, iyi ödeme planı olduğu ve diğer ödeme planlarına oranla daha ön planda olduğu vurgusuna da dikkat çekmek mümkündür. Binary sisteminde genel olarak, bazı kollar ayrılır ve bu kolların kendilerine ait satış hacimleri bulunur.  Sonrasında ilgili kolların yaptığı satışlar üzerinde belirli kar elde etme oranları vardır. Böylece ikiyi ayrılan kollar arsında denge oluşturulduğunda büyüme istenilen verimde alınabilir. Fakat bir kol iyi gelişme gösteriyorken, diğeri gösteremiyorsa, orada tutarsızlık durumu hakimdir. Bunun içinde her iki kolunda dengede süregelmesi için planlamalar oluşturulmaktadır.

Gelişmeye bağlı olarak network marketing sistemine dahil olan şirketlerin elde ettikleri cirolarında değerleri vardır. Bu değerler yıllara göre kazanç orantılarını gösteren network marketing cirosunu oluşturur. Genelde bu sisteme adım atmak isteyenlerin ilk ön planı, bazı şirketlere ait ciro getirileri olabilmektedir. Bunlar çeşitli markaların ülkemizde talep edilebilirliği, satış oranlar, kalitesi gibi etkenlere göre farklılık göstermektedir. Eğer firma arayışında iseniz, mutlaka piyasa üzerindeki başarı oranlarına ve ürünlerinin kalitelerine bakmanızda yarar vardır.

Benzer Yazılar

Network Marketing Motivasyon Network Marketing
Network Marketing işi nedir Network Marketing
Network Marketing Hakkında Network Marketing
Kararsızlık Network Marketing
Network Marketingde Liderlik Network Marketing
Network Marketing Nedir? Network Marketing
Limit Siz’siniz Network Marketing
Geleceğini Kontrol Et Network Marketing
Satışlarda Rekor Kırılacak Network Marketing

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?