0545 736 6371
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Network Marketing Dersi Veren üniversiteler Var Mı?

11 Kasım 2017
12 kez görüntülendi
Network Marketing Dersi Veren üniversiteler Var Mı?

Network marketing eğitim sistemi hakkında bilgiler

Yüz yüze satış anlamına da gelen network marketing sisteminin ana mantığı doğrudan olarak satış yapılmasıdır. Doğrudan satış amaçlandığı için bu sistemde satılan ürünler mekan ve ortam fark etmeksizin her yerde satılabilir. Bir üniversite, oturduğunuz cafe, çalıştığınız iş yeri ya da misafirliğe gittiğiniz ev aklınıza gelebilecek her yer network marketing sisteminin satış sahasına girmektedir. Network marketing sistemi Amerika’ da ortaya çıktıktan sonra tüm ülkelerde yayılmaya başlamış ve son yıllarda da ülkemizde hızlıca gelişerek bir sektör haline gelmiştir. Network marketing sisteminin gelişip sektör haline gelmesiyle bir çok firma kurulmuş ve birçok kişiye istihdam sağlanarak ülke ekonomisi canlanmıştır. Kurulan firmalar belirli ürünleri çalışanları aracılığıyla direk olarak tüketiciye satmaya başlamış ve zamanla gelişen sistemde firma çalışanları yüksek kazançlar elde etmiştir. Network marketing eğitim dersleri veren üniversiteler dünyada giderek yaygınlaşmaktadır. Türkiye’de son yıllarda sektör haline gelen network marketing sistemi için ders veren üniversite bulunmamaktadır. Ancak Anadolu Üniversitesi ilerleyen zamanlarda network marketing sistemi ile ilgili bölüm açmayı planlamaktadır. Network marketing sistemine dahil olacak kişilerin firma seçimleri çok önemlidir. Çünkü firmaların sattığı ürünler kaliteli ve satış potansiyeli yüksekse sizin de ürün satmanız kolaylaşacak ve kısa sürede yüksek tutarda kar elde etme şansınız artacaktır.

Network marketing sisteminde kazanç nasıl artırılır?

Bu sistemde ağ genişletme ile kazanç artırılır. Network marketing ekip kurma olarak ta bilinen ağ genişletme ile ekibinize ne kadar çok kişi katarsanız, kazancınız bir o kadar artar. Bu olayı bir örnekle açıklamak gerekirse; Siz firmadan ürünleri alıp, % 10 kar ile sattığınızda 100 Türk liralık bir üründen 10 Türk lirası kar elde etmiş olursunuz. Eğer ekip kurup satış yaparsanız. Ekibe kattığınız her kişinin kazancından da belli bir pay alırsınız. Bu pay % 5 olarak kabul edildiğinde, ekibe 10 kişi kazandırıldığı varsayılsın, 10 kişi toplamda 1000 Türk liralık bir satış yaptığında 50 Türk lirası kazanmış olursunuz. Bu şekilde sisteme ne kadar çok kişi dahil edilip ekip ne kadar çok genişletilirse kazançta o kadar çok artacaktır. Network marketing sistemi hem kısa vade de hem de uzun vade de yüksek kazançlar elde etmenizi sağlar.

Network marketing davet şekilleri, Network marketing davet metinleri nedir?

Network marketing sisteminde para kazanmayı artırmanın yolu satış ekibini genişletmektir. Satış ekibini genişletmek için kişilere network marketing sistemini doğru anlatan ve onları cezbeden davet şekilleri geliştirmeniz gerekir. Network marketing davet metinleri sisteme dahil edeceğiniz kişilere gönderilir. Bu davet metinleri ile satış ekibinize katacağınız kişilere sistem hakkında bilgi verebilir, sistem üzerinden nasıl para kazandığınızı anlatarak ikna edebilirsiniz. Network marketing sistemi doğru uygulandığında zarar ettirmeyen bir sistemdir. Bu yüzden network marketing davet metinlerini doğru kullanarak kolay bir şekilde satış ekibinizi genişletebilirsiniz. Network marketing eğitim videolarını izleyerek davetlerde nasıl bir yol izleyeceğinizi öğrenebilirsiniz. Davetleri ilk olarak yakın çevrenizdeki kişilere yapmanız ekibinizi kısa sürede genişletmenize yardımcı olacaktır. Davet konuşmalarını yüz yüze yapmanız ikna etme olasılığını daha da yükseltecektir. Bunun yanında network marketing davetlerinde yanlış bilgiler vermemeli sistemi doğru bir şekilde anlatmalısınız. Ekibe katacağınız kişiyi satış potansiyeliniz ve sattığınız ürünler hakkında bilgilendirerek ikna edebilirsiniz.

Network marketing dinen caiz mi?

Netwrok marketing sisteminin dinen caizliği sürekli tartışılan bir konudur. Network marketing sisteminde birçok kazanç metodu vardır. Network marketing sistemi dinen caiz değildir demek kesin bir yargı değildir. Ancak caizdir demekte kesin değildir. Network marketing sistemi emek verilerek yapılan ürün satışlarında, ürünün tüketiciye doğru olarak anlatılması ve gerçek fiyatından satılmasıyla dinen caiz olur. Bazı kazanç metotlarında ise ürün satışı yerine sadece sisteme yeni üyeler katarak kazanç sağlanılmaktadır. Bu gibi durumların dinen caizliği tartışılmakla birlikte caiz olmadığı söylenmektedir. Çünkü dini açıdan emek verilmeden ve karşı tarafı kandırarak sağlanan kazançlar caiz değildir. Network marketing sisteminde satıcılar ürünü sattıkları kişiye satış yapmak için yanıltıcı bilgiler vermemelidir ve yine ürünlerin alındığı firma satış ekibinde bulunan çalışanlara baskı ve zorlama yapmamalıdır.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 5 Ortalama: 5]

Mail Abonem Olur musun?

En Güncel Yazılar Artık Mailinizde.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?