Network Marketing

Network Marketing Derinlikleri Ve incelikleri Network Marketing

Network Marketing Derinlikleri Ve incelikleri

  • 18

Network marketing, dijital platformda bulunan gelişmiş ve büyük bir ticaret sistemidir. Sunduğu kolaylıklar ve geniş ağ sistemi ile günümüzde, birçok insanın kullandığı bir gelir kapısıdır. Ticaretin yanı sıra, network marketing üyeleri, kendilerini sürekli güncel tutarak, geleceğe ve günümüze en iyi şekilde yatırımlar yaparlar. Öğrenmek ve bilgi edinmek konusunda, network marketing sizlere çok geniş bir platform sunuyor. Bilginin, sınırlarının olmadığı dijital dünyada, network marketing youtube, network blog, network marketing kitapları ve yardımcı sistemler ile çok geniş bir ticaret bilgi ağına sahiptir.

Sağladığı dijital servisler ve yazılımlar sayesinde, network marketing basit ve hedefe en kısa yoldan ulaşmanız için sizi destekler. Fakat her sektörde olduğu gibi, günümüzde de network marketing kullanımı hakkında birçok şehir efsanesi bulunmaktadır. Dünyada ki zenginlerin, %20’si network marketing ile zengin olmuştur, Wall Street gazetesi ticaretini, network marketing ağı üzerinden yapmıştır gibi söylemler, tamamen network marketing yalanıdır ve itibar edilmemesi gerekir.

 

Network Marketing İçin Destekleyici Yazılımlar

Doğrudan satış yapın veya geniş bir takıma sahip olun. Network marketing için, olmazsa olmazlardan biride, network marketing yazılımlarıdır. Satılan ürünlerin kodlanması, takım hiyerarşisinin belirlenmesi, takım üyelerinin bilgilerinin saklanması, ürün satışlarının detaylı görünümü ve daha birçok kolaylık ve sebepten yazılımlar, bir distribütörün en büyük yardımcısıdır. Genel olarak öğrenimleri ve kullanımları kolay olan bu yazılımlar, network marketing sistemleri tarafından, istisnasız desteklenmektedir. Kimi network marketing şirketleri, kendi yazılımlarını kullanırken, bazıları ise piyasa bulunan, kabul görmüş yazılımları kullanmaktan yana. En çok kullanılan 2 yazılımı, şu şekilde sıralayabiliriz.

DeMLM; Network marketing firmalarının, çözümlerini karşılayabilecek en komple çözümlerdendir. Ürün ve depo denetimi, sistem tanıtımı, üyelere satış, gerçek zamanlı üye raporu gibi birçok konuda yardımcı olur.

NE-MA Software; Kullanımı oldukça kolay olan ve ürün satış konusunda uzmanlaşmış olan bu yazılım, gerektiğinde müşteri destek sistemi ile, sizlere en iyi şekilde yardımcı olur.

Network marketing yazılım konusunda uzmanlaşmış, çok geniş bir destek politikasına sahiptir.

Network Marketing İle Yükselmek

Yazılımları ve takımı hazır olan her aracı, her zaman yükselmeyi hedefler. Bu sektörde nasıl yükseleceğiniz, stratejileriniz ve ikna kabiliyetinizle, aynı zamanda takım içi uyumunuzla doğru orantılıdır. Dünyada ki en özgür ve geniş ticaret ağı olan network marketing, sınırsız yatırım olanağına da ev sahipliği yapar. Belirli bir alanda uzmanlaşacağınız gibi, takımınız ile doğru koordinasyonlar yaparak, çok geniş sektörlerde de varlığınızı sürdürebilmeniz mümkün.

Doğru bir şekilde yapılan, network marketing yatırımları, her zaman sizi zirveye taşıyacaktır. Yatırımlarınız yönlendirirken, piyasanın istek ve arzularını, takımınızın ürün satma potansiyeli gibi birçok faktörü göz önünde bulundurmalı, bu faktörler doğrultusunda en iyi şekilde ilerlemelisiniz. Takımını ve global arz piyasasını okuyamayan bir yatırımcının, bu sektörde zirveye oynaması çok zordur. Bu konuda, network marketing yine sizleri yalnız bırakmamakta ve uzman piyasacılarla, size ve takımınıza en büyük desteği vermekte.

Network Marketing İle Yasal Süreç

Network marketing ile doğrudan satış yapacak, ticarete yönelecek her bireyin, network marketing yasasını çok iyi bilmeleri gerekmektedir. Genel hak ve kuralları bilmek, hem birey için hem de takım için çok büyük bir avantajdır. Tüketicinin haklarını bilmek, ticarette yapılacak stratejileri de doğru oranda etkilemektedir.

En güncel hali ile, toplamda 25 maddeden oluşan, doğrudan satış yasası, kavraması kolay ve çok açık bir şekilde, hem tüketicinin hem de üreticinin haklarını korumaktadır. Amaç, kapsam, dayanak, tanımlar, ön bilgilendirme, sözleşmenin zorunluğu içeriği, cayma hakkı, yükümlülükler ve sorumsuzluk halleri ile ilgili, geniş kapsam ve kurallar içeren bu yasa, kesinlikle başından sonuna kadar, okunması ve bilinmesi gerekir.

Network marketing yasası içerisinde, kesinlikle bilinmesi gereken ve önem arz eden bazı kurallar şu şekildedir.

Cayma Hakkı; Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin, sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

Madde 13; Tüketicinin cayma hakkını kullanması durumunda, yan sözleşmelerde kendiliğinden sona erer. Bu durumda tüketici, her hangi bir tazminat, masraf ve cezai şart ödeme yükümlülüğünde değildir

Madde 11;  Satıcı veya sağlayıcı, cayma bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren on dört gün içinde malı geri almakla yükümlüdür. Bu süre içerisinde malın geri alınmaması durumunda, tüketici malı muhafaza etmekle yükümlü değildir.

Madde 6; İş yeri dışında kurulan sözleşmeler yazılı olarak yapılmadıkça geçerli olmaz.

+1500 Blog Abonesi Arasına Katılın.Yazılar Haftalık Mail Adresinize Gelsin?


Benzer Yazılar

Network Marketing Motivasyon Network Marketing
Network Marketing işi nedir Network Marketing
Network Marketing Hakkında Network Marketing
Kararsızlık Network Marketing
Network Marketingde Liderlik Network Marketing
Network Marketing Nedir? Network Marketing
Limit Siz’siniz Network Marketing
Geleceğini Kontrol Et Network Marketing
Satışlarda Rekor Kırılacak Network Marketing

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?