Network Marketing Başarı Hikâyeleri

Network Marketing sektöründe başarılı olmak isteyen kişilerin öncelikle bilmesi gereken şey, bu işte her kesimden insanın başarıya ulaşabilir olmasınıdır. Yani evli olan da başarabilir, olmayan da… Genç olan da başarabilir, olmayan da… Eğitimli olan da başarabilir, olmayan da… Network Marketing Başarı sırları oluşturmak herkesin eline geçebilecek bir fırsattır.

Bu sektörde başarı tahsilinize, yaşınıza, medeni durumunuza, maddi durumunuza, bilgi ve tecrübenize değil, bu işi başarmaya duyduğunuz isteğe bağlıdır. İstemekten kasıt, saf bir şekilde isteme duygusu değildir. Hiçbir şey, sadece siz istediniz diye gerçekleşmez. İstemekten kasıt burada sadece istiyorum demek değil, istediğiniz ne varsa harekete geçmektir. Bu nedenle başarma isteğinin yanı sıra, başarmak için yapmanız gerekenleri de iyi bilmeli ve bunları olması gereken en iyi şekilde yapmalısınız. Eğer Network Marketing sektöründe başarılı olmak istiyor ve başarıya ulaşmak için yapmanız gerekenleri tam olarak bilmiyorsanız ve bilmek istiyorsanız, aşağıdaki Network Marketing İpuçları size bu konuda yardımcı olacaktır.

  • HEDEFİNİZ OLSUN

Network Marketing işinde başarı için olmazsa olmazlardan biri ve hatta en önemlisi hedeftir.
Eğer zihninizi kaplayan, içinizden onu gerçekleştirmek için derin arzı duyduğunuz, geceleri sizi uyutmayan veya çok istediğiniz bir hedefiniz yoksa bu işi tutkuyla yapamaz ve bir müddet sonra da Network Marketing yolculuğunuzu sonlandırmak zorunda kalırsınız. Hedefler sizi motive eder, koşullar ne olursa olsun sizi harekete geçirir.  Canınız her sıkıldığında hedeflerle kendinize dayanma gücü bulursunuz. Ayrıca hedefleriniz ne kadar belirgin ise, onu gerçekleştirme isteğiniz de bir o kadar fazla olur. Bu nedenle kendinize büyük ve belirgin hedefler koymalı ve yılmadan hedefinize koşmak için çabalamalısınız.

  • MÜCADELECİ OLUN

Mücadele ruhu, ikinci olmazsa olmazlardandır. Şartlar ne kadar kötü olursa olsun, yılmadan yolunuza devam etmenizi sağlar. Olumsuzluklar karşısında soğukkanlı olabilip, ayakta kalabilmek ve bir şey yaşamamış gibi devam edebilmek pes etmenizi önler. Eğer hiç bir şey bizi yolumuzdan alıkoyamıyorsa, bu da hedefimize adım adım yaklaştığımız anlamına gelir. Dayanma gücünü hissedebilmek ve uygulamak mücadele ruhundan gelir.

Aşağıdaki network marketing başarı sözleri mücadele ruhunun önemini anlatmaktadır.

» Başaramazsan değil, pes edersen yenilirsin.
» Yolumuzdaki engeller, bizim o yolda yürümeye ne kadar istekli olduğumuzu ölçmek için vardır.
» Kaybetmekten yılmayan, kazanmanın eşiğindedir.

  • PLANLI ÇALIŞIN

Planlı ve Programlı çalışmanın size getireceği en büyük olumlu geri dönüşler, yapmanız gereken hiçbir işi unutmamanız ve yaptığınız işlerde zaman tasarrufu sağlamanızdır. Programlı çalışan kişiler, neyi ne zaman yapacaklarını ve bunları ne kadar sürede yapacaklarını bildikleri için kararsızlık yaşamayıp zamanlarını verimli kullanmaktadırlar.

  • BAHANE ÜRETMEYİN

Eğer yoğun işleriniz var ve yapmanız gerekenler birikti. Burada hemen bir iş varsa başlayın.  Çünkü hiçbir zaman o anınızdan çok daha uygun koşullar ayağınıza gelmez. Zaman kaybetmemek gerekmektedir. Kişilerin çoğu halletmesi gereken işlere, koşulların uygun olmadığı gerekçesiyle başlamaz, o işi yapmamak için bahane üretirler. Siz mevcut koşullarda, elinizdeki araç gereçlerle işinize başlayın. Nasıl olsa ilerleyen aşamalarda daha iyileriyle karşılaşacaksınız. Bu nedenle bahanelerin arkasına sığınmamak önemlidir.

  • KENDİNİZİ GELİŞTİRİN

Bir işle ilgili ne kadar bilgi sahibi olursanız, o işi daha iyi bir şekilde yaparsınız. İşi iyi yaparsanız, kendinize olan güveniniz de artar. Kendinize Doğrudan Satışta Nasıl Başarılı Olunur gibi sözler sorarak da yolunuzdan saparsanız yoldan uzaklaşmamaya çalışacak cümleler kurmalısınız. En iyi olma isteği, daha başarılı olma isteği ile birlikte sizi kendinizi geliştirmeye sevk edecektir. Kendinizle yarışıp, kendinizin rekorlarını kırın. Başkalarından üstün olmamız önemli değildir. Asıl önemli olan dünkü halimizden üstün olmamızdır.

  • POZİTİF DÜŞÜNÜN

Her türlü olumsuz düşünceden uzak durun. Şunu unutmayın ki, olumsuz düşünerek hiç bir şeyi yoluna sokamazsınız. Aksine her şey daha da kötüye gider. Ama olumlu düşünürseniz kendinizi iyi hissedersiniz. Kendinizi iyi hissederseniz de üstesinden gelemeyeceğiniz iş yoktur. Mesela kafanızda işinizle alakalı birçok soru belirebilir. Kendinize Network Ekip Kurma yolunda çok aşama atlatacak şeyler yapmışsanız, yıkıcı değil, yapıcı olursanız o gerçekleştiremediğiniz ne varsa, gerçekleştirebildiğinizi göreceksiniz. Denemeleriniz istediğiniz gibi sonuçlanmadığında, Tam bu aşamada, Thomas Edison’un ampulü icat etme sürecini örnek alabilirsiniz. Edison, ampulü icat etmeden önce yaptığı yüzlerce denemenin hepsinde başarısız oldu. Fakat pes etmedi.

Bu Yazıyı Değerlendirmek ister misiniz?
Lütfen Bu Yazıya Puan vermeyi Unutmayın !!! 😉
[Toplam: 5 Ortalama: 4.2]
3 Saniyede Ne Aradığınızı Bulun!!!

+1500 Abone Arasına Katılmak ister misiniz?

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir