Network Marketing sektöründe başarılı olmak isteyen kişilerin öncelikle bilmesi gereken şey, bu işte her kesimden insanın başarıya ulaşabilir olmasınıdır. Yani evli olan da başarabilir, olmayan da… Genç olan da başarabilir, olmayan da… Eğitimli olan da başarabilir, olmayan da…

Network Marketing Başarı sırları oluşturmak

Bu sektörde başarı tahsilinize, yaşınıza, medeni durumunuza, maddi durumunuza, bilgi ve tecrübenize değil, bu işi başarmaya duyduğunuz isteğe bağlıdır. İstemekten kasıt, saf bir şekilde isteme duygusu değildir. Hiçbir şey, sadece siz istediniz diye gerçekleşmez. İstemekten kasıt burada sadece istiyorum demek değil, istediğiniz ne varsa harekete geçmektir. Bu nedenle başarma isteğinin yanı sıra, başarmak için yapmanız gerekenleri de iyi bilmeli ve bunları olması gereken en iyi şekilde yapmalısınız. Eğer Network Marketing sektöründe başarılı olmak istiyor ve başarıya ulaşmak için yapmanız gerekenleri tam olarak bilmiyorsanız ve bilmek istiyorsanız, aşağıdaki Network Marketing İpuçları size bu konuda yardımcı olacaktır.

HEDEFİNİZ OLSUN

Network Marketing işinde başarı için olmazsa olmazlardan biri ve hatta en önemlisi hedeftir.
Eğer zihninizi kaplayan, içinizden onu gerçekleştirmek için derin arzı duyduğunuz, geceleri sizi uyutmayan veya çok istediğiniz bir hedefiniz yoksa bu işi tutkuyla yapamaz ve bir müddet sonra da Network Marketing yolculuğunuzu sonlandırmak zorunda kalırsınız. Hedefler sizi motive eder, koşullar ne olursa olsun sizi harekete geçirir.  Canınız her sıkıldığında hedeflerle kendinize dayanma gücü bulursunuz. Ayrıca hedefleriniz ne kadar belirgin ise, onu gerçekleştirme isteğiniz de bir o kadar fazla olur. Bu nedenle kendinize büyük ve belirgin hedefler koymalı ve yılmadan hedefinize koşmak için çabalamalısınız.

MÜCADELECİ OLUN

Mücadele ruhu, ikinci olmazsa olmazlardandır. Şartlar ne kadar kötü olursa olsun, yılmadan yolunuza devam etmenizi sağlar. Olumsuzluklar karşısında soğukkanlı olabilip, ayakta kalabilmek ve bir şey yaşamamış gibi devam edebilmek pes etmenizi önler. Eğer hiç bir şey bizi yolumuzdan alıkoyamıyorsa, bu da hedefimize adım adım yaklaştığımız anlamına gelir. Dayanma gücünü hissedebilmek ve uygulamak mücadele ruhundan gelir.

Aşağıdaki network marketing başarı sözleri mücadele ruhunun önemini anlatmaktadır.

» Başaramazsan değil, pes edersen yenilirsin.
» Yolumuzdaki engeller, bizim o yolda yürümeye ne kadar istekli olduğumuzu ölçmek için vardır.
» Kaybetmekten yılmayan, kazanmanın eşiğindedir.

PLANLI ÇALIŞIN

Planlı ve Programlı çalışmanın size getireceği en büyük olumlu geri dönüşler, yapmanız gereken hiçbir işi unutmamanız ve yaptığınız işlerde zaman tasarrufu sağlamanızdır. Programlı çalışan kişiler, neyi ne zaman yapacaklarını ve bunları ne kadar sürede yapacaklarını bildikleri için kararsızlık yaşamayıp zamanlarını verimli kullanmaktadırlar.

BAHANE ÜRETMEYİN

Eğer yoğun işleriniz var ve yapmanız gerekenler birikti. Burada hemen bir iş varsa başlayın.  Çünkü hiçbir zaman o anınızdan çok daha uygun koşullar ayağınıza gelmez. Zaman kaybetmemek gerekmektedir. Kişilerin çoğu halletmesi gereken işlere, koşulların uygun olmadığı gerekçesiyle başlamaz, o işi yapmamak için bahane üretirler. Siz mevcut koşullarda, elinizdeki araç gereçlerle işinize başlayın. Nasıl olsa ilerleyen aşamalarda daha iyileriyle karşılaşacaksınız. Bu nedenle bahanelerin arkasına sığınmamak önemlidir.

KENDİNİZİ GELİŞTİRİN

Bir işle ilgili ne kadar bilgi sahibi olursanız, o işi daha iyi bir şekilde yaparsınız. İşi iyi yaparsanız, kendinize olan güveniniz de artar. Kendinize Doğrudan Satışta Nasıl Başarılı Olunur gibi sözler sorarak da yolunuzdan saparsanız yoldan uzaklaşmamaya çalışacak cümleler kurmalısınız. En iyi olma isteği, daha başarılı olma isteği ile birlikte sizi kendinizi geliştirmeye sevk edecektir. Kendinizle yarışıp, kendinizin rekorlarını kırın. Başkalarından üstün olmamız önemli değildir. Asıl önemli olan dünkü halimizden üstün olmamızdır.

POZİTİF DÜŞÜNÜN

Her türlü olumsuz düşünceden uzak durun. Şunu unutmayın ki, olumsuz düşünerek hiç bir şeyi yoluna sokamazsınız. Aksine her şey daha da kötüye gider. Ama olumlu düşünürseniz kendinizi iyi hissedersiniz. Kendinizi iyi hissederseniz de üstesinden gelemeyeceğiniz iş yoktur. Mesela kafanızda işinizle alakalı birçok soru belirebilir. Kendinize Network Ekip Kurma yolunda çok aşama atlatacak şeyler yapmışsanız, yıkıcı değil, yapıcı olursanız o gerçekleştiremediğiniz ne varsa, gerçekleştirebildiğinizi göreceksiniz. Denemeleriniz istediğiniz gibi sonuçlanmadığında, Tam bu aşamada, Thomas Edison’un ampulü icat etme sürecini örnek alabilirsiniz. Edison, ampulü icat etmeden önce yaptığı yüzlerce denemenin hepsinde başarısız oldu. Fakat pes etmedi.

Network Marketing Sistemi Mucizeler Mi Yaratıyor?

Yaşadığımız yüzyılın belki de en fazla ışıldayan, günler geçtikçe büyüme ivmesi artan, yakaladığı başarının getirisi olarak pek çok insan tarafından fark edilmiş olan, ticaretin yenilikçi bir yüzüdür aslında Network Marketing. Bu yeni düzene entegre olabilmiş insanlar, herkese eşit düzeyde şans tanıyan bir Network Marketing firma organizasyonu yakalayabilmek için oldukça özenli hareket etmektedirler. Hakkında yapıla gelmiş pek çok soruşma, bu yeni ticari düzenin, iştirakçilerini özel çaba ve kabiliyetlerine bakarak ödüllendirme yolunu benimsediğini açıkça ortaya koymaktadır. Klasik tarz ticaret anlayışında imal edilmiş metanın, müşterinin eline geçtiği güne değin izlediği çok katmanlı bir rota bulunmaktadır. İmal edilmiş ürünün depoda bekleme maliyeti, taşınma maliyeti, ürünün satacak bayiinin elde edeceği kar ve reklamının yapılabilmesi için ayrılan bütçe, bu ürünün birim maliyetini arttırmakta dolayısı ile ürünün satış fiyatı da yükselmektedir. Network Marketing düzeni, tüm bu maliyetlerin ortadan kalktığı bir düzen olma özelliği taşımaktadır. Satış ve de tanıtım işi, direkt olarak düzen içinde üyeliği bulunan kişiler gerçekleştirir ve ürünün getirisi olan kar, tüm üyeler arasında taksim edilir. Ürünün tanıtımı, bu düzende kayıtlı şahsiyetlerin özel gayreti ile ürün sunumu sırasında yapılmaktadır. Bununla birlikte, hem eğitim hem de tanıtım amaçlı çekilmiş Network Marketing filmleri reklam ihtiyacını karşılamaktadır.

Network Marketing Fikirleri Nelerdir?

Network Marketing, tam olarak insanı temel alan bir düzendir. Üretilmiş malı alan müşteri, ürünü deneyip mutluluk duyarsa yakınlarında yer alan kişilere, üründen aldığı hazzı anlatacak ve onları da ürünle ilgili iştahlandırmış olacaktır. Basit bir pazarlamacının verdiği bir ürünü çoğu insan güvenmeyerek reddedebilir ancak, zaten güvenini kazanmış birinin önereceği ürünü neredeyse bütün insanlar mutlulukla kabul edecektir. Network Marketing, aynen bu yöntemi uygulamak şartı ile düzenine üye olmuş katılımcılarını hem müşteri hem de satış elemanı olarak çalıştırmayı ilke edinmiş ticaret düzenidir. Pek çok düzen taraftarı, kullandığı ürünü öncelikle akın bir arkadaşından ya da ailesinden gelen tavsiye üzerine satın aldığını itiraf edecektir. Sonuç olarak bu düzenin işlemesi, iş birliği içinde çalışan ve uyum sorunu yaşamayan bir takım ile sağlanabilir. Ticari başarı için pek çok yeni fikir denenebilir ancak Network Marketing fikirleri bu konuda önemli bir yer tutmaktadır.

Network Marketingde Başarmanın Sırrı Nedir?

İnternette dolanırken ya da bir gazete sayfasında Network Marketing firmaları iş ilanları görmeniz mümkündür. Bu ilanlar, merak uyandırıcı olabilir. Bu merak, Network Marketing düzeni hakkında bir araştırma yapmanıza ve bu düzen içinde başarıyı yakalayamamış birilerinin de olduğunu görebilirsiniz. Bunda şaşılacak bir şey yoktur çünkü herkesin her işi başarması diye bir şey söz konusu olamaz. Bu düzende başarı sağlamak için çok sağlam bir düşünce yapısına sahip olmanız gerekir. Kendi işini yönetecek bireyler, başarı için ne yapılması gerektiğini bilirler ve tereddüt etmeden uygulamaya geçerler. Sağlam bir irade bunu gerektirir ve başarı beraberinde gelir. Bu konuda Network Marketing forum sitelerinde pek çok başarı öyküsüne rastlanabilir. Azimle, sabrederek ve yılmadan çalışan insanların yakaladıkları başarırlar destansı bir şekilde anlatılmaktadır.

Network Marketing Kazanç Düzeni Nasıl İşler?

Dünyayı kasıp kavuran olağan dışı bir başarı kazanmış, konuyla ilgili geliştirme raporları hazırlanan Network Marketing, gün geçmesin ki yaygınlaşan bir düzen olmasın. Başarı için bir sürü yöntem denenmiş ve denenmeye devam edilmektedir. Bu yöntemlerden bahseden kitapların yanı sıra Network Marketing eğitim slaytları dahi yapılmıştır. Yöntemlerden bazıları Unilevel yöntemi, Breakaway yöntemi, Matrix yöntemi ve Binary yöntemidir. Binary yöntemi, diğerlerinden daha çok uygulandığı için daha cazip bir yöntem olduğu açıktır. Binary yöntemi, kötü amaçlı titan zinciri kurmak isteyen organizasyonların favori yöntemi olduğu için ünü birazcık kirlidir. Yöntemlerin tamamına yakını genel bir kuralı benimser. Bu kural, düzene kazandırılacak yeni insanların ve olabilecek en iyi trazda yönetilmesi kuralıdır.

Network Marketing düzenini amacı, görevi ürün satışı yapmak olan üyelere, aynı zaman da o ürünü kullandırmaktır. Ürün satışı yapmak için iletişime geçtikleri her şahıs yine satış elemanı olması beklenen kişilerdir. Satış elemanı ve müşteri aynı kişi olursa bu düzenin başarılı olması kaçınılmaz olacaktır.