0545 736 6371
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Network Marketing Aldatmacası

08 Kasım 2017
15 kez görüntülendi
Network Marketing Aldatmacası

Network Marketing Nedir?

Network marketing günümüzde çok fazla firma tarafından tercih edilen bir doğrudan satış yöntemidir. Ek gelir elde etmek isteyen kişiler veya bunu tek iş olarak yapmak isteyen kişilerce tercih edilmektedir. Network marketing her kesim için uygun bir network marketing kazanç metotları sunmaktadır. Kişinin eğitim düzeyi veya cinsiyeti önemli değildir. İsteyen herkes sisteme dahil olabilmektedir. Eğitim düzeyi ne olursa olsun, sistemin sağladığı ürün, sistem ve kişisel gelişim eğitimleri ciddi anlamda gelişim yaratmaktadır.

Network Marketing Kazanç İle Nasıl Para Kazanılır?

Network marketing yöntemi ürün tavsiye edilmesi ve üye eklenmek suretiyle kazanç sağlayan bir sistemidir. Sisteme dahil olmak için öncelikle bir firmaya üyelik kaydı gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Satış alanında network marketing firmalar araştırıldıktan sonra, ürün ve sistem olarak en çok akla yatan firmanın tercih edilmesi önemlidir. Sistemde ürün satışından daha önemli ve daha fazla kazandıran diğer yöntem olan üye ekleme yöntemi üzerinde ciddiyetle durulması gerekmektedir. Çünkü uzun dönemli ve yüksek gelirler elde edilmek isteniyorsa mutlaka her geçen gün daha fazla üyeye sahip olunması önemlidir. Üye sayısı arttıkça, ürün satışı için yoğun bir çaba harcanmasına gerek kalmamaktadır.

Network Marketing Sistemleri Nelerdir?

Network marketing sisteminde, üyelere prim kazandıran farklı sistemler vardır. Bu sistemlerden en dikkat çekenleri, Breakaway Sistemi, Unilevel Sistemi, Matrix Sistemi ve Binary Sistemi olmaktadır. Unilevel Sistemi en çok uygulanana sistem olmaktadır. Bu sistemde, birinci kademede dahil edilebilecek kişi sayısında herhangi bir sınırlama yoktur. Kademe arttıkça, alt kademelerden elde edilecek komisyon azalmaktadır. Kaçıncı kademeye kadar prim kazanılabileceği de, firmanın koymuş olduğu sisteme ve kurallara göre farklılık göstermektedir.

Breakaway Sistemi’nde sınırsız kayıt oluşturulabilmektedir. Unilevel sisteminden ayrılan nokta, genel olarak sistemde alt kollar, kariyer atlamadan, üst sponsor da kariyer atlayamaz. Matrix Sistemi’nde, alt kademelere dahil edilebilecek olan kişi sayısı ve kaçıncı kademeye kadar prim elde edilebileceği net olarak belirtilmektedir. Dolayısıyla az çok kazanılabilecek para miktarı da belli olmaktadır. Binary Sistem ise, oluşan en yenin network marketing kazanç yöntemidir. Yeni bir sistem olarak uygulanan sistem birçok kişi tarafından bilinmemektedir.

Buna göre network marketing binary sistemi nedir, sorusunun en iyi açıklaması bu şekilde olmaktadır. Sistemde, iki kol vardır, sağ ve sol kol üzerinden üye girişleri yapılmaktadır. Her üye birinci kademesine sadece iki kişi ekleyebilmektedir. Firmanın belirlemiş olduğu kurallara göre çoğunlukla sınırsız derinlikten kazanç elde edilir. Kazançlar günlük, haftalık, aylık olacak şekilde de planlanmaktadır. Genellikle kısa olan koldan prim ödemesi yapılır. Buna göre network marketing binary plan, İkili sistem olarak da adlandırılabilir. Bu sistemler dışında kullanılan farklı network marketing sistemleri de mevcuttur. Ancak en çok kullanılan ve bilinmesi gereken sistemler bu dört sistem olmaktadır.

Network Marketing Sisteminde Başarılı Olmanın Yolları

Sosyal medya ve diğer medya kanallarında çoğu zaman çıkan network marketing haberleri daha çok bu işten beklenmedik bir performans göstererek ciddi rakamlara ulaşan gelirlerle ilgili olmaktadır. Network marketing sistemlerinde başarılı olmanın bazı önemli unsurları bulunmaktadır. Öncelikle gerek ürün gamı ve gerekse sistemsel olarak doğru firma ile çalışılması önemlidir. Ürün ve çalışma sisteminin çok ciddi bir şekilde incelenmesi ve anlaşılması gerekmektedir.

Firmanın güvenilirliği sorgulanmalı ve mutlaka kurumsal bir firma ile çalışılmalıdır. Network marketing sistemi ile yüksek gelirlere sahip olmak isteniyorsa bunun için sabırlı olunması gerekmektedir. Bu sistemler ince ince dokunarak büyümektedir. Ekip genişledikçe, primler ve ödüller de artmaktadır. Sistemde vazgeçmeden çalışmak, sabretmek çok önemlidir. Bir üst sponsorun liderliği önem arz etmektedir. Network marketing sisteminde sponsor desteği önemlidir. Sponsorlar birbirlerini kopyalamak yöntemiyle, sistemi öğrenmektedirler. Sponsorlar vasıtası ile network marketing kazanç tablosu üzerinde ciddi çalışmalar yapılabilmekte ve sisteme yeni girenler için süreç hızlı bir şekilde ilerleyebilmektedir. Bunun yanında bu tür sistemlerde kişisel gelişim eğitimlerine oldukça önem verilmektedir. Sponsorlar için kişisel gelişim eğitimleri ve programları belli bir sistem ve düzen dahilinde yapılmaktadır. Sisteme dahil olan üyelerin ürünleri kullanmaları bir başka önemli konudur. Çünkü ürünlerin etkileri ile ilgili geniş bir fikre sahip olmak durumundadırlar ki, tavsiye edebilsinler.

Network marketing sistemi hakkında sorular ve yanıtlar

Network marketing sistemini bilmeyenlerin aklına takılan birçok soru var. Bu soruların yanıtı doğru kişiden alınmadığı zaman sistem çok anlaşılamamaktadır. Akla ilk gelen soru herkes için network marketing nedir sorusu. Network marketing satılmak istenen ürünün satış yapılacak kişiye yüz yüze anlatılıp ikna edilerek satılmasına dayanan satış sistemidir. Diğer satış yöntemlerinden network marketingi ayıran en temel özellik budur. Yanıtı aranan ikinci soru ise network marketing sisteminde nasıl para kazanıldığı ve nasıl zengin olunulduğu sorusudur. Network marketing sistemi direk olarak yüz yüze satış yapmak olduğu için ne kadar çok satış yaparsanız o kadar çok kazanç sağlarsınız. Temel strateji çok satış çok paradır. Bu strateji sizce de doğru değil midir? Bu yüzden kazancınızı yüksek tutmak için müşterilere uygun ürünler sunarak onlara faydasını anlatmalı ve satış yapmalısınız. Çok yüksek kazançlar elde edip, düşünülen zenginlik seviyesine ulaşmak için ise satış ekibi kurmalısınız. Satış ekibi kurup satış yapan üye sayınızı her artırdığınızda kazancınız da bir o kadar artacaktır. Bu yüzden çok para kazanmak için satış yapabilen kişilerden oluşan bir satış ekibi kurmanız şarttır. Network marketing sorular ve yanıtlar için tartışılan bir diğer konu sistemde satılan ürünlerdir. Network marketin ürünleri oldukça geniş yelpazededir. Önemli olan satılan ürünün müşteriye bire bir olarak sunulabilmesi ve gösterilebilmesidir. Bu açıdan bir parfüm, gıda ürünü, elbise ya da sağlık ürünü aklınıza gelebilecek birçok ürün network marketing sisteminde satılabilmektedir. Network marketing ürünlerini satarken dikkat edilmesi gereken ürünün müşteriye vereceği fayda ve müşterinin ürüne ihtiyaç duyup duymadığıdır. Sizde bir ürünü alırken ilk önce ihtiyacınızı karşılayan ve size fayda verecek ürünü almaz mısınız? Bu açıdan sisteme dahil olunduğunda seçilecek firma çok önemlidir. Çünkü firmanın sattığı ürünler iyi analiz edilmeli ve müşterinin ihtiyacını karşılayıp karşılamadığına bakılmalıdır.

Network marketing helal midir?

Bir iş yaparken ya da bir işte çalışırken alınan ücretin hakkını vermek hem dini açıdan hemde insanın ahlakı açısından önemlidir. Çünkü alınan ücretin hakkını vermek yani o iş için alın teri dökmek alınan paranın helal olması demektir. Bu network marketing sistemi içinde böyledir. Bu yüzden network marketing haram mı helal mi sorusunun en güzel cevabı network marketing sistemi ile satış yaparken alınan ücretin hakkını vermektir. Network marketing sisteminde sattığınız ürün karşılığında müşteriden para alırsınız. Aldığınız paranın karşılığı üründür. Bu ürünü satarken müşteriye ürün hakkında yanlış bilgiler vermemeniz ve müşteriyi doğru olarak bilgilendirmeniz arz ve rızanın doğru gerçekleşmesini sağlar. Çünkü siz müşteriye ürün arz edersiniz yani satarsınız, müşteride ürün kendine uygun ve ihtiyacını karşılıyorsa rıza göstererek ürünü alır. Network marketing haram mı sorusuna verilecek cevap network marketing helal mi sorusuna verilecek cevap ile aynıdır. Eğer satılan ürün hakkıyla anlatılıyor ve müşteri kandırılmıyor ise network marketingten kazanılan para helaldir ve bu yüzden caiz değildir demek yanlıştır.

Network marketing sistemi dinen caiz midir?

Burada network marketing caiz midir sorusunun önemi şudur. Siz müşteriye ürünü arz ettiğinizde sizin ürünü anlatmanıza bağlı olarak müşteri rıza göstererek ürünü alır. Siz ürünün özelliklerini ve faydasını doğru aktarırsanız sattığınız ürünün dolayısıyla da aldığınız paranın hakkını vermiş olursunuz. Bu marketten veya bir mağazadan alınan ürün içinde böyle değil midir? Bu yüzden network marketing caiz mi diye sorulurken konunun bu açıdan düşünülüp değerlendirilmesi gerekir. Network marketing sisteminde dolandırıcılık var mıdır? Paranın olduğu her yerde bir dolandırıcılık ihtimali düşünülür. Ancak dolandırıcılık karşı tarafın kandırılıp aldatılarak parasının yada bir eşyasının alınmasıyla olur. Network marketing dolandırıcılığı yoktur. Network marketing sisteminde satılan bir ürün vardır ve bu ürün müşteriye yanında gösterilerek satılır. Bu yüzden gerçek anlamda yapılan network marketing sisteminde dolandırıcılık yoktur. Network marketing sistemi bir kaç titan zinciri denilen sistemle karıştırılmamalıdır. Çünkü bilinmesi gereken şu ki titan zinciri sistemlerinde görerek elle tutup alabileceğiniz bir ürün yoktur. Titan zincirine üye kattıkça para kazanılır. Network marketing sisteminde ise ihtiyacınız olan ürünü satıcıyla bire bir görüşür görerek elle tutup bakarak alırsınız. Bu yüzden network marketing sistemi titan zinciri gibi sistemlerden çok farklıdır ve çok güvenilirdir.

 

 

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 3 Ortalama: 5]

Mail Abonem Olur musun?

En Güncel Yazılar Artık Mailinizde.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?