0545 736 6371
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Network Marketing 2017 Başarı Sıralaması

14 Kasım 2017
18 kez görüntülendi
Network Marketing 2017 Başarı Sıralaması

Gelişen network marketing sektörü farklı firmaların atılımları sayesinde oldukça rekabetçi bir ortama dönüşmüştür. Özellikle network marketing sisteminin yasallaşması ve güvenirlik kazanması doğrudan satış faaliyetlerinde firmaların başarısını artırmıştır. 2017 yılı başarı sıralaması genel olarak firmaların sektör içerisinde satışlarına göre elde ettikleri kazançlar baz alınarak hesaplanmaktadır. Bu hesaplama genel olarak firmaların yıl içerisinde kazandıkları ciroları göstermektedir. Network marketing şirketleri her yıl başarı, kazanç ve ciro sıralamasına göre belli bir seviyeye taşınır. Yıllara göre genel olarak köklü firmalar ilk sıralarda yer alırken gelişmekte olan firmalarında doğrudan satış sistemine katkıları oldukça fazladır.

2017 network marketing şirketleri sıralaması yıllık ciro kazancına göre yapılmış olup, ilk sırayı 880 milyar dolar cirosu ile Anway alırken, ikinci sırayı 570 milyar dolar ile Avon aldı. Son olarak üçüncü sırayı ise, 4.50 milyar dolar cirosu ile Herbalife almış oldu.

Network Marketing Firmalarında En Başarılı Şirketler Hangileridir?

Network marketing sektörü içerisinde en başarılı şirketler genel olarak köklü ve uzun bir faaliyet geçmişine sahip olan şirketlerdir. Bu şirketlerden biri de Amway şirketidir. Temizlik ve bakım alanlarında daha çok faaliyet gösteren firma network marketing sisteminin temelini oluşturmaktadır. Başarı olarak ilk sıralarda yer alan bu şirket network marketing şirketleri hangileri sorusunun ilk cevabı niteliğindedir. Anway şirketinin başarı sıralaması ilk sıradır ve genel olarak bu sıralama pek değişmemektedir. Amway firmasından sonra, başarı merdivenlerini hızla tırmanan ve gün geçtikçe cirosunu giderek artıran Avon firması yer almaktadır. Bu firmaların doğrudan satış kanallarından hariç, e-ticaret sisteminde yer almaları da başarı ve ciro sıralamalarını etkilemektedir. Türkiye’deki Network marketing firmaları arasında yer alan Amway ve Avon firmaları Türkiye sınırları içerisinde de oldukça katılımcısı fazla olan ve başarı sağlayan firmalardır. Bu firmaların faaliyet gösterdikleri alanlarda başarı sağlamaları Türkiye’de katılımcıların güvenini kazanarak, kazançlarını artırmalarında yardımcı olmuştur.

Network Marketing Sistemine Katılımcı Olarak Dahil Olmak

Network marketing sistemine katılımcı yani faaliyet gösterilen alanda çalışan olarak dahil olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken firmaların katılımcılar konusundaki sözleşmelerini ve koşullarını yerine getirmenizdir. Bu süreç sonunda belli çalışma sisteminde gerekli ürün satışını yaparak kazanç elde edebilirsiniz. Özellikle zaman açısından kısıtlı süreye sahip olan kişiler için bu sistem oldukça idealdir. Katılımcılar açısından network marketing firmaları şirketleri belli kriterlere sahip olmalı ve belli yasallık ile işlemlerini devam ettirmelidir. Bu husus, katılımcı için en önemli kriter olmalıdır. Aksi halde, yasallığı yerine getirmemiş ve belli yükümlülüklere sahip olmayan firmaların hem katılımcıya hem de pazara avantajları olmamaktadır. Ayrıca hukuki süreçlere dahil olmayan doğrudan satış firmaları yapacakları her işlemde tehlike arz edebilmektedir. Bu nedenle mutlaka, belli kriterleri ve sözleşmeleri dikkate alarak network marketing sistemine katılımcı olarak dahil olmalısınız.

Bireysel Network Marketing Sistemi Nasıl Kurulur?

Network marketing sistemi özünde küçük yatırımlar ile birlikte farklı pazarlardan katılımcılar sayesinde elde edilen kazançları temsil etmektedir. Farklı ticaret kollarını içeren bu sistem bireysel olarak kolaylıkla kurulabilir. Herhangi bir firmaya aracılık etmeden ya da katılımcı olamadan sadece kendi doğrudan satış firmanızı oluşturmak istiyorsanız, öncelikli olarak gerekli program ve yazılımları kullanmanız gerekmektedir. Bu yazılım ve programlar tamamen network marketing firması kurmak için sistem içerisine dahil olmanızı ve kolay takibi gerektiren sistem donanımlarıdır. Bu donanımlar sayesinde zaman içerisinde e-ticaret sistemi ile de entegre olarak dijital ortamda da ürün tanıtımı ve satışı yapabilirsiniz. Böylelikle hem ürünlerin satışı artacak hem zaman içerisinde katılımcılar çoğalacak hem de firmanızın gün geçtikçe tanınırlığı artacaktır. Network marketing şirketi kurmak oldukça kolay ve maliyeti az bir iş olmakla birlikte bazı temel dayanakları da bulunmaktadır. Özellikle yapacağınız her işlem ve satış belli sözleşmelere tabii olmalıdır. Ancak bu şekilde güvenirliği kanıtlayarak, ürünlerin satışını artırabilirsiniz. Aynı şekilde belli sözleşmeler kapsamında firmanıza yardımcı bir ekip ekleyerek, firmanız doğrudan satış kotalarınızı da artırabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yasallaşma sürecini takip etmek ve iş kapasitesine uygun firmanıza katılımcılar bulmaktır. Bu süreçte, daha hızlı gelişim ve kazanç elde edebilirsiniz. Ayrıca, e-ticaret kapsamından yararlanarak da faaliyet alanlarınızı bu kapsamda genişletebilirsiniz.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 3 Ortalama: 5]

Mail Abonem Olur musun?

En Güncel Yazılar Artık Mailinizde.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?