Network Marketing

Neden bir hayale sahip olmanız gerektiğini hiç düşündünüz mü? Network Marketing

Neden bir hayale sahip olmanız gerektiğini hiç düşündünüz mü?

  • 72

Bir hayaliniz var mı?

Bu soruların sayısını çoğaltabiliriz ama hepsinin cevabında ortak sebepler ve ortak özellikler bulacağız.

Şöyle bir düşünelim, şu anda ki hayatınızdan memnun olmadığınız halde siz, onca saçma sapan sorunla mücadele etmeniz için gerekli gücü nereden buluyorsunuz ?Düşünmeniz gereken ev kirası, çocuğunuzun okul masrafları, kredi kartlarınızın veya banka kredilerinizin ödemeleri,iş yerindeki stresli çalışma hayatınız vesaire binlercesi var öyle değil mi?

Çalışan ve memur kesimindeki tüm insanların bunlara katlanmasının tek bir sebebi var o da ”emeklilik hayali” benim için bir şey ifade etmese de milyonlarca insanın ortak hayali bu değil mi? Nitekim ben beğensem de beğenmesem de bu bir hayaldir. İşte hayalin birinci işlevi budur.Size direnme gücü verir.

Hayal etmek başarmanın yarısıdır diye bir söz vardır hepimizin bildiği gibi ne demektir bu biraz bunun üzerinde duralım.Bu söze yakın anlamda olan bir başka söz daha vardır Allah insana gerçekleştirmeyeceği hayali kurdurmaz diye.Buradan şu anlam çıkmaktadır: eğer hayal edebiliyorsak gerçekleştirebiliriz.Düşünün ki bir zamanlar hayal olan bir çok şey şu an insanlığın hizmetinde kullanılmaktadır.Cep telefonu,bilgisayar,uçak,aya gitmek ve çığır açan bir çok teknolojik gelişme…

Bu bilimsel buluşların mucitleri hayal kurmasalar idi bizler dünyanın diğer ucuna bir kaç saatte uçakla ulaşabilir miydik? Dünyanın diğer ucundaki insanlarla sesli ve görüntülü konuşabilir miydik? Eğer Edison ampülü icat etmeseydi biz hala gaz lambasıyla aydınlanmaya çalışacaktık.Tarihe ismini altın harflerle yazdıran tüm bu mucitlerin bir hayali olmasaydı yani örnek vermek gerekirse Wright Kardeşler uçmanın hayalini kurmasalar idi ilk motorlu uçağı üretebilirler miydi?.Hayal kurmak sizi hedefinize daha yakın kılar.

Çocukluk hayallerinizi hatırlıyor musunuz?Veya çocukken hayal kurduğunuzda sınır tanıyor muydunuz?

Çocuğu olanlar bilir, bir çocuk gökyüzünde bir uçağı gördüğünde baba veya anne bana al der onun beyninde imkansız kelimesi henüz yerleşmemiştir. Hayat öyle acımasızdır ki; gerçek hayata adım attıktan sonra gerçekler suratımıza tokat gibi çarpar.Nedir gerçek?Ay sonunda aldığınız maaştır.Günde en az 8 saat çalışmanızdır.Senelik izin alıp ailenize ve kendinize zaman ayırmak için bin dereden su getirmenizdir.Büyüdükçe hayallerimizden uzaklaşıyoruz ve bunun farkına dahi varmadan.Ve sıradan insanlar olarak yaşamayı kabulleniyoruz, mezarda emeklilik için gün sayıyoruz.

Kaçımız hayalini kurduğu işi yapıyor veya hayalini kurduğu şeylere sahip.Yakın zamanda bir reklamda taksici birisi aracına binen müşterilerine emeklilik hayallerini ballandıra ballandıra anlatmaktadır. Zaman öyle geçer ki bir de de bakmış ki saçları beyazlamış oldukça yaşlanmış ve hala aracına binen müşterilerine aynı hikayeleri anlatmaktadır.Oysa bir hayaliniz olsa ve buna sadık kalsanız tüm bu saçma sıradanlığı kader olarak kendinize yakıştırmaz idiniz.Hayal kurmak kendinizi değerli hissetmenizi sağlar ve kendinizi layık gördüğünüz hayat için savaşmaya teşvik eder.

Hayal kurmanın ansiklopedilere sığmayacak kadar faydası vardır ama bunları söylerken size hayalperest olmanızı tavsiye etmiyorum.Gerçek bir hayal hedefe dönüşmedikten sonra kendini kandırmaktan başka bir şey ifade etmez.Biz insanoğlu aslında oldukça hayal kurmayı seven varlıklarız.Güzel bir evde oturmayı istemeyen var mı?Son model bir otomobil,tatiller,nakit para,kariyer ve daha nicesi.Bu kadar hayal kuran insan olmasına rağmen neden herkes hayalini kurduğu hayatı yaşamıyor dersiniz.

Dünyada kendisine haksızlık yapıldığını düşünen milyonlarca insan var.Babam zengin olsaydı,falanca okuldan mezun olsaydım,güzel sesim olsaydı şu olsaydı bu olsaydı….Ünlü bir konuşmacı bir seminerinde şunları söylüyor sürekli. Yap o zaman, yap o zaman,yap o zaman ve defalarca daha yap o zaman.

”HAYAT İSTEYENLERE DEĞİL SADECE HAK EDENLERE VERİR”

Konumuz network marketing olduğunda bir hayale sahip olmanın öneminden bahsedelim biraz da.Arkadaşınız gelir ve müthiş bir heyecanla size nasıl para kazanacağınızı anlatır ve siz de tamam der başlarsınız.Müthiş aylık kazançlar,promosyon araçlar,tatiller hepsi büyüleyicidir.İşe başladığınız o hafta bir kaç arkadaşınıza gidip aynısını yaparsınız ve arkadaşınız size hayır diyebilir ve genelde der ilk işi sunduğunuz insanlar sizi ilk reddedenler olur genelde bu böyledir dostlarım.

Eğer sizin bu işe girmenizin güçlü bir nedeni varsa arkadaşınızın hayır demesini umursamadan yolunuza devam edersiniz.Eğer bir hayaliniz yoksa bir kaç kişiden sonra pes edersiniz.Olay sadece birkaç kişiye sponsor olmaktan da ibaret değildir. Bu bir iştir ve sorunlar her zaman olacaktır.Hangi işi yaparsanız yapın dünyanın kuralı budur.Hayali olan insanlar hangi işi yaparsalar yapsınlar sorunun bir parçası değil çözümün bir parçası olurlar ve bunu dezavantajdan avantaja çevirirler.

Ayrıca bir arkadaşım bir keresinde şunu demişti hiç unutmam.Bu iş bu kadar kolay olsaydı ve herkes tarafından kabul edilseydi şirketlerimiz o kadar büyük kazançları bize teklif eder miydi?Doğru söze nedir? Sonuç olarak hayal kurmak network marketing işinde bizi amacımıza ulaşmak için gerekli tüm gerekli işleri yapmamızı gönüllü bir şekilde kabul etmemizi sağlar.

Ne demişler ”YA PARANIZ OLUR YA BAHANENİZ İKİSİNİ AYNI ANDA ELDE EDEMEZSİNİZ.”

Bu hayatta herkesin her şeye sahip olamamasının en büyük sebebi budur.

Hayal size bahane değil çözüm ürettirir.

Hayal kurun, hayallerinizi hedefe dönüştürün,gereken planı yapın,yol haritanız olan stratejilerinizi belirleyin ve bahane üretmeden sadece çalışın sadece çalışın sadece çalışın.

Eğer bir hayaliniz varsa onu koruyun onun için çalışın hata yapabilirsiniz hiç önemli değil.Bu işin bir okulu yok ilerde kesin açılacaktır bundan hiç bir şüphem de yok ayrıca. Edison yüzlerce defa denemeden sonra ampülü çalıştırmıştır ve şunu söylemiştir.Ben ampülün nasıl yanmayacağının yüzlerce sebebini buldum ve tüm bunları ortadan kaldırınca ampül kendiliğinden yandı.

Siz de gerçekten bir şeye ulaşmak istiyorsanız mutlaka bir yolunu bulursunuz.

Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeniz dileğiyle…

Benzer Yazılar

Network Marketing Motivasyon Network Marketing
Network Marketing işi nedir Network Marketing
Network Marketing Hakkında Network Marketing
Kararsızlık Network Marketing
Network Marketingde Liderlik Network Marketing
Network Marketing Nedir? Network Marketing
Limit Siz’siniz Network Marketing
Geleceğini Kontrol Et Network Marketing
Satışlarda Rekor Kırılacak Network Marketing

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?