Ne Olduğunuzu Bilin, Kendinize İnanın!

Kişisel gelişim okulu adı altında sürekli yeni isimlerin sektörde duyulduğu bu günlerde, en iyisini bulma gereği doğmuş durumda. Kişisel gelişim için gidilecek okullarda değerlendirmeler bir takım olmazsa olmazlara göre yapılabiliyor. Bunlar da;

  •      Uzman kadro
  •      Eğitim şartlarındaki saat esnekliği
  •      Gün içi diyalogların olması
  •      Eğitim gruplarının birbirleriyle iletişimlerinin sağlanması
  •      Birebir çalışmaların yapılıyor olması

Gibi konular. Değerlendirme iyi yapıldıktan sonra bu okullardan birine gitmeye karar verebilirsiniz. İç evreninize bir bakın. Sonsuzluklarınız sizi yoruyor mu? Bazen konulmak istemezken bazen de size verilmiş en büyük cezanın susmak olduğunu mu düşünüyorsunuz? Kişiliğinizin zayıf yönleri artık size sürekli kaybettirmeye mi baladı?

Hiç gülümsememeniz gereken yerde siz kahkaha atmadan duramıyor musunuz? Hala hayır demeyi öğrenemediniz mi? O zaman sizin okula gitmeniz, kişisel gelişim süreci içerisine girmeniz gerekiyor. Çünkü her istemeden yaptığınız davranış ayrıca suçluluğunuz oluyor ve bu zamanla sizin bile taşıyamayacağınız kocaman bir yük haline gelebiliyor. Yorulmadan önce, eğitimin aydınlığında aramalısınız kendinizi.

Olumlamaları Ezberleyerek İşe Başlayın

Kişisel gelişim olumlamalar olmadan elbette olmaz. Ama olumlama ne demek öncelikle bunun iyi anlaşılması gerekiyor. Hani büyüklerimizin bir şeyin 40 defa söylendiğinde olacağına dair bir inancı vardır. Bu inanç kesinlikle doğrudur. Birşeyi sürekli söylerseniz, diliniz alışır lakin en fazla da ruhunuza siner bu sözlerin enerjisi. Keskin olan sirkenin kabındaki hasarı da en çok bundan kaynaklanmaktadır.

Peki, olumlamalar nasıl seçilmeli? İşte bunun için gerçek uzmanlarla yol almak son derece önemli. Çünkü her olumlama her kişi için uygun olmayabilir. Bunun için kişiye özel olumlamaların oluşturulması en sağlıklı olanıdır. Böylelikle kişi kişisel gelişim olumlamalarını en doğru şekilde kullanabilmiş olacaktır. Olumlamalar sayesinde siz de hayatınıza mutlulukları davet edebilirsiniz.

Hamile kalabilir ya da aşık olabilirsiniz. Terfiinizingerçekleşmesine kesinlikle inanarak destek verebilirsiniz. Önemli olan dudaklarınızın gülümsemesi değildir. Ruhunuzun aydınlığında bir sorun varsa, olumlu birşeylerin olması her zaman daha zordur. Bunun için de daha aydınlık olmak adına destek almak iyi bir fikirdir.

Uzaktan Kişisel Gelişim Desteği Alınabilir mi?

Kişisel gelişim online olarak da desteklenebilir. Ama her zaman uzman önerileri 5 duyu ile bir etkileşim içinde olmaktır. Yani kişisel gelişim sürecinde eğitimci ile yaşanılan 5 duyulu paylaşım, inançların oluşmasında sürenin daha faydalı geçmesini sağlayabilecektir. Bu nedenle en azından eğitimlerin başında birebir iletişim sağlanmalıdır. Sonrasında online olarak eğitime başarılı bir şekilde devam edilebilmektedir.

Kişisel Gelişim Sürecinde Objelerin Önemi

Kişisel gelişim oyuncakları bu yüzden hazırlanıyor. Hangi yaşta olursanız olun, size bu süreçte destek olabilecek oyuncaklar verilebiliyor. Özellikle de özgüven eksikliği, öfke kontrolsüzlüğü ve çeşitli bağımlılıklarda, sizi sakinleştirebilecek, size destek sağlayabilecek size uygun oyuncaklarınız olabiliyor. Her kişi kendine göre tedavi ve eğiti göreceği için burada her oyuncak elbette kişinin eğilimlerine göre hazırlanıyor. Oyuncaklar genellikle minik boyutlarda tercih ediliyor. Bu sayede siz eğer kürsüde konuşmak zorunda kalıyorsanız oyuncağınızı avuçlarınızın içinde tutabiliyor, ondan güç alabiliyorsunuz.

Kişisel Gelişim İçin Oyuna Ne dersiniz?

Kişisel gelişim oyunu kişisel gelişim eğitimlerinde çok farklı konularda kurgulanabiliyor. Grup eğitimlerinde teatral bir ders olarak uygulanan bu oyunlarda, kişilerin doğru ve hatalı davranışları gözler önüne seriliyor. İç sesin de oyun boyunca konuştuğu bu eğitimler, kişinin kendisini daha net görebilmesini sağlıyor. Ayrıca diğerlerinin de aynı eksiklikleri yaşıyor oluşu, kişinin kendisine daha çok güvenmesini sağlıyor. Çünkü eğer diğerleri de zayıfsa, mutlaka siz güçlü olanısınızdır.

Evrenden kopmamışlık hissi, parçaya dâhil olma duygusu, geri kalan hataların düzeltilebileceğine dair inancı besliyor. Kendinizde birşeylerin hoşnutsuzluğunu yaşıyorsanız, bunun doğanız gereği olduğunu lütfen düşünmeyin. Evet, aslında bu sorunlar doğanız gereği oluşuyor lakin o doğayı siz oluşturdunuz. Ve siz yeniden doğanızı şekillendirebilirsiniz. Ruhunuza güzellikler ekebilir, pişmanlıklarınızı kökünden atabilirsiniz.

Ruhunuzun arındığını hissetmeye başladığınızda, ekim mevsiminiz de gelmiş olacaktır. Sonrasında çok daha mutlu bir hayat yaşayabilirsiniz. Sadece isterseniz ve de evrene inanırsanız, gerisi zaten kendiliğinden gelecektir. Yaşarken her zaman iyi şeyler için fırsatlar vardır. Kişisel gelişim eğitimlerinde daha fazlasıyla aydınlanabilirsiniz. En büyük ihmal, insanın kendisini suyun akışına bırakmasıdır. Hayır, bir kürek alın ve istediğiniz yöne gitmeyi başarın!

En kaliteli makaleler her zaman elinin altında!

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

Bu Yazıyı Değerlendirmek ister misiniz?
Lütfen Bu Yazıya Puan vermeyi Unutmayın !!! 😉
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir