Mesleğinizle Uygun Ek işler

Ek iş nedir sorusunu artık çocuklar bile sormakta ve bu ek işlerle para kazanmak artık gelişen şehir hayatının bir parçası olmakta. Bu ek işler bazen sizin ve çevrenizdekilerin imkanlarına dayanırken bazen de sadece küreselleşen dünyanın ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Eskiden yüz yüze yapılan veya daha fazla emek gerektiren birçok iş günümüzde internet sayesinde git gide kolaylaşmaktadır. Bu işler hem bir ek iş dalı olarak fazla vaktinizi almayacak hem de sizin asıl meşgalelerinize hiçbir şekilde engel olmayacaklardır.

Bu işleri sadece ek gelir elde etmek için yapabileceğiniz gibi yeteneklerinizi geliştirmek için yapabileceğiniz  işler de mevcuttur. Tüm bu iş imkanlarına bakarken aslında sadece evimizde oturup çalışarak tam zamanlı çalışan bir işçinin kazandığı meblağların çok çok üstüne çıkabilmek üstelik ofis ortamının size getirdiği stresten de bu şekilde kaçabilmeniz mümkün. Tüm bunları yaparken kendi asıl ilgi odaklarınızdan vazgeçmeniz veya iş profesyonalitenizin dışında da bir branş seçmenize gerek yok. Eminim ki internette ek iş imkanları nelerdir diye arattığınızda kendi sektörünüzde veya ilgili olduğunuz sektörlerde  bulabileceğiniz onlarca iş ilanı vardır. Şimdi çağımızın birkaç popüler iş imkanını beraber inceleyelim.

İnternet Üzerinden Ders Verme

İnternet üzerinden ders verme, artık hem kursiyerler hem de hocalar için çağımızın getirdiği en kolay hizmetlerden biri. Diyelim ki bir okulda öğretmensiniz ve öğleden sonralarınız boş. Haftanın birkaç günü o vakitlerde oturacağınıza internet üzerinden ders verebilir bu sayede hem boş vakitlerinizi değerlendirebilir hem de kendinize ek bir gelir sağlayabilirsiniz. Bu işi hem kendi branşınızda hem de alakalı olduğunuz diğer branşlarda uygulayabilmek hiç de zor değil. Ayrıca çağımızda hala atama bekleyen ve zor dershane şartlarında çalışan bir eğitimci iseniz de bu iş imkanını etraflıca düşünebilirsiniz. Hem kendi işinizi yapmış olursunuz hem de çalışma saatlerinizi kendiniz belirleyerek zorlanmamış olursunuz. Eğer öğrenciyseniz de ek iş olarak internet üzerinden ders verme imkanından faydalanabilirsiniz. Bu sayede hem harçlığınızı çıkarabilir hem de lisede ilk okulda öğrendiğiniz bilgileri pekiştirebilirsiniz. Bu anlamda sınavlarda yüksek puanlar yapmış bir öğrenci olmanız veya eğitim fakültesinde okuyor olmanız size artılar kazandıracaktır. Sizin tek yapmanız gereken en iyi anlatacağınız dersi seçmek ve bunun online sitelerde reklamını yapmak. Tüm bu dersleri Skype veya FaceTime gibi online ve görüntülü konuşabileceğiniz mecralarda verebileceğiniz gibi derslerinizi videolara alıp ücretli bir şekilde olmak üzere kullanıma açabilirsiniz. Bu sayede aranızda kilometreler ve şehirler uzanan öğrencilerle bile evinizin konforunda sürekli dersler işleyebilirsiniz.

Ben eğitim sektöründen çok ticarete yatkınım diyorsanız, ek iş olarak ne alıp satabilirim diyorsanız şimdiki başlığımız tam olarak size göre!

Online Alım Satım İşleri

Öncelikle bu konuda gidebileceğiniz birçok kurs ve deneyim kazanmak için çalışabileceğiniz birçok insan mevcut. Bu işe girerken başta demo hesaplar kullanıp daha sonra gittikçe profesyonelleşebilirsiniz. İnternetten ayakkabı, saat ve hediyelik eşyalar alıp bunlara karınızı ekleyerek satabilirsiniz. Bu ürünlerin reklamını yapmak için popüler sitelerden faydalanabilir, bu popüler sitelerde butik hesaplar açabilir veya kendi online sitelerinizi kurabilirsiniz. Bir süre sonra göreceksiniz ki en ufak üründen en maliyetli ürüne kadar her şeyi alıp satabileceksiniz.

Evde Oyun Ablalığı

Çocuklarla vakit geçirmeyi seviyorsanız ve onlarla iyi anlaştığınızı düşünüyorsanız hem onlara temel becerileri öğreterek hem de boş onlarla vakitlerinde oyun oynayarak ek gelir sahibi olabilirsiniz. Bu işi yaparken saat başı ücret alacağınız için sizin açınızdan oldukça kazançlı olacaktır. Üstelik ev hanımıysanız ve evde kendi çocuklarınıza bakıyorsanız oyun oynayacağınız ve bakımını üstleneceğiniz çocuğu kendi evinize çağırarak çocuklarınıza da oyun arkadaşı edinmiş olacaksınız. Gördüğünüz gibi bu işi yapmak hiç de zor değil ve çoğu insanın günlük rutininin bir parçası.

Gördüğünüz gibi internet üzerinden veya sosyal olarak real yaşamda yapabileceğiniz bir çok iş imkanı bulunmakta. Siz de bu ve bunlar gibi iş imkanlarıyla kendi evinizde bile oldukça iyi paralar kazanabilir, insanların hayatlarını kolaylaştırmalarına yardımcı olabilir ve sosyal yaşamın gelir döngüsüne bu şekilde katılabilirsiniz. Gerek öğrenciler, gerek iş sahipleri ve gerekse ev hanımları için tüm bu iş imkanları internetin sağladığı kolaylıklar doğrultusunda basitleşmekte. Siz de bu imkanlardan faydalanmak için daha fazla beklemeyin!

Bu Yazıyı Değerlendirmek ister misiniz?
Lütfen Bu Yazıya Puan vermeyi Unutmayın !!! 😉
[Toplam: 6 Ortalama: 4.3]
3 Saniyede Ne Aradığınızı Bulun!!!

+1500 Abone Arasına Katılmak ister misiniz?

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresini yazarak her yeni makaleden anında haberdar olabilirsin.

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir