Kullanıcıların Üretebildiği Para Birimi : Bitcoin

Bitcoin 2008 yılında hayatımıza giriş yapmıştır. Yeni nesil dijital para birimi olarak adlandırılmaktadır. Neredeyse tüm para birimleri para basımı karşılığında altın rezervini kaynak göstermektedirler. Bu duruma bir yenilik getiren Bitcoin hiçbir kaynak göstermeden kullanıcıları tarafından üretilme imkanına sahiptir.

Kullanıcılar kendi Bitcoinlerini üretebilirler. Bu durum da kullanıcıları tarafından ilgiyle karşılanmıştır. Bitcoin çıkarma , denen bu işlem güçlü ekipmanlar ve elektrik kullanımıyla yapılmaktadır. Bu iş için özel, güçlü ekran kartına sahip, gelişmiş cpu’ya  sahip cihazlar kullanılmaktadır. Tüm bu cihazlar teknolojideki gelişmeler sonucunda pahalı olarak değerlendirilebilir. Kullanıcılar tarafından edinilebilen cihazlar gerçekten pahalı cihazlar olup Bitcoin çıkarma özelliğine sahiptir. Bitcoin yeni olmasının yanında kısa sürede gelişmiş bir para birimidir. Öyle ki bir çok çeşitleri çıkmıştır.Bitcoin çeşitleri ile daha fazla gelişim göstermiştir. Bitcoin’e bağlı çalışan bazen algoritmaları ve birimleri değişen bu çeşitleri Altcoin olarak adlandırmak mümkün.

Yeni teknolojilerle büyük gelişmeler gösterebilen bir alan. Kullanıcıları tarafından ilgi görmesi ve her geçen gün kullanıcılarının artması Bitcoin’i büyük bir ekonomi yapan etkenler arasındadır. Büyük olmasına rağmen yeni bir ekonomi olduğunu unutmamakta fayda var. Bitcoin değişimlerden ani etkilenen bir ekonomidir. Kullanıcılarına bu yolla çok kar ettirdiği gibi zarar ettirmişliği de vardır. Kullanıcıların tercihleri arasında alınan teknolojik cihazlar ve harcanan elektrik, Bitcoin’in ani düşüşleriyle kullanıcılara zarar ettirmiştir. Tüm bunlar büyüyen bir ekonomi olduğunu değiştirmemektedir. Birçok imkan tanıyan Bitcoin kullanıcılarına ekonomi oyunları hakkında da imkanlar sunmaktadır. Bir Bitcoin cüzdanına sahip olan kişilerin kendi Bitcoin’ini üretebilmesi onu bu noktalara getiren en önemli etkendir.

Bitcoin Nedir Para Birimi Nedir?

Bitcoin 2008 tarihinde hayatımıza girmiş yeni nesil bir dijital para birimidir.Bitcoin çıkış tarihi olarak yeni olmasına karşın kullanıcıların ilgisiyle gelişmiş bir sisteme sahiptir. Son birkaç yıldır sistem açığı olmayan sistem olarak adlandırılmaktadır. Hatta öyle ki açık bulana ödül verileceği bile belirtilmiştir. Kullanıcıların bir cüzdan sahibi oldukları takdirde ödemelerini alabildikleri, takas yapabildikleri ya da kendi üretebildikleri bu para birimiyle bakiyeye sahip olmaları mümkündür. Kullanıcıların bu işlemleri yaparak Bitcoin kazanmaları mümkündür. Bitcoin cüzdanda alınan ya da kazanılan tutar BTC olarak görülmektedir. Bitcoin para birimi olan BTC gelişmiş bir sistemdir. Milyonda birine Satoshi adı verilir. Buna birçok alternatif para birimi üretilmiştir. Bunlar Altcoin’lere ait para birimleridir.

Bitcoin Kesin Kazanç Vaat Eder mi?

Bitcoin üretiminde kesin kazanç vaat etmez. Kullandığınız ekipmanın kapasitesi bu durumu etkileyen faktörler arasındadır. Alınan cihaz ücreti, elektrik faturaları bazen kazanılan tutarı karşılamamaktadır. Bu ekipman için harcadığınız para karşılığı aldığınız performans, ülkenizde geçerli elektrik fiyatları gibi durumlara bağlı olarak değişebilmektedir. Bitcoin için kayıpsız kazanç vaat eden sistemler mevcuttur. Bu programlara katılmak kullanıcıların takdirindedir. Kullanıcıların kazanç için en çok tercih ettiği yollardan biri de Bitcoin Çiftliğinden kiralamalar yoluyla kazanmaktır.

Bitcoin Çiftliği Nedir?

Bitcoin Çiftliği yatırımcı bir kuruluşun tarafından edinilmiş birçok ekipman ile Bitcoin üretimi yaptığı yer gibi düşünülebilir. Çiftlikle benzerlik gösteren alan birçok cihazla donatılmıştır. Bu cihazlar sayesinde Bitcoin üretimi yapılmaktadır. İşte artan ekipman fiyatları, elektrik faturaları kullanıcıların bu tip girişimlere ilgisini artırmaktadır. Bu tip şirketlerden ekipman kiralama olarak düşünülebilir bu işlem. Sizin yatırımınızın yardımıyla ekipmanıyla Bitcoin çıkarmayı amaçlar. Kullanıcılar firmaya yatırım yaparlar. Firma o kullanıcı adına Bitcoin çıkarma işlemine başlar. İşlem sonunda çıkarılan Bitcoin kullanıcının Bitcoin cüzdanına gönderilir. Kullanıcının yaptığı yatırımlar bu şekilde karşılık bulmaktadır. Bu işleme Bulut Madenciliği adı da verilmektedir. Tercih edilme sebepleri çoktur. Bunların arasında şunları saymak mümkün:

  • Kullanıcının herhangi bir emek harcamasına gerek duymaksızın kazandırır.
  • Birden fazla cihaz çalıştığı için daha fazla coin üretirler.
  • Elektrik maliyetlerini düşürecek yatırımlar yaparlar. Böylece kullanıcılar elektrikten kar ederler.
  • Toplu cihaz alımı yaptıkları ya da kendileri ürettikleri için kullanıcılara ekipman fiyatlarında kar etttirirler.

Tüm bunlar göz önüne alındığında Bulut Madencilik karlı bir yöntemdir. Firmanın sizin adınıza kazandığı Bitcoin’ler cüzdanınıza bakiye olarak eklenir. Peki ya Bitcoin ödeme nasıl yapılır? İşte burada 2 sistem devreye girmektedir. Birincisi Bitcoin ödeme kullanan sitelerdir. Bu sitelerde aldığınız ürün karşılığında ödeme olarak cüzdanınızdan bakiye ödersiniz. İkinci olarak ise bir Exchange şirketi aracılığıyla gerçekleştirilir. Kullanıcı Bitcoin’i karşısında istediği para birimini edinebilmektedir. Kazancı olan tutarı Bitcoin çevirici işlemiyle kullandığı para birimine dönüştürebilen kullanıcı Bitcoin’in gelişmiş ekonomisi sayesinde bu işlemi birkaç saniye içerisinde gerçekleştirebilmektedir. Yaygınlaşan Exchange şirketleriyle çok daha kolay bir hal almıştır.

Bu Yazıya Puan Vermek ister misiniz?
Puan Ortalaması
[Toplam: 2 Ortalama: 4.5]

Son Yazılarımdan Haberdar Ol!

E-Mail listeme kayıt olursanız son yazılarımdan haberdar olabilirsiniz..

Aboneliğiniz için Teşekkür Ederim.

Bazı Bilgiler Yanlış

0 cevaplar

Cevapla

Yorum Yapmak istermisiniz?
Eleştirmekten Çekinmeyin!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir