Kişisel Gelişim

Kopyalama ve Tavsiye Kişisel Gelişim

Kopyalama ve Tavsiye

  • 78

Network marketingde yaptığınız her şey kopyalanır, model alınır. Grubunuz 1 kişi iken ne yapmaya başlarsanız, 10 kişi olduğunda veya 100 kişi olduğunda bir bakacaksınız aynı şeyleri yapıyor olacaksınız. İnsanlar sizden ne görüyorsa onları yapacaklar. Bu sebeple işinizi ilk başta düzgün başlatmak oldukça önemlidir. Hatta işimizin duayenleri şöyle söyler '' Grubunuz 1000 kişiyken nasıl davranacaksanız, grubunuz 1 kişiyken de aynı şekilde davranın..''

Network marketing de para kazanmak için yapılan tüm çalışmaların başında kopyalama gelir. Eğer kopyalama doğru başlamaz ise kısa bir zaman sonra işinizin en zayıf halkası haline gelebilir. Kopyalama çok güçlü bir silahtır, kimse kendi ayağına sıkmak istemez.

Yaptığınız işin çok işlevsel ve kolay entegre edilebilir olduğu bir yana, grubunuz tarafından kolay anlaşılabilir olması diğer dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Öyle bir şekilde işinizi kurmalısınız ki; grubunuzda ki insanlar, yaş, meslek, deneyim, cinsiyet ne olursa olsun sizden gördüğünü kolaylıkla network marketingde takım kurma kolaylığını sağlaması gerekmektedir.

Kopyalama ve katlamanın gücü sayesinde vereceğiniz emek size kat kat fazla olarak geri gelecektir. Eğer gelecekte devamlı koşturmak istemiyorsanız; işinizi şimdiden sağlam ve sağlıklı kurmak çok önemlidir.

''Telaşla oraya buraya koşarak işlerinin çok olduğunu gösteren adamlar, Aslında çalışan adamlar sayılmaz''

Kopyalamanın motoru ise Tavsiye ticareti 'dir. Zaten günlük hayatta tavsiye etmiyor musunuz ? Bir ürün veya hizmetten mutlu kaldığınızda yakın arkadaş ve dostlarınıza tavsiye etmiyor musunuz? Dostlarınız da memnun kaldığında başkalarına anlatmaya başlamıyor mu?

Hatta kendinize sorun bir doktora ihtiyaç duyduğunuzda bir arkadaşınıza mı soruyorsunuz yoksa gazetelerde yada sokak tabelalarında ki isimlerimi okuyorsunuz?

Günlük hayatta tavsiye pazarlaması yapmak, tavsiyenin gücünü kullanmak sizin para kazanmanızı sağlayacak. Extra hiç bir şey yapmayacaksınız, bu güne kadar nasıl başkalarını tavsiye ediyorsanız, bundan sonra da işinizi tavsiye edeceksiniz.

Eğer network marketing  işine başlamazsanız sorun değil, zaten network marketing işi içerisindesiniz. Yine çalışıyor, tavsiye ediyorsunuz. Sadece arada ki fark başkaları için çalışıyor ve para kazandırıyorsunuz.

Benzer Yazılar

Kişisel Gelişime Adım Atmak Kişisel Gelişim
Kişisel Gelişim Süreci Kişisel Gelişim
Kişisel Gelişim Hakkında Kişisel Gelişim
Kişisel Gelişim Kursları Kişisel Gelişim

Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?